אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לתביעה במשפט נתניהו היה ניצחון, אבל הוא לא אמיתי

בשורת החלטות חדה וברורה, השופטת רבקה פרידמן פלדמן העבירה היום לנתניהו מסר חד: היא לא תקבל את הפוילעשטיקים שלו בבית המשפט. למרות זאת, הניצחון של התביעה רק זמני

לתביעה במשפט נתניהו היה ניצחון, אבל הוא לא אמיתי
  יונתן זינדל/פלאש 90

בסיום הדיון השני במשפט נתניהו שהתקיים היום (ראשון) בבית משפט המחוזי בירושלים, היה נראה שלשופטת רבקה פרידמן-פלדמן, ראש ההרכב שדן את ראש הממשלה בנימין נתניהו, נמאס מהפוילעשטיקים של נתניהו והיא קבעה שורת החלטות שממש, אבל ממש לא מתאימות לתוכניות של נתניהו.

זה התחיל כשהתובעת, ליאת בן ארי, קטעה את דבריו של עו"ד יוסי שגב, עורך הדין החדש של נתניהו שהופיע היום בבית המשפט. בן ארי דרשה בנימה זועמת מעט ששגב יצהיר כי הוא מייצג את נאשם 1, הלוא הוא ראש ממשלת ישראל. הזעם של בן ארי מעט מוצדק לנוכח פרסומים שעלו גם אצלנו בסרוגים, כי שגב יופיע עם ייפוי כוח לדיון הנוכחי בלבד.

עוד באותו נושא

משנה הבאה: משפט נתניהו יתקיים 3 פעמים בשבוע


8

כצפוי, שגב הצהיר כי הוא עם ייפוי כוח מנתניהו לדיון הנוכחי בלבד, זאת מכיוון "שנוצר מצב באשמת המאשימה כמובן". שגב התייחס לבעיית המימון של נתניהו כאשר וועדת ההיתרים שללה ממנו את האפשרות לקבל מימון של עשרה מיליון שקלים מאיש העסקים ספנסר פרטרידג', ואמר לפרידמן-פלדמן כי "אם תיפתר בעיית המימון כל עורכי הדין ייצגו".

פרידמן-פלדמן לא אהבה את התשובה שהיא שמעה, ואמרה לשגב: "האם אתם רואים את ההמשך כך שנחכה, או שהנושא באופן כזה או אחר יוסדר? אני מנסה להבין איך אתם רואים את המצב, אי אפשר שכל פעם יופיע מישהו אחר. אנו באיזה שהוא תהליך. צריך ייצוג ולדעת מי מייצג ולהתקדם עם התיק".

עו"ד יוסי שגב. הופיע היום עם ייפוי כוח זמני בלבד (צילום: פלאש 90)

שגב ביקש מבית המשפט לקבוע דיון תזכורת נוסף לפני ההחלטה על מועד שמיעת ההוכחות (החלק במשפט בו התביעה מוכיחה את הטענות נגד הנאשם), דיון שבו "אהיה הרבה יותר חכם. יכול להיות שיהיה עורך דין קבוע שלא כל יום מתחלף ונוכל להתקדם בתיק".

כפי שפרסמנו בעבר, ראש הממשלה מכוון לדחות את פתיחת שמיעת ההוכחות ככל האפשר, ולקיים דיון אחד בשבוע. בפרקליטות לעומת זאת, כיוונו לשמיעת הוכחות כבר בעוד כחודשיים שלושה, כאשר הם מעוניינים בשלושה עד ארבעה דיונים בשבוע.

"נתניהו לא מנסה לקדם הליכים במשפט"

בן ארי אמרה לגבי שאלת הייצוג של ראש הממשלה כי מעיקר הדין יש לנתניהו עורך דין קבוע והוא רק מבקש להרחיב את צוות ההגנה: "עו"ד חדד מהיום הראשון של החקירה מלווה את נאשם 1. מה שמבקש כרגע נאשם 1 זה לחזק את הגנתו. זה לא שאין לו ייצוג. אלא הוא מבקש לחזק את הייצוג. זכותו כמובן אבל צריכים לעשות זאת במועד. עברה תקופה ארוכה מאוד, גם מאז הגשת כתב אישום והגיע העת להסדיר את הנושא. כל הנושא הכספי וועדת ההיתרים לא מעניינו של בית המשפט".

התובעת, ליאת בן ארי: לקבוע מועדי דיון, דברים יקרו מעצמם (צילום: מארק ישראל שלם/פול)

בנוסף, בן ארי תקפה את התנהלות עורכי דינו של ראש הממשלה בתיק וטענה כי אין שום פעולה מצידם כדי להתקדם לשמיעת הוכחות: "חודשיים ימים עברו (מאז הדיון הקודם. א"ב) ועורכי הדין של בני הזוג אלוביץ' מתקדמים ועושים מה שצריך לעשות ומצד נאשם 1 (נתניהו. א"ב) לא רואים שום תנועה לקראת קביעת מועדים להוכחות וטענות מקדמיות ולתשובה לאישום. הגיע העת שבית משפט ייתן דעתו לעניין הזה".

בן ארי הוסיפה כי דחיית התקדמות התיק מתאימה לאינטרסים של 'אחד הנאשמים', וביקשה מבית המשפט לקבוע מועדי דיונים להתקדמות התיק. בהתייחסות לייצוגו של ראש הממשלה אמרה לפרידמן-פלדמן כי "יש לקבוע מועדים ודברים יקרו מעצמם".

שורת החלטות נגד האינטרסים של נתניהו

נראה כי פרידמן-פלדמן החליטה להעביר לנתניהו מסר חד שהיא לא תקבל תהלוכת עורכי דין באולם המשפט שלה ושהיא מצפה ממנו להתניע מהלכים לקראת שמיעת הראיות.

הפגנה בעד ראש הממשלה מחוץ לבית משפט המחוזי בירושלים (צילום: יונתן זינדל/פלאש 90)

פרידמן-פלדמן קבעה שורת החלטות הנוגדות את האינטרסים של ראש הממשלה. בתוך חודשיים תגיש ההגנה בקשות לגילוי חומרי חקירה ולהסרת חיסיון. תוך חודש מאותה נקודה יאלצו עורכי הדין להגיש תשובה לאישום וטענות מקדמיות. בתוך כשבועיים המדינה תשיב בכתב לטענות המקדמיות. בנוסף, נקבע כי הצדדים צריכים להתכונן לשמיעת הראיות בעוד פחות מחצי שנה – כאשר יתקיימו שלושה דיונים בשבוע.

לכאורה נראה כי היום הייתה מפלה לנתניהו בבית המשפט וכבר בעוד פחות מחצי שנה יאלץ להופיע שלוש פעמים בשבוע אל בית המשפט. כבר היו כאלה ששאלו איך המדינה תנוהל החל מינואר, אך נראה כי התרחיש הזה רחוק הרבה יותר ממה שנראה.

עוד באותו נושא

מכתבים שיכולים לשפוך אור על תיק 4000 נקבעו כחסויים


59

הקרב הבא יהפוך את ניצחון התביעה ללא קיים

במהלך הדיון, אמר עו"ד שגב: "לפי מה שהספקתי לראות יש הרבה חומרי חקירה שלא נמסרו לנו בין היתר על סמך טענה שהם לא חומרי חקירה. בנוסף, יש תעודת חיסיון. אנחנו צריכים לעבור ולראות למה אנו מסכימים ולמה לא".

במשפט הזה של שגב טמון הקרב הבא בין הפרקליטות להגנה, כאשר בליבו תעמוד גם הדרישה להעביר את המסמכים אשר נשלחו ממשרד המשפטים למשרד מבקר המדינה המנקים לכאורה את נתניהו מחשד בתיק 4,000, אשר על קיומם פרסמנו לראשונה בסרוגים. בצוות ההגנה של נתניהו מתייחסים למסמכים האלה שמשרד המשפטים מסתיר מהם בטענות שונות, כראיה מזכה של ממש.

משרד המשפטים. עורכי הדין של נתניהו טוענים כי מסתירים מהם מידע קריטי (צילום: Miriam Alster/Flash90)

לא משנה מה יחליט בית המשפט – לתת את כל החומרים שיבקשו בצוות ההגנה של נתניהו ושאר הנאשמים, או לדחות את הבקשות כפי שבוודאי תבקש הפרקליטות – צפוי ערר על ההחלטה לעליון. רק ההליך הזה צפוי לקחת כעשרה חודשים, מה שבעצם הופך את ניצחון התביעה בדיון היום לכל כך זמני – עד לא קיים.

השופטת רבקה פרידמן-פלדמן בסך הכל העבירה היום מסר חד לראש הממשלה על התנהלותו והתנהלות עורכי דינו בהתקדמות ההליכים במשפט. כמות הדיונים בכל שבוע עוד נתונה לדיון, אבל הדבר שחשוב לראש הממשלה זה לדחות ככל האפשר את תחילת שמיעת מועד הראיות נגדו. כאמור, בשל פרשת גילוי חומרי החקירה הצפוייה להתקיים בחודשים הקרובים, הסיכוי שבאמת נראה את דיון ההוכחות הראשון במשפט נתניהו בתחילת ינואר 2021, גם אם קיים, שואף לאפס.

שופטי בית המשפט העליון. ערר שיבוא לפתחם עשוי לעכב את פתיחת המשפט במספר חודשים (צילום: אוליבר פיטוסי/פלאש 90)

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
כול כאלב ביג'ו...
פוילשטיק? רצח אופי של דיבור ישראל ומלחמות! | 19-07-2020 17:45
כול כאלב ביג'ו יומי, ברברביבי! ואם אין פעיל ליכוד ממוצא ערבי בשטח שיתרגם לך: כל כלב בא יומו (וסליחה מהכלבים!). פוילשיטיקים?.. על עצמו הרי העיד אין כלום כי לא היה כלום וכך גם על בעלי, גיבור מלחמות וגיבור ישראל פעמיים בעל שלושה צלשי'ם שנפצע 4 פעמים והוא סיעודי ומשרד הבטחון והממשלה לא מכירים בו! הכושי עשה את שלו (15 שנה), הכושי יכול ללכת!. וכך אמר גם על בעלי היקר! הלוואי שיכנס לכלא עם אשתו ויאיר עד סוף ימיהם!
אני כבר כ26...
אשתו של גיבור שהופקר בשטח | 20-07-2020 12:17
אני כבר כ26 שנה טוענת שכל מערכת המשפט כאן מושחתת עד היסוד ולא משנה באיזה תחום היא מתמחה. צדק צדק תרדוף ושוחד יעוור עיני צדיקים וכל הפסוקים שבעניין, מוטבעים על כל חלונות הראווה בבתי המשפט.. אז מה?.. בשנים האחרונות, איבדתי לחלוטין את האמון ב כ ל המערכת כולה. מתביישת שפעם הצדעתי לדגל, עד לפני כמה שנים..
תגובה למלאך המוות:...
אשתו של גיבור מלחמות שהופקר | 20-07-2020 7:09
תגובה למלאך המוות: שכחת את הליכי מינוי וקידום שופטים בכירים לצמרת (ונשואים/אות), דרך חדרי המיטות?.. ????
*גיבור ...
אני. אשתו של גיבור נטוש | 20-07-2020 7:06
*גיבור
גם התובעת גם השופטת פלדמן ימותו עד המשפט
מלאך המוות | 19-07-2020 19:15
אמנם סוף כל אדם ושופטים ופרקליטים - למות. אבל הם יקדימו את זמנם ולא יזכו למצוץ את הדם לביביב
2
בסוף אחרי כל...
תרגילי הזקן הנכלולי | 19-07-2020 18:05
בסוף אחרי כל תרגילי הדחיה שביבי יכול להמציא ..... הוא יתלונן על ענוי הדין שנגרם לו בגלל התארכות המשפט ....
3
לא מאמין למערכת המשפח אין צדק יש סדק
יעקב | 19-07-2020 19:13
מורמים מעם ופרות הקדושות לא נוגעים. יום יום יורד האימון ולהם לא מזיז כדברי חיות מי יעיז להמיר את פי בית אוי למי שתומך בהם ואף אחד שלא יגיד לי לא יקרה מסכן מי שנופל בידהם
אתה מתכוון למשפחת...
מורמים מעם ..... | 19-07-2020 20:32
אתה מתכוון למשפחת המלוכה מבלפור ? השקרן הזקן , פרת הבשן , והבן הזנאי .... הם חושבים שהם מורמים מעם .... דורשים הטבות והחזרי מס במליונים כשלאנשים אין כסף לאוכל .... קצת מזכיר את מריאנטוטאנט והמשפט המסמל יותר מכל את ניתוק המורמים מעם - אם אין לחם תואכלו עוגות - בוא נקווה שהסוף שלהם יהיה קצת יותר טוב מהסוף של משפחת המלוכה הצרפתית .... ודרך אגב לא השופטים קבלו ממילצן מתנות במאות אלפי שקלים , או הצעות שוחד מנוני מוזס או סיקור אוהד מאלוביץ ואתר וואלה .....
4
פוילע שטיק?!! השתגעתם?!!
משה | 19-07-2020 20:33
אסור להתגונן מהמחבלים בפרקליטות?!! לפרקליטות מותר להוציא 80 מיליון שח, להמציא עדיות לאיים על עדים?!! רק להתגונן זה פוילע שטיק?!! אני מאחל לנתניהו ניצחון גדול ולפרקליטות מפלה גדולה!!
שטופי מוח דפוקים....
שרלטן מבלפור | 20-07-2020 7:22
שטופי מוח דפוקים. לא איכפת לכם מהמדינה אלא מבנאדם אחד שמטרלל את כל העם והמערכות של המדינה היקרה שלנו. מחבלים תקרא לילדים שלך שגדלים להיות שונאי ישראל כמו יגאל עמיר. חתיכת אפסים ! ערכים ? מוסר ? המוח שלכם התעוות במשך שנות שלטון השרלטן !
5
אף אחד לא...
בשביל זה יש משפט | 19-07-2020 21:16
אף אחד לא רוצה ראש ממשלה מושחת ואתה לא יודע מה הוא עשה או לא עשה .... יתכבדו השופטים ישמעו את הצדדים , יכנסו לעובי הקורה ויפסקו למיטב העדיות והבנתם ....