אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אפלייה בקורונה | האזינו: המלון סגור, הבריכה פתוחה

בשל הנחיות הקורונה, רק הבריכות בבתי מלון נשארו פתוחות. הדבר הביא לפתיחתן גם כאשר המלון סגור, כפי שנשמע בהקלטה שמתפרסמת כאן לראשונה. עתירה בנושא הוגשה לבג"צ

אפלייה בקורונה | האזינו: המלון סגור, הבריכה פתוחה
  אילוסטרציה (שאטרסטוק)

ההגבלות החדשות בשל נגיף קורונה מעוררות זעם רב. אצל ארגון מנהלי בריכות שחיה מרכזי ספורט ונופש בישראל הדבר עורר זעם במיוחד, היות והבריכות בישראל נסגרו בשל ההגבלות, אך בריכות המלונות הוחרגו.

לדברי הארגון, הדבר מביא לכך שמלונות הסגורים הופכים למעין 'קאנטרי קלאב', כאשר אנשים המעוניינים לשחות בלבד מגיעים למלון הסגור, משלמים דמי כניסה למלון ושוחים בבריכה כאשר היא הדבר היחיד שפעיל במלון.

בשיחה שמתפרסמת כאן לראשונה, נשמע נציג מלון רמדה בירושלים משוחח בטלפון ומדבר על פתיחת הבריכה. "המלון סגור, הבריכה פתוחה", אמר הנציג. עלות הכניסה לבריכה היא "מבוגר 100 שקלים, ילד 90 שקלים" כאשר שעות הפתיחה הם מהשעה 07:00-18:00 בכל יום כולל שבת. בשיחה עם סרוגים, אישר נציג המלון את הפרטים.

הקלטת השיחה עם מלון רמדה בירושלים

ניר עוז, יו"ר ארגון מנהלי בריכות שחיה מרכזי ספורט ונופש, מסר לסרוגים בתגובה: "אנו לא מקבלים את ההחלטה השערורייתית הזו והאפליה זועקת לשמיים. בריכות בבתי מלון פתוחות לציבור הרחב ובין לילה הפכו לבריכות ציבוריות וקאנטרי קלאבים".

"אצלינו בבריכות השחיה ומרכזי הספורט הקהל קבוע וידוע בעל הצהרת בריאות אנו בודקים חום אנו מווסתים את הציבור בהתאם לתו הסגול ואנו עם אפס תחלואה בקורונה מאז פתיחת הבריכות".

"פתיחת בריכות המלונות בלבד – אפלייה אסורה" (אילוסטרציה, שאטרסטוק)

עתירה: לפתוח את הבריכות

אמש הגיש הארגון עתירה לבג"צ בה טען כי דין ההוראה לסגור את הבריכות שאינם בבתי מלון להתבטל, זאת בשל אפלייה אסורה.

גורמים המעורים בפרטי העניין מסרו לסרוגים כי לאחר הגשת העתירה, נוצר קשר בין נציגי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ובין נציגי הארגון שהגישו את העתירה נגדו, נגד ממשלת ישראל ומרכז השלטון המקומי. על פי הגורמים נמסר ארגון מטעמו של ראש הממשלה כי הוא יבחן את ההגבלות מחדש.

בעתירה נכתב כי: "הצו מגביל את חירות הפרט כמו את חופש העיסוק, נעשה באורח מפלה ופוגע בפרנסתם של 120 אלף עובדים באופן ישיר ושל מאות או אלפי ספקי שירותים וזאת באופן גורף, בלתי מידתי, ובעיקר אינו מגן כלל מפני מגפת הקורונה".

עוד נטען: "לא נמצא גוף העוסק בבריאות, בישראל או בעולם שטוען כי זוהתה אפשרות להידבק בנגיף הקורונה באמצעות מים. יתירה מזאת, הכלור, המצוי בבריכות שחייה, ידוע כיעיל בחיסול הנגיף. הסיכון בבריכות שחייה זהה לסיכון בכל אתר בו מבקרים רבים והוא נובע אך ורק מן החשש להימצא בקרבת נשימה, עיטוש או שיעול של אדם הנושא את הנגיף".

"לאפשר לפתוח את הבריכות, גם אם תחת הגבלות" (אילוסטרציה, שאטרסטוק)

"לא קיים חשש הידבקות בבריכות"

"ארגון הבריאות העולמי קבע גם הוא, כי שחייה בבריכות המתוחזקות כראוי אינה עלולה להביא להידבקות בנגיף הקורונה. בארגון ממליצים להמנע מאיזורים צפופים ובכלל זה איזורים צפופים בבריכות".

"גם משרד הבריאות הישראלי לא טוען כי קיים חשש להדבקות בקורונה במהלך שחייה בבריכה ואין בנמצא ולו נשא קורונה מאומת יחיד, אשר ידוע כי נדבק בנגיף בבריכת שחייה".

בטענה לאפלייה מצויין כי: "חלק מבתי המלון מאפשרים כניסה לבריכות, באמצעות רכישת כרטיס, כפי שנעשה בבריכות הפרטיות והציבוריות, שנסגרו בצו זה".

תגובת מלון רמדה ירושלים תצורף לכשתתקבל

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו