ח"כ פינדרוס באולפן: "התברר שיש 120 חברי כנסת שקרנים"

ח"כ פינדרוס באולפן: "התברר שיש 120 חברי כנסת שקרנים"

בראיון סוער באולפן סרוגים, ח"כ יצחק פינדרוס, מיהדות התורה על תבוסת שקד: "הייתה צריכה להיות בשתי הוועדות", "האכיפה נגד החרדים: "הסגר לא אפקטיבי, חוסר הבנה באורח החיים החרדי" ומכריז: "נשמח לתמוך ברב ראשי ציוני דתי"

author-image
פינדרוס באולפן: "התברר שיש 120 ח"כים שקרנים"
  זה שימינה לא נמצאת בממשלה - זו טעות, פינדרוס (צילום ועריכה :יוחנן בלייך)

ח"כ יצחק פינדרוס, יו"ר סיעת יהדות התורה, בראיון סוער הערב (חמישי) באולפן סרוגים: על תבוסת שקד בוועדה למינוי דיינים: "התברר שיש 120 חברי כנסת שקרנים, הייתה צריכה להיות בשתי הוועדות. זו טעות שימינה בחוץ", על האכיפה נגד החרדים: " הסגר לא אפקטיבי, חוסר הבנה באורח החיים החרדי. אני רוצה לראות בתוך המל"ל 3 אנשים חרדים", מכריז: "נשמח לתמוך ברב ראשי ציוני דתי"; והמתקפה על ראש מועצת אפרת עודד רביבי: "הוא שיקר אותי, חצוף. אני לא הולך להיות איתו באותו חדר"

"אתמול התברר שיש 120 חברי כנסת שקרנים, זה הוכח לעיני כל", מתבטא בחריפות פינדרוס על ההפסד של ח"כ איילת שקד בבחירות לוועדה למינוי דיינים ומינוי שופטים: "אני חושב שזה לא טוב למדינת ישראל בלשון המעטה שאיילת שקד לא נמצאת בשתי הוועדות. זה שימינה לא נמצאת בממשלה – זו טעות", הוסיף.

"בפעם האחרונה שאיילת שקד הייתה שרת המשפטים והייתה מעורבת יותר במינוי דיינים, והיו וויכוחים. אנחנו גאים כיהודים חרדים, שומרי מצוות בדיינים שנבחרו ולא משנה על בסיס מה – חסידים, ליטאים או דתיים לאומיים. הרצון של כולנו שיהיו דיינים טובים, יראי שמיים ופוסקים על פי ההלכה בלי משחקים. איילת שקד לא הייתה מכשול בנושא הזה".

האם אתם יכולים להיות כעת אחראיים למינוי דיינים מהציונות הדתית?

"ההתחייבות של ראש הממשלה לרב דרוקמן ערב הקמת הממשלה שיהיו דיינים מכובדים מתוך הציבור הדתי-לאומי ובתנאי, וזו עמדת יהדותה תורה, שההלכה היא נר לרגלם ולא עיגולי פינות".

נשמח לתמוך ברב ראשי ציוני דתי

על מינוי רב ראשי ציוני דתי לרבנות הראשית לישראל: "אני מקווה שהממשלה הזאת תחזיק יותר משנה, יבואו לבחירות לרבנות אנחנו נוכיח את זה במעשים, לא בדיבורים – אנחנו נשמח לתמוך. הרב מיכה הלוי הוא מעמד לא בדיעבד אלא מלכתחילה, לא מכיר את הרב מלמד אבל יש עוד דוגמאות. כל מי שיהיה מועמד שההלכה היא נר לרגליו".

הח"כ הימני בדגל התורה יוצא נגד מחאת הימין על עסקת המאה: "הריבונות תלוייה בהחלטת הבית להבן, אכן צר לי ואני אומר זה בכאב רב והתרעתי על זה לפני כחודש וחצי על קולות שנשמעו מתוכנו להתנגד לריבונות גם אם ארצות הברית תסכים. עצם זה שהימין השמיע כל מיני קולות חלקם יותר אקטיביים נגד המהלך וכחול לבן זה לא היה מסוס חייהם אז גם בבית הלבן נשמעו וזה נדחה. חבל שלא התאחדנו כולנו ולחצנו שהמהלך יצא אל הפועל". לדבריו, "אם הבית הלבן יסכים למהלך, זה הזמן הנכון והעיתוי הנכון".

הסגר לא אפקטיבי, חוסר הבנה באורח החיים החרדי

השבוע האחרון לווה בהפגנות סוערות נגד הסגרים באזורים החרדיים והאלימות המשטרתיות. פינדרוס: "הסגר הוא לא כלי אפקטיבי בכלל בקורונה, זו טעות, חוסר הבנה של התרבות ואורח החיים". על האכיפה הבררנית הוא מוסיף: "אני לא חושב שלראש הממשלה, ראש המל"ל ושר הבריאות יש שנאה לחרדים. כשאתה מתעסק עם ציבור בלי לחיות את התרבות שלו, צריך לדבר על הקשרים חברתיים, איך מדברים איתם ומוציאים אנשים מהמיטות למלוניות, לבנות מתחמים בתוך הערים – אולי זה הפיתרון, להתייחס לכוח המשטרתי, אני רוצה לראות בתוך המל"ל 3 אנשים חרדים להבין מקצועית איך לבודד את המחלה".

פינדרוס במתקפה על רביבי: "שיקר אותי, לא הולך להיות איתו באותו חדר"

ברקע ההחלטה של ראש מועצת אפרת, עודד רביבי, שלא להכניס עובדות מהעיר הסמוכה ביתר עילית , עליה הוטל סגר, פינדרוס פותח נגדו במתקפה: "אחרי הכרזת הסגר פנתה מועצת גוש עציון לקבל עובדים להיתרים חיוניים, ראש מועצת אפרת אמר לי שהוא ביקש ולא קיבל אישור, אבל התברר לי שגוש עציון ביקשו ואפרת לא ביקשו. אמרתי לו – 'אתה שיקרת אותי כשאמרת לי 'פניתי ולא קיבלתי אישור, אני לא רוצה לפגוש אותך, לשבת איתך', ואם יהיה מפגש אני אצא החוצה, אני לא הולך להיות איתו באותו חדר. כתגובה, האיש הזה הלך והתסיס את תושבי גוש עציון נגד ראש המועצה שלהם, זה הרי דבר מזעזע".

"אני זוכר אחרי פורים אפרת הייתה בשיא של חולים – מה הייתי צריך לעשות? יש לך שכן תרים אליו טלפון, תשאל אותו מה הוא צריך עזרה? הפעולה הראשונה שאתה עושה, אתה מוציא אתה העובדות ואוסר על הכניסות?  זו התנהגות מרגיזה וחסרת אחריות, שלא יבוא מחר בבוקר וישאל למה אנחנו כאחים לא עוזרים לו, כי אני לא מעוניין לעזור לו. יש בכל חברה אנשים טובים יותר ואנשים טובים פחות".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
זה כמובן יפה...
Dude | 16-07-2020 22:51
זה כמובן יפה שהוא הודה וכלל את עצמו בתוך חבר השקרנים. חידה ליודעי חן: אם שקרן אומר על עצמו שהוא שקרן האם להאמין לו?
2
ראובן ...
ראובן | 16-07-2020 23:38
ראובן
3
עברית רבותי.. משוש...
אישחד | 17-07-2020 9:24
עברית רבותי.. משוש ולא מסוס
4
זה כולל גם...
זיק ראויף | 17-07-2020 10:20
זה כולל גם אותו הוה אחד מה 120 חברי כנסת
5
משוש לא מסוס...
דורון רביב | 18-07-2020 21:54
משוש לא מסוס