אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

רפורמה בעולם המשפט: "צדק מאוחר הוא מעוות"

בטקס שהתקיים היום במשרד המשפטים, חתם השר אבי ניסנקורן על תקנות סדר הדין האזרחי החדשות אשר מהוות רפורמה אדירה במערכת המשפט, ואמורות לקצר את הליכי המשפט בישראל

רפורמה בעולם המשפט: "צדק מאוחר הוא מעוות"
  אלעד מלכה

שר המשפטים, אבי ניסנקורן, חתם היום (רביעי) על תקנות סדר הדין האזרחי החדשות, המביאות רפורמה מקיפה ביותר לעולם המשפט הישראלי.

במהלך הטקס אמר השר: "במהלך השנים חלה זילות בהסדרים הקבועים בתקנות ומעמדן נשחק. הצדדים לא מכבדים לעיתים קרובות את המועדים שנקבעו, דבר שגורם להתמשכות הליכים על פני שנים ולפגיעה ישירה באזרח שמבקש לעמוד על זכותו בבית המשפט".

עוד באותו נושא

ניסנקורן: "הפעם בתי המשפט ימשיכו לפעול"


5

"היום אנחנו מציגים רפורמה מקיפה שקובעת סדר חדש בדין האזרחי. מהלך זה ישיב את מעמדן של התקנות ככלי מרכזי ומעשי לניהול סדרי המשפט האזרחי. הדבר יפשט ויקצר את ההליכים האזרחיים, יבטיח מענה יעיל יותר לציבור ויתרום לעשיית צדק במסגרת קיומו של הליך ראוי והוגן בבית המשפט".

מנהל בתי המשפט, השופט דר' יגאל מרזל הודה לשר המשפטים ולכל מי שנטל חלק במלאכה ואמר: "תקנות סדר הדין האזרחי החדשות היו מתבקשות עוד קודם לקורונה. מערכת בתי המשפט תמכה בהן ועשתה רבות לקידומן".

השופט מרזל, השר ניסנקורן והמשנה ליועמ"ש נזרי (צילום: אלעד מלכא)

"כעת, כחלק מההתמודדות עם הקורונה חשיבות הרפורמה בולטת אף יותר. יעילות הדיון, קיצור הזמנים, פישוט ההליכים ושימוש בטכנולוגיות מתקדמות – מצויים כולם ברפורמה יחד עם שינויים רבים נוספים. שינויים אלה הם צו השעה. ואנו נחושים לקיים צו זה במיטב הכוחות שעומדים לרשותנו".

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה רז נזרי אמר: "צדק מאוחר הוא צדק מעוות, ומצב דברים בו אזרח מחכה שנים רבות עד להשגת צדק והכרעה בעניינו פוגע באמון הציבור במערכת. הרפורמה בסד"א עם התקנות החדשות שנחתמו היום ע"י שר המשפטים, היא רפורמה של פעם ביובל, וקשה להפריז בחשיבותה".

"אני משוכנע שלאחר שהמערכת כולה תתחיל לפעול בהתאם לתקנות החדשות – המערכת תתייעל, הציבור יצא נשכר, וכולנו נשאל את עצמנו "למה זה לא קרה עד עכשיו", אך מוטב מאוחר מלעולם לא"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו