אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כתב 'אנס' בקבוצת ווטסאפ וישלם 12,000 שקלים

אדם שהשתמש נגד אחר בכינוי 'אנס' בקבוצת ווטסאפ ישלם לו פיצויים בגובה 12,000 שקלים. השופט: "אין ספק שפרסום כזה בקבוצת הווטסאפ, שמיועדת לכלל אנשי הקבוצה, מהווה פרסום"

כתב 'אנס' בקבוצת ווטסאפ וישלם 12,000 שקלים
  נאדיר קאקליק/שאטרסטוק

תושב ביתר עילית שכתב בקבוצות וואטסאפ כי דובר ׳מעיני הישועה׳ אלי זלמנוביץ הוא אנס, חויב לשלם לו 12,000 שקל – זאת למרות ששמו של זלמנוביץ לא הוזכר במפורש.

השופט גד ארנברג כתב בפסק הדין כי "אמרה על אדם, לפיה הוא "אנס" מהווה לשון הרע, ואין ספק שפרסום כזה בקבוצת הווטסאפ, שמיועדת לכלל אנשי הקבוצה, מהווה פרסום. הכינוי "אנס" לכל אדם מהווה כינוי פוגע, ועל אחת כמה וכמה בחברה אליה משתייכים הצדדים לתיק זה, החברה החרדית".

עוד באותו נושא

להב 433 עצרה אדם שאיים על ראש הממשלה

עוד כתב כי: "העובדה שלא פורסם מיהו אותו "אנס" אין בה כדי לשלול את זכות התובע לתבוע, ככל שאכן הכוונה היתה אליו וככל שניתן היה להבין שהכוונה אליו. אי פרסום שמו המפורש של ה"אנס" אין בה כדי לשלול את זכות התביעה, אם אכן זו כוונה אל התובע, ואם מי שקיבל את הפרסום הבין כך".

לגבי המקרה הנוכחי, כתב השופט כי "עצם העובדה שמאן דהו מאותה קבוצה טרח להעביר לתובע את שפורסם, מלמד, שלפחות אותו אדם הבין שהכוונה לתובע, לפיכך אין באי פרסום השם במפורש כדי לשלול את זכות התביעה".

עורכי הדין אלעד שאול ואהרון מלכה מסרו בתגובה: "לאחר מאבק משפטי של למעלה משנתיים טוהר לחלוטין שמו של מרשנו מר אליהו זלמנוביץ בפסק דין מנומק של השופט גד ארנברג שקיבל את טענותינו וקבע בין היתר כי על אף שלא נאמר במפורש שמו של מרשנו עדיין ניתן היה לייחס אליו את האמירות המשמיצות והמכוערות בהן השתמש הנתבע".

"במהלך ההליך המשפטי אף קיבל מרשנו תמיכה נרחבת ממספר גדול של רבנים מכובדים מזרמים שונים בעיר ובהם רבני ואדמו"רי העיר אשר גינו את ההכפשות של הנתבע והדבר אף הובא לפתחו של בית המשפט".

עוד הוסיפו: "בסופו של יום ולאחר דיון הוכחות שנוהל נפסק כי הנתבע ישלם למרשנו מכוח חוק איסור לשון הרע, סך של 10,000 שקלים כפיצוי על הדיבה שהוציא באמצעות קבוצות ווטסאפ ועוד 2,000 ש"ח נוספים כהוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד".

"אנו מברכים על פסק הדין שטיהר את שמו של מרשנו והוציא את האמת והצדק לאור. פסק דין זה מהווה אבן דרך חשובה במאבק בתרבות ההשמצות בקבוצות הווטסאפ במגזר החרדי".

עו"ד אהרון מלכה (צילום: דוד קליין)

עו"ד אלעד שאול (צילום: דוד קליין)

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו