אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

דגן לאוונגליסטים: "צריך את עזרתכם שהמפה תכלול את כל היישובים"

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, בראיון לרשת CBN האוונגליסטית הנפוצה בארה''ב: "טראמפ הוא הנשיא האמריקאי הטוב ביותר לישראל, אך צריך את עזרתכם שהמפה תכלול כל הישובים ואתרי התנ"ך"

דגן לאוונגליסטים: "אין לנו זכות לוותר על סנטימטר"
  ארכיון - יוסי דגן מתדרך אוונגליסטים בשומרון (צילום: רועי חדי)

רגע לפני תאריך היעד, ה-1 ביולי,התראיין ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן לרשת CBN, תחנת הטלוויזיה הנפוצה ביותר בארה"ב בקרב האוונגליסטים.

בראיון אמר דגן כי טראמפ הוא הנשיא האמריקאי הטוב והידידותי ביותר אי פעם לישראל, אולם לצד זאת זאת הדגיש כי מדינת ישראל אינה יכולה לצאת נגד ההבטחה האלוהית לעם היהודי לרשת את ארץ ישראל. "ארץ ישראל היא מתנה מאלוקים לעם ישראל" – אמר דגן לחדשות CBN – "אך זו לא רק מתנה או הבטחה של הנביאים, זו גם חובה. חובה כלפינו וחובב כלפי כל אדם הגון בעולם לסייע לנו בזה.

עוד באותו נושא

קצינים בכירים לנתניהו: "זו העת להחיל ריבונות"


4

אין לנו זכות לוותר על סנטימטר אחד מארץ ישראל. לאף אדם בעולם אין את הזכות לדרוש מאיתנו לוותר על סנטימטר מארץ התנ"ך".

דגן הדגיש בראיון לערוץ הנפוץ ביותר אצל הקהל האוונגליסטי כי "אנחנו הדור שזכה לקיים את נבואות ירמיהו, עמוס, ויחזקאל שחזו את חזרת העם היהודי לארצו לאחר אחפיים שנות גלות וההתיישבות המתחדשת – במיוחד בירושלים, ביהודה ובשומרון. הריבונות זה דבר עצום".

"התושבים שלנו חיים 53 שנה תחת משטר צבאי, ובוודאי זה לא נכון ולא הגון ולא ערכי שאנחנו לא מכריזים שהמקום הקדוש הזה שלנו. הציפייה שלנו שיהיה גיבוי של הנשיא טראמפ להחלת הריבונות בצורה מלאה ביהודה ושומרון, ללא הקמת מדינת טרור וללא הפקרת ישובים או ויתור על חלקי ארץ ישראל"- אמר דגן.

הוא פנה לאוונגליסטים והדגיש כי הסמכות להחלטה היא בידי ראש הממשלה נתניהו:"תושבי ישראל בחרו בראש הממשלה נתניהו, כדי שיצעיד את ההתיישבות קדימה ויחיל ריבונות. טראמפ הוא נשיא אוהב ישראל והוא טוב למדינת ישראל ואנחנו צריכים את העזרה שלכם כדי לחזק אותו לתת את הגיבוי להחיל את הריבונות ולא לפגוע בהתיישהות ובבניה של ו ביהודה ושומרון – שזה הדבר הכי חשוב וזה קיום של דברי הנביאים".

דגן הסביר בראיון את החששות ואת הקוין האדומים: "אסור בהחלט להקפיא בנייה במקומות היהודיים החשובים מהמקרא כמו הר ברכה של פסגת גריזים, אלון מורה – היכן שאברהם הגיע כשנכנס לארץ, חברון עיר האבות, שילה מקום המשכן, קבר יוסף, מבוא דותן וחרמש במעח עמק דותן – ויתר המקומות הקדושים והחשובים ביותר לעם היהודי. לומר שלא נבנה פה יוביל לכך שיהודים לא יבואו לחיות כאן. אנחנו בהחלט לא רוצים את המצב הזה.אסור להגיע למצב של מתן לגיטימציה להקמת מדינה זרה בלב הארץ ואסור שהישובים והמרחבים לא יהיו במפה. אין לנו רשות לוותר על סנטימטר, ואתם יוכלים לעזור שההתיישבות תתחזק ומדינת ישראל תתחזק – עם ריבונות, אהל ריבונות מלאה" – סיכם דגן.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו