אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ללא מתנגדים: תכנית המענקים אושרה בכנסת

הצעת החוק לתכנית המענקים אושרה בכנסת בקריאה ראשונה, וכעת תעבור לדיון בוועדת הכספים. 80 ח"כים תמכו בהצעה, שאושרה פה אחד ללא מתנגדים. השר ישראל כץ: "מקווה שהחקיקה תעבור במהירות"

ללא מתנגדים: תכנית המענקים אושרה בכנסת
  צילום: קובי גדעון / לע"מ

מליאת הכנסת אישרה הערב (שני) בקריאה ראשונה את הצעות החוק שיאפשרו את חלוקת הכספים בתכנית "מענק לכל אזרח". כעת התכנית תעבור לדיון בוועדת הכספים של הכנסת, וייתכן שתאושר בקריאה שנייה ושלישית עוד השבוע.

בהצעת חוק יסוד משק המדינה, הדורשת רוב מיוחד של 61, תמכו 62 חברי כנסת ללא מתנגדים ונמנע אחד. בהצעת חוק התכנית לסיוע כלכלי תמכו 80 ללא מתנגדים.

לפי התכנית שאושרה, כל אזרח מעל גיל 18 יקבל מענק של 750 ש"ח, עם תוספת של 500 ש"ח עבור כל ילד עד הגיל השלישי. כמו כן, מוצע להעניק תוספת למענק של 750 ש"ח נוספים לאוכלוסיות של מקבלי קצבאות וגמלאות שונות המנויות בהצעה. במקביל הוצע לשלול זכאות למענק ותוספת למענק, למעט מענק בעד ילד, מיחיד שחייב במס נוסף בשיעור 3% על הכנסתו החייבת לפי סעיף 121ב לפקודת מס הכנסה בשנת 2018 וכן מיחיד שלא הגיש את דוח 2018. בקשה למענק ניתן יהיה להגיש עד שנה מיום תחילת החוק.

עוד באותו נושא

מענק לכל אזרח: מתי הכסף יופקד בחשבון הבנק שלכם?


145

שר האוצר ישראל כץ הציג את ההצעה ואמר: "אני חושב שהתוצאה המונחת כאן היא תוצאה שמצד אחד מאפשרת גישה של תשלום רחב מאוד לאוכלוסייה, על מנת שמי שמקבל באופן טבעי ישתמש עבור ילדיו, עבור משפחתו, עבור עצמו, ויגדיל את הצריכה. בארצות הברית יפן ומקומות אחרים נקטו בשיטה דומה. יחד עם זאת לאחר דיונים נוספים שהיו בפורומים השונים ובממשלה הוחלט להחריג את מי שמשתכר מעל 651,000 ש"ח בשנה, מהתשלום ולייעד את הכספים האלה על מנת להכפיל את הסיוע לאותן אוכלוסיות מוכרות ונתמכות. אני מקווה שהחקיקה תעבור במהירות הגדולה ביותר כדי לאפשר את קבלת המענק".

השר כץ התייחס למחלוקות בדבר תקציב המדינה ואמר כי "כולנו אנשים פוליטיים אבל חייבים תקציב כמה שיותר מהר. יחד עם חוק הסדרים שיונח בפניכם עם קרוב ל-40 חוקים שהם חוקיים מהפכניים שיש להם מכנים משותפים שזה הורדת רגולציה, הורדת חסמים והגברת התחרות הגברת הצמיחה בכל התחומים שאנחנו מכירים. החוקים האלה שאני עומד מאחוריהם הם בדיוק בהתאם לאותה השקפת עולם שרוב הבית תומך בדבר הזה".

לדבריו, "לא מספיק לבלום, לא מספיק להחזיק ולסייע, לא מספיק אפילו לכוון, חייבים להביא את המשק למצב שבמקביל למאבק מול הקורונה על כל ההיבטים, למצב של התחברות של שתי הרגליים הרגל המסייעת עם הרגל הצומחת שמצמיחה את המשק".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו