אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תלונה במשטרה נגד סטודנט שפרסם מידע בנוגע לקורונה

אוניברסיטת אריאל זימנה סטודנט שפרסם מידע על הקורונה באוניברסיטה לוועדת משמעת והגישה נגדו תלונה במשטרה. הסטודנט: מתנכלים לי בגלל המאבק שהובלתי למען בריאות הסטודנטים

תלונה במשטרה נגד סטודנט שפרסם מידע בנוגע לקורונה
  (צילום: צילום: גיל לרנר)

תלונה במשטרה הוגשה על ידי אוניברסיטת אריאל נגד סטודנט שפרסם מידע בנוגע להתפשטות נגיף קורונה באוניברסיטה. בנוסף, הסטודנט זומן לוועדת משמעת אשר יכול לגרום לסילוקו מהלימודים.

הסטודנט המדובר, א', הינו פעיל בין הסטודנטים, בעיקר בכל הנוגע לנגיף קורונה. מידע רב שהגיע לידיו בעקבות זאת פורסם והגיע אל הסטודנטים, גם כאשר, לטענתו, האוניברסיטה לא רצתה בכך.

עוד באותו נושא

סטודנט באריאל: "בחירה בין המבחנים לבריאות של אבא"

התלונה של האוניברסיטה נגד א' הגיעה לאחר שפרסם בפייסבוק: "אוניברסיטת אריאל: עובד הנהלה אומת חיובי לקורונה". לטענת א', המידע הגיע אליו דרך חבר לספסל הלימודים אשר סיפר לו כי שמע מחבר בסגל המרצים את המידע. באוניברסיטה טוענים לעומת זאת כי המידע אינו נכון.

הסטודנט טוען כי האוניברסיטה רודפת אותו בשל פעילותו למען בריאות הסטודנטים באריאל. במכתב השימוע שנשלח לא' בו הוא זומן לוועדת המשמעת, עולה כי האוניברסיטה לא מנתקת בין פועלו של הסטודנט ובין התלונה.

"ניסיון להפריע למהלך התקין של הלימודים והבחינות"

בנוסח התלונה נכתב: "כפי שניתן להסיק מפועלו ומפרסומים נוספים של הסטודנט, מטרת הפרסום, אשר איננו נכון, הינה ליצור בהלה בקרב הסטודנטים באוניברסיטה, ולנסות לבטל את המבחנים הקבועים בקורסים השונים, ולהפריע למהלך התקין של הלימודים והבחינות באוניברסיטה".

יש לציין כי הממשלה החליטה בתחילת השבוע כי בשל סכנת ההידבקות בנגיף קורונה במהלך המבחנים באוניברסיטאות, מבחני האקדמיה יתקיימו מרחוק במתכונת של מבחני בית.

השר להשכלה גבוהה. הממשלה החליטה כי תלמידי המוסדות באחריותו יבחנו מהבית (יונתן זינדל/פלאש 90)

א' כתב הערב לחבריו הבהרה בעקבות ההחלטה להגיש נגדו תלונה לוועדת המשמעת, מבלי שידע כי תלונה בנושא הוגשה נגדו במשטרת ישראל.

לדבריו, "מזה כחודש וחצי אני מוביל את המאבק הארצי של הסטודנטים שחוששים לסכן את החייהם בתקופת המבחנים הנוכחית לאור התחלואה הגבוהה עקב הקורונה ובגלל מוסדות האקדמיה אל מול נתוני התחלואה בארץ. בתקופה האחרונה פעלתי בכל המישורים על מנת להביא את הנושא לסדר היום, על מנת שישמעו את קולנו וימצאו פתרונות ראויים לנו – הסטודנטים".

"פעלתי במישור הפוליטי אל מול חברי כנסת ושרים רבים, הגעתי להשמיע את קולנו בועדת החינוך בראשות חבר הכנסת רם שפע והמשכתי לפנות במכתבים לחברי הכנסת והשרים הרלוונטים. כל זאת על מנת להשמיע את קולנו ואת חששותינו לאור מצב התחלואה ההולך ועולה מיום ליום".

"דאגתי לסטודנטים, לא ניסיתי לפגוע באוניברסיטה"

א' הוסיף: "לשמחתי אנחנו בכיוון הנכון. ניתן לראות זאת לאור החלטת הממשלה האחרונה בנושא המבחנים המקוונים. להפתעתי הרבה, לפני יומיים קיבלתי זימון לוועדת משמעת באוניברסיטת אריאל. האישום שבגללו זומנתי לוועדה הוא פרסום פוסט בפייסבוק שציין שיש חולת קורונה בצוות ההנהלה. את המידע כמו רוב המידע קיבלתי מסטודנטים ששמעו על זה בצורה כזאת או אחרת".

"מאחר ולא היה ניתן לאמת עובדה זו הוסר הפוסט. יצויין, כי באותן שעות היו 2 עובדות מנהלה שנכנסו לבידוד והמתינו לבדיקת קורונה (לכאורה). יובהר, כי כוונת הפוסט הייתה לידע את ציבור הסטודנטים הלומדים באוניברסיטת אריאל על מנת למנוע מהם סיכון מיותר בכך שידבקו ללא ידיעתם ומבלי שאף גורם באוניברסיטה יתריע על כך. מיותר לציין, כי לא מדובר בניסיון לפגוע באוניברסיטה עצמה".

עוד באותו נושא

סטודנט באוניברסיטת אריאל התגלה חיובי לקורונה


8

לדבריו, "הטענה של הוועדה היא לפגיעה במוסד. אם יפתחו את הפייסבוק ויראו את כל מה שכותבים נגד המוסד יצטרכו להעלות חצי מהסטודנטים לוועדות משמעת. מפתיעה ביותר העובדה כי מי שהחליט להעלות אותי לוועדת משמעת הנו אדם אשר מכיר אותי ואת פועלי באופן אישי כמו גם דוברת האוניברסיטה ועוד בכירים נוספים".

אוניברסיטת אריאל. הגישה תלונה במשטרה נגד סטודנט (יח"צ)

א' תקף: "נשאלת השאלה האם ראוי להעלות אותי לוועדת משמעת עקב דאגתי לשלומם של הסטודנטים באוניברסיטה או שמה מדובר בנקמה אישית בי ובניסיון השתקה שאינו הולם את ערכי חופש הדיבור. למרות העובדה שבחרו להעלות אותי לוועדת משמעת, אמשיך להלחם לטובת הסטודנטים והסטודנטיות".

"התלונה במשטרה – נקמנות אישית"

בנוגע לתלונה שהוגשה נגדו במשטרה, א' מסר לסרוגים: "כרגע לא קיבלתי פנייה או זימון לחקירה מהמשטרה ואינני יודע על הגשת התלונה. במידה ואזומן לחקירה אעמוד על חפותי ועל הזכות שיש לי להביע את דעתי, כולל הדאגה שלי לגבי בריאות ציבור הסטודנטים באוניברסיטה. אני חושב שהאוניברסיטה הלכה רחוק מדי. הדבר נובע מנקמנות אישית".

מאוניברסיטת אריאל נמסר: "מדובר בסטודנט שהפיץ מידע שקרי אודות עובד אוניברסיטה החולה בקורונה. לאחר בדיקה הוגשה נגד הסטודנט תלונה במשטרה על הוצאת שם רע ובמקביל הוגשה תלונה לועדת משמעת. טענות הסטודנט ישמעו בהליך שיתקיים בועדת המשמעת".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
עם כל הצער שבדבר | 02-07-2020 23:24
אני מעריך את דאגתו הכנה של הסטודנט, אבל עליו ללמוד שאסור לפרסם מידע שאינו מגובה בראיות. זה מעצבן לפעמים, אבל ככה עובדת המערכת.
גל | 03-07-2020 0:17
לא שמעת על חופש הדיבור?
2
אביחי | 04-07-2020 9:09
חופש הדיבור לא חופש החירטוט. אגב בתור אדם דתי מגלגלים חובה עי חייב לא? זמן לחשבון נפש ידידי