אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הח"כית הסרוגה: הפמיניזם הדתי הוא גאולה גדולה

הח"כית הטרייה התייחס להחלטה לאפשר גם לנשים לגשת לבחינות בהלכה שיכירו בהן כמוסמכות לרבניות: "הפמיניזם בכלל והדתי בפרט הוא גאולה גדולה"

הח"כית הסרוגה: הפמיניזם הדתי הוא גאולה גדולה
  (צילום: עדינה ולמן/ דוברות הכנסת)

חברת הכנסת הסרוגה, תהלה פרידמן מכחול לבן, בירכה על הכוונה לאפשר לנשים להיבחן בבחינות בהלכה ולהיות מוכרות כמוסמכות לרבניות.

"אני חשה התרגשות גדולה", אמרה הח"כית הטרייה, והוסיפה כי "הפמיניזם בכלל והדתי בפרט הוא גאולה גדולה. וגאולה, בדרך כלל מתקדמת לאט. קמעה, קמעה. אבל לפעמים, רק לפעמים, יש פריצות גדולות, קפיצות דרך, נקודות ציון".

פרידמן הוסיפה כי "ההחלטה של היועמ"ש שהמצב לפיו נשים לא יכולות להיבחן בבחינות לרבנות לא יוכל להמשיך כפי שהוא, וההחלטה של הרבנות הראשית כי כיוון שכך לא רק היא תבחן ותסמיך אלא יהיו מסלולים נוספים לגברים ונשים כאחד שיוכרו על ידי המדינה – היא רגע כזה. כזה בדיוק".

עוד באותו נושא

תהלה פרידמן נגד הרב שמואל אליהו


29

"היום הוחלט שנשים יוכלו להיבחן בבחינות בהלכה ויוכרו כמוסמכות לרבנות. הכל בזכות נשים למדניות. תודה לקב"ה שזכינו לחיות בדור הזה ממש. שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
סור מרע ועשה טוב | 29-06-2020 20:19
סביר להניח שעוד מעט יבואו התגובות התוקפניות, ההאשמות השונות והאיומים בעונשים ואסונות שהנבערים מדעת מומחים בהם. לחכיות הסרוגות החדשות נאחל הצלחה והמשך הדרך השפויה בפוליטיקה הדתית המתלהמת.
2
חברת הכנסת עם הכובע
עמיר | 29-06-2020 21:04
כמישהי שרק לפני כמה דקות בגדה בבוחריה ובחרה לשרת בממשלת השוחד והשחיתות, שמח לשמוע שיש לך רגעי נחת קטנים, תוכלי לחלוק אותם עם חברותייך לקואליציה חברות הכנסת משס ויהדות התורה. את תישארי בתודעה כאחת עם כובע מצחיק שקפצה בזריזות ממפלגה למפלגה מבלי שייפול לך הכובע.
3
יואל | 30-06-2020 2:13
נו, שמאלנית רפורמית חסרת שכל, יותר צפוי מזה? מה הקשר בין הליצניות האלו לדת היהודית אגב, הכובע על חצי ראש?
4
שמאלנים רפורמים ליצנים | 30-06-2020 2:15
מה סרוג בה, הסוודר?
5
נפתלי | 30-06-2020 10:40
הפמניזם הדתי הוא חורבן העולם. ממש. לא מגזים
6
פמיניזם דתי = דת פמיניזם
תוהה | 30-06-2020 10:54
ביהדות תפקידים שונים לגבר ואשה
7
חיים | 30-06-2020 11:04
יפה אמרה - פריצות גדולה...
לראות טוב | 30-06-2020 12:09
לחיים : מי האיש החפץ חיים ...נצור לשונך מרע ! ושפתיך מדבר מירמה ! סור מרע ! ועשה טוב ! בקש שלום ! ורודפהו ! איפה התיאוריה ואיפה המעשה. בשם היהדות אנשים מנבלים את פיהם, מבזים את האחר, יוצרים מחלוקות, שונאים. בושה וחרפה.
8
לתהלה היקרה
לתהלה | 30-06-2020 15:20
אם את רוצה שנאמין לאמיתות כוונותייך, אני מחכה לשמוע אותך יוצאת במפורש נגד הקבוצה של נשות הפרובוקציה, שמחללת את קדושת הכותל המערבי כל ראש חודש, ומנצלת את טיעון הפמיניזם כדי לעשות טקס אנטי יהודי, אנטי אמוני, אנטי הלכתי (עם טקסטים מזויפים כופרניים של ברכות, שמביאים חלילה היפך הברכות בגלל הזיופים שלהם), וכל זה דווקא בכותל המערבי, שריד בית מקדשנו, תוך לעג ופגיעה בכל המתפללות הכואבות. אם את באמת פמיניסטית - בואי נראה אותך יוצאת נגד התופעה המחרידה הזו של ביזוי הכותל ופגיעה בנשים המתפללות, ועוד במסווה של פמיניזם. בהצלחה.
9
רבינוביץ | 01-07-2020 15:28
פאמניזם הפך את האישה לגבר זה שויון .הפאמיזם מבלבל את השכל לאישה .האישה היא שונה מהגבר וטוב מאוד שכך . הפאמניזם הוציא את האישה רחוק מהבית .והבית ריק .סליחה היחדים לבד .העוזרת בבית .הילדה מקבלת תיגבור לימודי שעור פרטי והיא לבד בבית .כי האמא אצל הספרית או בטיסה לקניות . הפאמניזם פגע בערך העליון הבית המשפחה .