אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

וועדת חו"ב החליטה: שב"כ יסייע בחקירות הקורונה

וועדת חוץ וביטחון החליטה היום כי השב"כ יוכל לסייע למשרד הבריאות בחקירות האפידמיולוגיות לצד השקת אפליקציית 'המגן', תוך הגבלה על מספר חולים מינימלי ואישור הממשלה

וועדת חו"ב החליטה: שב"כ יסייע בחקירות הקורונה
  עדינה ולמן/דוברות הכנסת

ועדת החוץ והביטחון, בראשות ח"כ צבי האוזר, אישרה היום (ראשון), ברוב קולות, את הצעת חוק הסמכת שב"כ לסייע למשרד הבריאות בחקירות האפידמיולוגיות כחלק מהמאמץ לצמצום התפשטות נגיף הקורונה.

על פי הצעת החוק, ראש הממשלה וראש הממשלה החליפי יביאו לממשלה הצעה להסמכת שב"כ, לתקופה שלא תעלה על 21 יום, בכל פעם. לאחר אישור הממשלה, תועבר ההחלטה לוועדת החוץ והביטחון.

עוד באותו נושא

בלתי נתפס: למרות הקורונה – נשף בגימנסיה העברית


6

לאחר ההסמכה, יהיה רשאי משרד הבריאות להעביר לשב"כ בקשה לקבלת סיוע, ובלבד שמספר החולים החדשים, באותו יום או ביום שקדם לו, עלה על 200.

הוועדה החליטה לחייב את משרד הבריאות, במסגרת הצעת החוק, להשיק טכנולוגיה לאיתור מגעים (אפליקציית 'המגן 2.0') תוך שבוע מיום פרסומו של החוק, להפיץ אותה ולקדם את השימוש בה בקרב הציבור הרחב.

עוד קובעת הצעת החוק כי אדם שקיבל הודעה על כך שהיה במגע קרוב עם חולה, ומשום כך חייב להיכנס לבידוד, יהיה רשאי לפנות למשרד הבריאות בבקשה לבחינה חוזרת של הנתונים שעל בסיסם התקבלה ההודעה, ונקבע כי משרד הבריאות ישיב להשגה תשובה מנומקת, בהקדם האפשרי ולא יאוחר מ-24 שעות מהגשתה.

מתוך הדיון היום בוועדה (צילום: עדינה ולמן/דוברות הכנסת)

ההצעה אושרה ברוב קולות, כאשר חה"כ גדעון סער, שרן השכל, איתן גינזבורג, מיכאל מלכיאלי ויו"ר הוועדה תמכו, אל מול התנגדותם של חה"כ אלי אבידר, משה יעלון, יואב סגלוביץ' ומאיר כהן.

יו"ר הוועדה הגיש בקשת דיון מחדש על אישור הצעת החוק, וזו, כאמור, תדון מחר, בשעה 11:30 בחדר ועדת החוץ והביטחון. אם תדחה הרביזיה, צפויה הצעת החוק לעבור לדיון מליאת הכנסת כבר מחר, ואם תאושר הצעת החוק, תכנס מיידית לתוקפה הסמכת שב"כ לסייע למשרד הבריאות למשך 21 יום.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו