אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כך תתקנו כבר עכשיו את חטא המרגלים

אין ספק שמתרחש פה מהלך גדול של והדברים לא חדשים לכולנו. השאלה היא מה תופס את סדר היום שלנו. האם התלונות הקטנוניות על המסעדות ומופעי התרבות. או התלונות הקטנוניות על ראש הממשלה

כך תתקנו כבר עכשיו את חטא המרגלים
  (צילום: שאטרסטוק; תמונה קטנה: ללא קרדיט)

יש שני אירועים שיכולים לתפוס את ליבנו. אחד יכול לגרום לנו לבכות ולהצטער ולהתמרמר, ואחד יכול לגרום לנו לומר כל בוקר מזמור לתודה בשמחה. הבחירה שלנו במה להסתכל היא הסיפור של תשעה באב. היא הסיפור של חטא המרגלים שגרם בכיה לדורות.

בחרנו להסתכל על חסרון הקישואים הבצלים והשומים ורצו לחזור למצרים. ולא בחרנו להסתכל על יציאת מצרים שהיא הפלא העולמי הגדול. זו בדיוק הבחירה שלנו היום.

האם להסתכל על העלייה שתופסת תאוצה. האם נקבל כל עולה בשירים, בעוגות ובפרחים או שנתעסק בתלונות על הירידה ברמת החיים. האם להסתכל בשמחת הלב על חיסול ציר הרשע העולמי שמתרחש מול עינינו או לקטר על המפגינים בבלפור.

אתמול פוצץ מאגר טילים ענקי באי קשם במפרץ הפרסי. רבים מאיתנו לא ידעו על קיומו של האי הזה, ובוודאי לא ידעו שהוא משמש כבסיס טילים שרובם ככולם היו מכוונים כנגד מדינת ישראל. הפיצוץ הזה הוא חלק מסדרת פיצוצים שהמפורסמים מכולם הוא הפיצוץ בנתנז שחיסל מפעל צנטריפוגות שתכליתו לגרום לנו "פתרון סופי".  הפיצוץ בפורצין ייצר גם את הטילים הנמצאים בלבנון ובעזה וכולם מכוונים עלינו על ילדינו ומשפחותינו.

כל הפעולות הללו מתאפשרות בתקופה הזו בזכות הקורונה שפגעה ב-25,000,000 איראנים (לפי דברי נשיא איראן רוחני) וריסקה אותם. בזכות הריסוק ישראל יכולה להשמיד מחנות טרור של איראן בסוריה מידי לילה. בזכות הריסוק הזה מגיע החיזבאללה בלבנון עד פת לחם. אלה שמחזיקים את ההדק על הטילים.

אין ספק שמתרחש פה מהלך גדול של והדברים לא חדשים לכולנו. השאלה היא מה תופס את סדר היום שלנו. האם התלונות הקטנוניות על המסעדות ומופעי התרבות. או התלונות הקטנוניות על ראש הממשלה.

תיקון חטא המרגלים הוא בשמחה על החיסול המתמשך והולך של ציר הרשע העולמי. בשמחה על חיסול הכוח של חופרי המנהרות, מפגיני הגדרות ומפריחי בלוני התבערה. חיסול היכולת של החמאס, חוטפי גלעד שליט, יורי הטילים על גוש דן. כל הרשעים הללו נחנקים כעת מחוסר חמצן.

תיקון חטא המרגלים היום הוא להסתכל על הטוב והפלא האלוקי, על החסדים הגדולים ולא על התלונות הקטנוניות. המלחמה שלנו היא לחשוב על הטוב ולא להגרר אחרי הנושאים השוליים שחלקים בתקשורת רוצים להסב את ליבנו אליהם, ממש כמו מה שעשו המרגלים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
תודה על הדברים המחזקים
מיכל | 27-07-2020 12:03
ראייה מלמעלה על המציאות
2
תורה רבה למור...
תלמיד | 27-07-2020 18:20
תורה רבה למור שליטא שפוקח את עינינו!
3
פקיד עריית צפת...
איש חצוף | 27-07-2020 19:36
פקיד עריית צפת בעוד מופע אימים. כשהוא ניזון מכספי משלם המיסים ולא צריך לדאוג לפרנסתו, הדביל מטיף מוסר לכולם.
מטרתך היא...
תלמיד | 28-07-2020 0:01
מטרתך היא להחריב את ירושלים? אתה מוזמן לעיין גם בהקדמת הנציב לספר בראשית..
4
לא. לא אתה תשמש שופר לגאולה....
משה אהרון | 28-07-2020 7:32
מ. או התלונות הקטנוניות על ראש הממשלה.י שמתעלם משחיתות שילטונית ומגונן על הנהגה מושחתת במילים :. או התלונות הקטנוניות על ראש הממשלה.. רב המתיימר לשמש שופרה של הגאולה וכך מתייחס לשחיתות אינו שייך לקטגוריה של : ציון במשפט תפדה ושביה בצדקה. ועוד לא התייחסתי לזיזול במצבם בכלכלי הקשה של משפחות רבות. הנה כי כן מודל מצוי במקומותינו של רבנים ששאין בהם לא משפט ולא צדקה
יש מקרים שאסור להתעלם שהרי חל
משה אהרון | 28-07-2020 12:37
ואם לא הגיד ונשא עוונו
שמואל אולי...
להתעלם | 28-07-2020 8:17
שמואל אולי נושא בתואר רב, אבל הוא תגרן מהסוג הירוד ביותר שעסוק בעיקר ביחסי ציבור לעצמו. קטן בתורה, קטן במוסר, גזען חשוך ובאופן כללי איש קצת מגעיל. מומלץ להתעלם.
5
יום צום : "שישה מעם"
משה אהרון | 28-07-2020 14:14
יום צום : שישה מעם 28/07/2020 14:05:43 . יום : שישה מעם בסד. כשם האדם מחפש את האלוהים. כך האלוהים מחפש תדיר את האדם . וזה כל מעייניו של הבורא - האדם. הקריאה הבראשיתית לאדם : אייכה. מנסרת תדיר בחלל ההוייה של הקיום האנושי. בניגוד למה שהורגלתי לקבה אין כל סימפאטיה לאבנים. ולא למה שנבנה מהם - שני בתי מקדש. בכלל האבנים כבר אז לא נדבקו זו בזו. הקבה כאמור מחפש את האדם . והנה לעניות דעתי,היה לו לזרה שמתאבלים אלפיים שנה על בתים חרבים מאליהם ולא למשל על חורבן בניו - על השואה האיומה . שעליה ניבא משה בסוף נאומו בפרשת וילך...... לקבה חסר ההשתתפות באבלו שלו על השואה האיומה על חורבן ששת המליונים. אז תצומו ביום שישה מעם [בתשעה באב] ותתאבלו על חורבן העם בשואה ובשאר הפוגרומים . זו הדרך הישירה והקצרה ביותר לבניין הבית השלישי. משה אהרון