אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אמיר אוחנה במכתב פתוח: "רואה את הסרטונים, וכואב"

בהתייחס לתיעוד מעצרים קשים בזמן האחרון, פרסם השר לבטחון פנים, אמיר אוחנה, מכתב פתוח לשוטרים ובו פנייה גם לאזרחים: "אחיי הישראלים - המשטרה לא אוהבת את העבודה הזאת"

אמיר אוחנה במכתב פתוח: "רואה את הסרטונים, וכואב"
  עדינה ולמן/דוברות הכנסת

השר לבטחון פנים, אמיר אוחנה פרסם הערב (שני) מכתב פתוח לשוטרות ושוטרי משטרת ישראל בעקבות הסרטונים אל אלימות שוטרים, ופנה גם לאזרחים בקריאה כי השוטרים אינם האוייבים.

במכתבו לשוטרים, כתב אוחנה :"הוטלה עליכם ועל המשטרה משימה מורכבת ולא פופולרית עקב המאבק הלאומי בהתפשטות נגיף הקורונה, והיא לאכוף את העמידה בהנחיות משרד הבריאות כלפי אזרחים. אזרחים שברובם הם שומרי חוק, חלקם מתמודדים עם המצב הכלכלי הקשה עקב משבר הקורונה, ומצויים במצוקה".

עוד באותו נושא

התיעוד שמסעיר את הרחוב החרדי: "משטר אנטישמי"


16

"לא ביקשתם לעצמכם את המטלה הזו. אנחנו, הממשלה והכנסת הטלנו עליכם אותה, במטרה להגן על בריאות הציבור במשבר שאנו חווים. טענות במישור הזה צריכות להגיע אם כבר אלינו, נבחרי הציבור".

"לנהוג ברגישות"

אוחנה כתב: "אכן, אין ברירה אלא לאכוף את ההנחיות, אחרת המדינה עלולה להיקלע למשבר אדיר שספק אם ידענו כמותו ושתהיה לו השפעה הרסנית על הדורות הבאים. כך קרה במדינות אחרות שבהן לא שעו להנחיות".

"הציפייה שלי מכם היא לעשות את עבודתכם נאמנה, בנחישות היכן שצריך אך גם להפעיל שיקול דעת ולנהוג ברגישות היכן שזו מתבקשת".

"לשיקול הדעת של כל אחת ואחד מכם בשטח, יש השפעה עצומה על האופן שבו הציבור יישמע להנחיות ובכך על הצלחתנו כמדינה וכחברה להתמודד עם התפשטותו של הנגיף, והן על תדמית הארגון כולו".

תיעוד מלא של אחד המעצרים כפי שהציגה המשטרה (דוברות המשטרה)

"הסרטונים לא קלים"

השר לבטחון פנים פנה לאזרחים: "אני רואה את הסרטונים. אני רואה, וכואב. הם לא קלים. האמינו לי – הם לא קלים גם לשוטרים. מבלי להתייחס למקרה ספציפי, הן כהורה והן כאדם קשה להישאר אדיש לכאבו של אחר. הנושא אינו פוסח על אף פלח באוכלוסייה. במקרים שבהם הייתה התנהלות לקויה הנושאים יתבררו עד תום, יחודדו נהלים ובמידת הצורך יופקו לקחים.

"עם זאת", כתב השר, "השוטרות והשוטרים אינם האויב. הם ממלאים את חובתם הקדושה במאמץ הלאומי. למעלה מ-4,000 דו"חות קורונה נרשמים ביממה, שהם עשרות וכנראה מאות אלפי אינטראקציות בין השוטרים לבין האזרחים על רקע זה. רובם המוחלט של המפגשים בין השוטר לאזרח, מסתיימים ללא כל תקריות חריגות".

"האכיפה נעשית כלפי כל תושבי ישראל. אלפי שוטרים ביחידות משימתיות ייעודיות בכל המחוזות הגיאוגרפיים של משטרת ישראל, מבצעים אכיפה ממוקדת בנושא הקורונה".

"עת צרה היא לישראל – וממנה יושע"

עוד ציין כי "מהדיווחים שאני מקבל, האוכלוסייה החרדית דווקא הפנימה טוב יותר ביחס ליתר האוכלוסייה את חובת חבישת המסיכות – ועל כן, למרות שאין נתון אמפירי המוכיח זאת – מותר לשער כי שיעור הדו"חות הניתנים לאוכלוסייה זו הוא נמוך משיעורה באוכלוסייה".

אוחנה המשיך: "אחיי הישראלים מכל הסוגים, ובתוכם אחיי החרדים – המשטרה לא אוהבת את העבודה הזאת. הרבה יותר מושך להיאבק בפשיעה ובטרור. אך אנחנו בזמן חירום. עת צרה היא לישראל – וממנה יושע".

עוד באותו נושא

המשטרה מגיבה: עוד פרובוקציה פסולה נגדנו

"ברגע שנפנים כציבור את החובות החדשות שנגזרו עלינו כדי לנצח את הקורונה, ויהיה נדיר לראות מחוץ לבית אדם בלי מסיכה כשם שנדיר לראות אדם נוסע בלי חגורת בטיחות או רוכב אופנוע בלי קסדה – נוכל למגיפה".

השר הוסיף "מילה אחרונה נוספת לשוטרות ולשוטרים", וכתב: "אין לקנא בכם על מורכבות התפקיד שהוטל עליכם. קשה גם להפריז בחשיבותו בתוך המאמץ הלאומי. תמיד זכרו כי אין תחליף לשכל הישר ולשיקול הדעת. כך, ורק כך – ננצח".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
העם אבל רואה בחלק גדול מהשוטרים שהם כן האויב
אורי | 06-07-2020 20:51
נכון לא כולם, אבל התרבות של המאפיה הזאת היא לשקר, להרביץ לאזרחים ומיד להאשים אותם בתקיפת שוטר. ושמו את מחש כדי שהחתול ישמור על השמנת. שמעתם פעם על שוטר שהתברר שהעיד שקר בבית משפט שתקפו אותו ואז העיפו אותו??? זו התרבות של המאפיה הזאת, ובאמת כואב על מעט השוטרים הבודדים שהם לא כאלה.
השוטרים היו נערי רחוב שגוייסו.כולם חסרי השכלה
כל כלב ביג'י יומו | 07-07-2020 9:16
ראיתי סיפור יפה על הבורות של השוטרים. בפעם הבאה אצטט את הסיפור
יש במשטרת ישראל...
השוטר הטוב | 06-07-2020 21:06
יש במשטרת ישראל תרבות של אלימות ושל שקרים. זה לא פוטר את האוכלוסיה מחובת הציות לחוק והציות לשוטר. הישראלים התחמנים מתחכמים על ימין ועל שמאל. לא מצייתים לחוק. חושבים שפנייה של שוטר לאזרח היא פתח למומ איתו ולא חובה לציית לו - והתוצאה היא אלימות משטרתית. צריך לציית ולא להתחכם. מי שנענה לשוטר בלי חוכמות - לא יינזק. מי שמציית לחוק לא מתנגש עם המשטרה.
2
המשטרה לא מעניינת...
ממש מודאג | 06-07-2020 21:07
המשטרה לא מעניינת את אוחנה וגם לא האזרחים. הכלי כלי כדי למלט את מושחתיהו האפס מאימת הדין. אם ביבי היה מואשם בשוחד חקלאי, אוחנה היה יוצא נגד החקלאים. פשפש קטן בשירות אדוניו.
בושה לכותב ...
לי ורק פר | 08-07-2020 9:27
בושה לכותב
3
זה חרטה של...
ליבוביץ | 07-07-2020 6:47
זה חרטה של לקקן חרטה
4
לך תקבל זי.ן...
אני | 07-07-2020 7:09
לך תקבל זי.ן בתחת הומו שרמיט מניאק
5
הומו מזדין בתחת...
מקרר | 07-07-2020 7:11
הומו מזדין בתחת
6
שלום נכון לפעול...
אליריס | 07-07-2020 12:33
שלום נכון לפעול אבל יש לנהוג ברגישות ורק אז אפשר לנהוג ביד יותר קשה עם הבן אדם לא שמע לאזהרות של השוטר
7
עת צרה היא...
שלום | 07-07-2020 15:10
עת צרה היא לישרטל ומהשוטרים להיוושע
8
בהיתנהגות הזו הם...
דוד | 07-07-2020 16:12
בהיתנהגות הזו הם כן אויבי האזרחים
9
אם כואב לאוחנה...
אנדרוקלס | 07-07-2020 16:22
אם כואב לאוחנה שישים וזלין
10
ציניקן תועמלן בדירות...
מתנגד משטר דיקטטורי | 07-07-2020 17:07
ציניקן תועמלן בדירות הדיקטטורה המתהווה. היחס של המשטרה מובעת בגללו...מי קבע את האטמוספירה הנוקשה אם לא הוא... איזה לב בדיוק כואב לו?! האיש ציניקן ופופוליסט!
11
זה לא עוזר...
א | 09-07-2020 1:05
זה לא עוזר שאתה רואה את הסרטונים. תרד לשטח. השוטרים גיבורים על ילדים. נראה אותם עוצרים אנשים בתל אביב וכו' רגישות אין וסלקטיביות יש. אם לא תטפל בזה אתה גם נושא באחריות לאלימות של השוטרים.