אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עשיר וטוב לו: פוקס מחלקת דיבידנד בסך כמעט 50 מליון שקלים לבעלי המניות

רגע אחרי השלמת המאבק של אגוד האופנה והמסחר וקבלת מענקי קורונה: בקבוצת פוקס מודיעים על השלמת המהלך של חלוקת רווחים לבעלי המניות

עשיר וטוב לו: פוקס מחלקת דיבידנד בסך כמעט 50 מליון שקלים לבעלי המניות
  הראל ויזל מנכל ובעלים צילום: דימה טילאנסקי

דריקטוריון קבוצת פוקס אישר היום לאור "איתנות פיננסית" חלוקת דיבידנד בסך 49 מליון שקלים לבעלי המניות. ההצהרה על כך ניתנה כבר עם פרסום הדו"ח הכספי לשנת 2019 במרץ השנה אך הוקפאה בעקבות משבר הקורונה עד להתבהרות הנסיבות. כעת, עם פרסום תוצאות הרבעון הראשון לשנת 2020 נראה שעל אף ההפסדים שהוצגו, בקבוצה אופטימים לאור העליה בהכנסות מאז פתיחת החנויות בהשוואה לשנה אשתקד.

קבוצת פוקס עוסקת בשלושה תחומי פעילות מרכזיים: אופנה ואופנת הבית, מוצרי אווירה וטיפוח ותחום הספורט. בזמן הסגר נסגרו חנויות הקבוצה למעט המסחר האלקטרוני ומספר מצומצם של חנויות של חברת הבת שילב. בדו"ח מתוארים הצעדים השונים שננקטו על מנת להתמודד עם המשבר בינהם הוצאת העובדים לחל"ת בימי הסגר כמו גם וויתור או קיצוץ בחצי משכר הבכירים בינהם הראל ויזל מנכ"ל ודירקטור בחברה ומבעלי השליטה בה.

ויזל עלה לכותרת במהלך התקופה האחרונה כמוביל במאבק של התאגדות רשתות האופנה והמסחר לאחר הפעימה הראשונה בה לא ניתן פיצוי לשכירים בעלי שליטה כמו גם לעסקים שרווחי ההון שלהם לשנת 2018 לא עלו על 250,000 שקלים קרי עסקים קטנים עד בינונים בלבד. במסגרת המאבק הודיעה הממשלה כי יוקצו כ12 מליון שקלים לפיצוי לעסקים בקריטריונים שכללו את החברות הגדולות. בנוסף, הודיעה הממשלה על מענק להחזרת עובדים מחל"ת.

בפוקס מעריכים כי מענק זה יכניס לכיסי החברה בין 13-18 מליון שקלים אשר מהווים בין 10%-7% מעלות שכר העובדים הצפוי בחודשים יוני-ספטמבר. בנוסף פרסמו כי לחברה ולחברות המאוחדות יתרת מזומנים ותיק ני"ע בשווי של כ 904 מיליון ש"ח.

אמרנו לכם

ח"כ בצלאל סמוטריץ' כינה את המהלך בציוץ בטוויטר כה"אמרנו לכם" המהיר בעולם. הוא גינה את חלוקת הרווחים בעת הזו וציין את המענק שנתנה המדינה לחברות שלא לצרכי שכר בכירים.

מחברת פוקס מסרו: "פעילות החברה נפגעה קשות בתקופה בה נאסרה לחלוטין כלל פעילות חנויות הקבוצה, למרות זאת הקבוצה גאה בכך שלאחר פתיחת החנויות וללא שיהוי, החזירה את אלפי עובדיה לעבודה בתנאים שעבדו קודם לכן"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו