אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ברגע האחרון: הזכאות לדמי אבטלה תוארך עד אוגוסט

על רקע משבר הקורונה המתמשך, ראש הממשלה ושר האוצר הודיע על הארכת הזכאות לדמי אבטלה עד אמצע אוגוסט. המהלך מגיע יומיים לפני ש-262 אלף מובטלים היו אמורים לסיים את זכאותם

ברגע האחרון: הזכאות לדמי אבטלה תוארך עד אוגוסט
  (צילום: יונתן זינדל\פלאש 90)

רגע לפני סיום הזכאות של אלפי מובטלים לדמי אבטלה, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ״ץ החליטו להאריך את הזכאות לדמי אבטלה לזכאים עד אמצע אוגוסט. במסגרת זו תוארך גם הזכאות למענקים לבני 67 ומעלה שלא יחזרו לעבודה. בסוף תקופה זו יבחנו מחדש את המשך הזכאות, לאור נתוני התעסוקה במשק.

"סיכמתי עם שר האוצר להאריך את תקופת הזכאות לדמי אבטלה עד אמצע אוגוסט. זה חלק מהצעדים שאנחנו עושים לאושש את המשק, לדאוג לעצמאים ולדאוג גם למובטלים" אמר נתניהו. "אנשים צריכים שיהיה להם ממה להתפרנס. בהתייעצות כלכלית שקיימתי עם שר האוצר, נגיד בנק ישראל פרופ׳ ירון והיועץ הכלכלי שלי פרופ׳ שמחון, קבענו שבאמצע אוגוסט נבחן את התנאים המאקרו כלכליים, תנאי התעסוקה, ונודיע על צעדים נוספים״.

ההחלטה התקבלה בהתייעצות כלכלית בהשתתפות נגיד בנק ישראל וראש המועצה הלאומית לכלכלה, ובאה בהמשך למדיניות הממשלה להמריץ את המשק לפעילות ולעודד חזרה לעבודה, יחד עם התחייבות לדאוג לכל מי שלא ישוב לעבודה. כדי לאפשר השלמה מהירה של החקיקה יוכנס סעיף זה כתיקון לחוק המענקים לבני 67+ המונח בכנסת לקריאה שנייה ושלישית.

נתניהו בפתח ישיבת הממשלה (צילום: לע"ם)

שר העבודה והרווחה, איציק שמולי, בירך על החלטת הממשלה. "אני שמח שראש הממשלה ושר האוצר נענו לדרישתי הנחרצת להארכת תקופת הזכאות לדמי האבטלה עד לאוגוסט, ומברך על הצעד הנכון והחשוב" אמר. "מאות אלפי ישראלים נזרקו לאבטלה שלא באשמתם, וממש לא צריכים לשלם את מחירה. גם בהמשך אאבק בנחישות על כך שאף ישראלי לא יישאר מאחור״.

זו הפעם השלישית שבה הוחלט על הקלות בזכאות לדמי אבטלה, על רקע העלייה הנרחבת שנרשמה בעקבות משבר הקורונה. במאי האחרון הוחלט על קיצור התקופה הדרושה לקבלת דמי אבטלה ל-6 חודשים לכל מי שהחל את האבטלה עד סוף חודש אפריל, וכן נקבע כי תקופת הזכאות לדמי אבטלה תוארך עד לסוף חודש מאי לכל מי שמסתיימת זכאותו לפני מועד זה. בתחילת החודש נתניהו וכץ הודיעו על הארכת הזכאות עד ה-30 ביוני – וכעת הוחלט שוב על הארכת תקופת הזכאות.

עוד באותו נושא

משרד הבריאות דחף להגבלות, השרים התנגדו

בשבוע שעבר מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר הזהירו כי עד סוף אוגוסט יהיו חצי מיליון מובטלים שיסיימו את זכאותם לדמי אבטלה, ודרשו להאריך את תקופת הזכאות עד ה-1 בספטמבר. "אנשים לא אשמים שנזרקו לאבטלה בגלל החלטות הממשלה" אמר. "לא נכון מוסרית לנקוט באמצעי של מניעת דמי אבטלה, וזה גם לא יעיל. בסוף מאות אלפי ישראלים יטבעו מתחת לקו העוני. זו פצצה מתקתקת".

לפי נתוני הביטוח הלאומי, ביום שלישי הקרוב היה אמור להסתיים הזכאות של 262 אלף איש לדמי אבטלה, מתוכם 134 אלף לא יקבלו דבר ו-128 אלף יקבלו דמי אבטלה חלקיים לחודש – ואז לא יקבלו דבר ביולי. עד ה-31 ביולי היה מסתיים הזכאות של 374 אלף מובטלים נוספים, מתוכם 112 אלף עוד היו מקבלים דמי אבטלה חלקיים. עד סוף אוגוסט תסתיים הזכאות של 469 אלף במצטבר, מתוכם 100 אלף יקבלו דמי אבטלה חלקיים באותו חודש.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
אהרן כהן | 28-06-2020 18:14
נשכחו העצמאים הקטנים שלא חזרו לפעילות מכל מיני סיבות !!! מה לא ברור דין עצמאי קטן כדים שכיר ...