אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הסיוט של יעל ויסמן: "אורזת תיק והולכת; לא אקח סיכון"

יעל ויסמן, ששכלה את בעלה ינאי ויסמן בפיגוע דקירה לפני כ-4 שנים, פרסמה פוסט ארוך בו שיתפה בסיוט שלה ביישוב שבו היא גרה: "אני לא יודעת מה לעשות; מי יגן עלייי?"

הסיוט של יעל ויסמן: "אורזת תיק והולכת; לא אקח סיכון"
  (צילום: יוטיוב / יעל ויסמן)

יעל ויסמן, אלמנתו של ינאי ויסמן הי"ד שנרצח בפיגוע דקירה בסניף רמי לוי בשער בנימין, פרסמה בחשבון הפייסבוק שלה פוסט ארוך בו היא מספרת כי חייה וחיי בני משפחתה הפכו לסיוט, בעקבות אחד השכנים שלהם ביישוב שלפים.

ויסמן סיפרה כי השכן הפך את חייהם לסיוט, הוא מאיים עליה ועל בעלה, ובשבת האחרונה הסיוט הפך לבלתי נסבל, כאשר השכן הכה את בעלה ואף פצע אותו.

הפוסט המלא של יעל ויסמן

איבדתי את ינאי שלי בפיגוע לעולם לא אתן שמישהו שוב יפגע במשפחתי.

לא חשבתי שאגיע לרגע הזה שאצטרך להיעזר בכלי חברתי על מנת להגן על היקרים לי ועליי, זאת כדי למנוע את הרצח הבא, של בן זוגי, של בתי נטע או שלי.

לפי כמעט שנה עברנו, נטע רועי ואני לגור ביישוב שלפים שבעמק המעיינות. התאהבנו במקום מהרגע הראשון, באנשים, באווירה ובנוף המדהים. אחרי התקופה הארוכה של האבל, של אובדן הביטחון באדם, של הסיוטים החוזרים ונשנים בכל לילה, על המחשבות הלא מרפות ועל הזיכרונות של רגע הפיגוע בו איבדנו את ינאי שלנו ברגע, אירוע שקרה ממש לנגד עינינו שלי ושל נטע.

לאט לאט התחלתי להרגיש שהחיים מתחילים להסתדר לנו. זכינו ברועי, בן זוג מהמם, מתחשב, מכיל, משקיע בנטע למרות שהיא לא עשתה לו חיים קלים כלל. עד כאן הכל נשמע מושלם.

עוד באותו נושא

"נטע, אני מצטערת": יעל ויסמן במכתב קורע לב

אני לא יודעת איך נפלה עלינו הצרה הזאת. כבר תקופת מה הפכנו קורבן של אחד מתושבי המקום קורבן לאלימות מילולית, אלימות פיזית, איומים לפגיעה בי ובנטע עד כדי איומים ברצח. חשוב לי להדגיש שמעולם לא הייתה לי שום אינטראקציה עם אותו אדם.

המקרה הראשון קרה לפני כחצי שנה. התחלנו לבצע עבודות גינון בחצר הפרטית שלנו, לפתע הוא הגיע לביתנו איים, צעק, השליך אבנים גדולות לעבר הבית והשליך את הציוד בגינה שלנו. כל זה מכיוון שבטעות דרכנו על שתיל שהוא שתל. לא הייתה לי אפילו הזדמנות להתנצל, לבקש לשלם ולתקן. הוא ישר התחיל להיות אלים. הוא איים על חיי ועל חיי נטע, הבטיח שיפגע בי ובה עד שאתחרט שעברתי לגור פה, שימרר לי את החיים ויגרום לי לעזוב את המקום.

הייתי אז לבד בבית עם נטע ביתי. מיותר לציין איפה זה שם אותי, שוב חזרו אליי המראות מזירת הפיגוע, נשארתי בבית רועדת ומפוחדת חרדה שהוא יחזור ויפגע בנטע או בי.שוב חזרו הסיוטים. הגשתי תלונה במשטרה ואף הוצאתי נגדו צו הרחקה. התיק נסגר כעבור כמה חודשים מחוסר עניין לציבור. מסתבר שאירועים אלימים של אותו תושב עם השכנים בשלפים הם ממש עניין שחוזר על עצמו, תלונות חוזרות ונשנות כנגדו במשטרה ע"י שכנים שהותקפו ושוב סגירת תיקים אוטומטית ע"י משטרת ישראל.

לאחרונה אימצנו את לואי, כלבלב חמוד וקטן. חשבנו שכלבלב כזה יוכל להועיל לנטע הקטנה במהלך טיפול אין סופי באובדן שהיא חווה. אתמול רועי בן זוגי לקח את לואי לטיול כבשגרה אנו הולכים אתו עם רצועה לשביל עפר מרוחק מאנשים ובתים ושם משחררים ונותנים לו ללכת קצת חופשי, כמובן שעם השגחה תמידית.

עוד באותו נושא

יעל, אלמנתו של ינאי ויסמן, התארסה


14

לפתע אותו תושב הופיע, הרים אבן גדולה כדי לזרוק על לואי שלנו. רועי שכבר היה בדרך לקשור כבר את לואי נעמד ביניהם וניסה לגונן על הכלב לואי. מכאן אבדן שליטה במהירות הבזק: התושב התחיל לצעוק ולאיים על רועי, שהוא יהרוג את הכלב ושהוא לא יודע מה הוא מסוגל לעשות גם לנו.

האיומים הפכו לתקיפה פיזית הוא פשוט התחיל להרביץ לרועי. ככה, בלי שום סיבה הגיונית. רועי ניסה להגן על עצמו להדוף אותו ממנו אך הוא המשיך ונגח בראשו של רועי, לא הסתפק בזה והמשיך להלום ברועי וכל הזמן הזה רועי מגלה שליטה, לא מחזיר, ובסה"כ מנסה לדחוף אותו על מנת שלא לחטוף את המכות ולהגן על עצמו.

התושב הרים בול עץ ועמד להכות את רועי בראשו, ואז אחד השכנים שראה את האירוע רץ לקראתם ובנס נמנע אסון. התושב הלך לביתו, ורועי נכנס הביתה חבול ופצוע. נבהלתי מאוד ולא האמנתי למה שהוא סיפר לי. הסיוטים מתעצמים מרגע לרגע והכל חוזר אליי שוב והופך להיות ממש מוחשי.

התקשרנו מיד למשטרה שהגיעה מהר ולקחה מרועי עדות, נפתחה חקירה. מאז אני לא מסוגלת לישון. כעבור כמה שעות התקשרתי למשטרה, רציתי לדעת, לוודא מה קורה התוקף האלים נעצר כדי שאנסה להירדם. מהמשטרה נמסר לי לתדהמתי כי התוקף האלים שאיים ומימש שוחרר לביתו, ובמקביל נפתחה חקירה נגד רועי כי הוא טוען שרועי תקף אותו. ביקשתי לדבר עם מישהו אחראי על החקירה, החוקר אמר שאין לו זמן להתעסק בזה עכשיו. אמרתי לו שאני מסכימה לחכות רק לא ללכת לישון בפחד. הוא אמר שהוא עסוק וניתק.

עוד באותו נושא

"עוד דקירה בלב": יעל ויסמן בפוסט מטלטל


9

החלטתי לגשת לתחנה בעצמי. בתחנה להפתעתי לא נתנו לי להיכנס. במשך דקות ארוכות התחננתי לדבר עם מישהו להסביר לו את המצב ולבקש הגנה. רק כאשר אמרתי להם שכבר איבדתי את בעלי ואני לא מוכנה לאבד אף אחד מיקיריי יותר בגלל אלימות כזאת או אחרת הסכימו להכניס אותי לתחנה. גם בתוך התחנה המצב לא השתפר, שם נוכחתי לגלות כמה השפלה אזרח מפוחד יכול לחוות במשטרת ישראל.

נכנסתי לדבר עם החוקר, הסברתי לו שאני חוששת לחיי ולחיי רועי ונטע. שאני לא יודעת מתי פעם הבאה הבן אדם ישתבש ויפגע בנו. בתגובה הוא אמר שיש לו דברים יותר חשובים לעסוק בהם ושנפתחה חקירה ונחכה בסבלנות. בסבלנות עד שמישהו ימות? שאלתי, בתגובה הוא אמר לי שאני מגזימה. בשלב מסוים החוקר החל לצעוק עליי, ממש ככה. אני עומדת שם מפוחדת, מבקשת הגנה בסיסית והוא עומד וצועק עליי. גם סוג של אלימות.

יצאתי משם בוכה ומפוחדת יותר, אין לי למי לפנות. שיא הפרדוקס הוא, שהבוקר קיבלתי שיחת טלפון מהווטרינר של המועצה כי הוגשה תלונה על ידו על כך שהכלב שלי נשך את התושב האלים – לא היה ולא נברא.

לאף אחד לא מגיע לחוות את מה שאנחנו חווים מאותו תושב אלים. יתירה מזאת, אני באמת, אבל באמת, מרגישה שהקרבתי מעל ומעבר למען המדינה שלנו. אני לא אדם שנכנס למריבות עם אנשים, אני תמיד מנסה לראות את מה שטוב אצל כל אדם אבל ברגע שמאיימים על חיי או חיי משפחתי לא אוכל לתת לזה לקרות.

עוד באותו נושא

"נפל בקרב": נצחון לאלמנת ינאי ויסמן הי"ד

אני לא יודעת מה צריך לעשות כדי שמישהו יפתח את העיניים ומהר כדי למנוע את הרצח שיכול להתרחש כאן ממש בכל רגע. רועי יצא הבוקר למילואים ואני לא יודעת מה לעשות. מי יגן עליי? ברגעים אלו ממש אורזת תיק והולכת לשהות במקום אחר בימים הקרובים, לא אקח שום סיכון שבעולם שמשהו יקרה לנטע המתוקה.

אני פונה לכל מי שיכול לעזור לי: לשר לביטחון פנים האחראי על שמירת אזרחי מדינה ישראל, לשר הביטחון האחראי לשלומן של אלמנות ויתומי צה"ל אני מבקשת ממדינת ישראל להגן על נטע על רועי ועליי. לא עוד. בבקשה.

תגובת משטרת ישראל

ממשטרת ישראל נמסר לסרוגים: "מדובר באירוע על רקע של סכסוך שכנים בגינו הוגשו במשטרה תלונות הדדיות על חשד לאלימות והחקירה בעניינן בראשיתה. אתמול בערב התקבל דיווח במוקד 100 של המשטרה לפיה בן זוגה של המודיעה הותקף ואוים על ידי שכנם. ניידת משטרה הגיעה לביתם, בן זוגה הגיש תלונה לשוטרים שהגיעו למקום ועדות נלקחה גם מהמודיעה. בעקבות התלונה נפתחה חקירה, והשכן שזומן לתחנת המשטרה הגיש תלונה נגדית שעל פיה הוא זה שהותקף. בהמשך המודיעה הגיעה לתחנת המשטרה ולבקשתה הוכנסה לשיחה עם החוקר שהפסיק חקירה אחרת באמצע וקיבלה שירות אדיב ומקצועי. בשיחה זו דרשה כי ניידת קבועה תהיה ליד ביתה – דרישה שאינה מציאותית. צר לנו על תחושות בלתי מוצדקות כלפי המשטרה, ובכל מקרה אנו נמשיך לחקור את המקרה ביסודיות ולבצע את כל הפעולות הנדרשות במטרה להגיע לחקר האמת".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
26 תגובות - 23 דיונים מיין לפי
1
צריך לתקן את שם הבעל המנוח בכותרת המשנה
מאיר | 12-07-2020 18:14
שמו ינאי
2
אולי תנסי לפנות ל-בנט, הוא אוהב לעזור לאנשים
נעמי | 12-07-2020 18:50
אבל חוץ מזה, כדאי לך לעבור ממקום המגורים הנוכחי לחפש מקום אחר, אם את רוצה שקט נפשי ופיזי - תמצאי אזור אחר - בהצלחה ! אגב, לא הצבעתי לו אבל ידוע שהוא עוזר .
ח | 13-07-2020 1:52
בבקשה תעברו משם מהר אני עצובה עליכם כואב לי הלב
3
עמיחי | 12-07-2020 19:18
נו, מרוקאי חמום מוח
שלי | 13-07-2020 10:32
גזען ג'וק ביבים אתה
4
עמיחי | 12-07-2020 19:21
משטרת ישראל - עדיף דרעק
5
רק מסכות מעניינות את המשטרה | 12-07-2020 19:32
המשטרה עסוקה בדוחות על מסכות. אין לה זמן לזה.
6
אייל | 12-07-2020 20:59
לא להאמין... פשוט לא להאמין הסיפור הזה מצמרר, כי בירושלים (הר חומה) זה נגמר לפני כשנה ברצח של מנהל מרחב ירושלים במשמר בתי המשפט. שכן חמום מוח שעשה את המוות במשך שנתיים, ובסוף גם ממש רצח. וגם שם הטריגר היה הכלב שהפריע. אנא שמישהו יעשה משהו!!
וואאוו הגבר האלים צריך להיעצר מיד
עצוב וכואב | 13-07-2020 13:17
בכל הכבוד, שהוא תושב המקום, מתברר מהכתבה שיש לו כבר רקע של אלימות וסיכסוכי עבר, גבר כזה חייבים להרחיק. ולהבדיל אלף הבדלות, שיהיה לך מזל עם בן-הזוג החדש.
7
. | 12-07-2020 21:54
אוףףףף מסכנה. ליבי יוצא אלייך.תעברו משם.מיד.
8
סיפור מוזר!! אין שירותי רווחה במקום?
מרא דאתרא | 12-07-2020 22:05
נשמע שמדובר באדם מטורלל.
9
ה' יעזור לכם
מישהו | 13-07-2020 1:12
זה יכול להיות סיוט, ותקופה ארוכה של טיפול בחרדות ממליץ בתור התחלה לנתק מגע, ולעזוב את המקום הרבה תפילות, ויש דין ויש דיין חזקו ואימצו
10
משה דיין | 13-07-2020 5:28
משטרעעעע!!!!
11
דור | 13-07-2020 7:22
משטרה מפגרת!!! תחשבו בהגיון! זו אישה שלא מחפשת צרות. דבילים!
12
מאיר | 13-07-2020 8:37
מנסיון העבר לפושע האלים הזה יש קשרים במישטרה או שהוא משתפ שמלשין על סוחרי סמים היה לנו סיפור כזה בישוב אדם ורק אחרי שאיימנו למישטרה שאנחנו נספר לכל הפושעים שהוא משתפ המישטרה הרגיעה אותו כבר 9 שנים
13
מני | 13-07-2020 8:40
מישטרת ביזיון זה השיטה להגיש של התוקפים להגיש תלונה נגדית
14
מרסל | 13-07-2020 9:26
יקרה חייבים לעזוב את המקום. נכון שקל לאחרים לדבר. אני לא רואה שום עתיד עם שכן כזה עדיף לגור בתנאים פחות איכותיים עם שקט נפשי . ובמיוחד לאור הטראומה שלך
15
פנינה | 13-07-2020 15:56
משטרה? היא לא מסוגלת להגן על האזרחים. גם מכה וגם לא מגנה.
16
דורשת צדק | 13-07-2020 18:10
אכן, לבדוק אם הוא מלשינון של המשטרה. לאחד את תושבי הישוב, ואת השכנים שגרו בבית לפניכם, לרשום את כל המקרים וסגירות התיקים. לקחת משהו מוסמך שייצג את הישוב. ולדרוש בדיקה יסודית ובדיקה פסיכולוגית. היום אתם לצערי, מחר משהו אחר. מזכיר את הגנבות החקלאיות ובכלל של בני הדודים ומי שנאשם הוא המגן על עצמו ועל משפחתו.
17
אזרחית | 13-07-2020 18:22
משטרת ישראל.בזיון. החוק נשמר על ידי פחדנים כמונו.אבל עבריינים לא שמים על נחוק ובטח לא על המשטרה. כנרטה השכן שלכם הוא עם סוג של מחלת נפש.קחו את עצמכם.ולכו משם עוד היום. קרו לאחרונה כמה מקרים של אנשים שמעורערים בנפשם שרצחו. אתם צעירים,החיים לפניכם. קומו לכו ומצאו לכם מקום טוב יותר.
18
אל תחשבי שהמשטרה יכולה לעזור לך עם שכן חולה
תת | 13-07-2020 19:28
נפש אם כל הכאב תעברו דירה . מכירה מקרה שזה נגמר ברצח
19
שמואל | 13-07-2020 22:21
היית משלמת כסף לשני בריונים שיפרקו את אותו שכן עם מקלות ולאשפז אותו אז היה מבין וגם המשטרה היית מתעוררת מהכוס קפה והרכב הצמוד
20
שמואל | 13-07-2020 22:24
יש לרסק לו את הצורה עד צאת נשמתו
21
עובר אורח | 14-07-2020 8:25
מספרים על השכן האלים שהוא חבר מרכז ליכוד ויש לו קשרים עם המשטרה גורמים בממשלה התומכים בו
22
ליאורה ברד | 14-07-2020 21:18
תעברי משם יקרה! לא שווה את הפחד שלכם ואת האווירה המתוחה והרעה. תעברו משם, אין לכם למה לסבול את הפסיכיות הזאת
23
תגובת הישוב
גבי | 15-07-2020 14:07
היכן האנשים המקסימים והאוירה הטובה של אנשי שלפים? נותנים לשכנה לחיות תחת טרור והם חיים באוירה טובה? צריך לשמוע את תגובת הישוב אבל זה נשמע רע מאוד.