אזעקה וקולולולו: תרגיל העורף ישבש את חתונת חוטובלי?

סגנית השר ציפי חוטובלי מתחתנת הערב עם בחיר ליבה אור אלון, אך תרגיל פיקוד העורף עלול לשבש את מהלך החתונה. החופה מתוכננת לשעה שבע, לפני השקיעה, אך חמש דקות לאחר מכן תשמע צפירה והאורחים, חלקם ח"כים ושרים, יצטרכו להתפנות למרחב מוגן למשך עשר דקות. יספיקו להתחתן בזמן?

אזעקה וקולולולו: תרגיל העורף ישבש את חתונת חוטובלי?
  מתחתנים הערב, ציפי ואור (פלאש90)

הערב צפויה חתונת השנה במגזר הדתית, כשסגנית שר התחבורה, ציפי חוטובלי תנשא לבחיר ליבה אור אלון.

לחתונה שתתקיים ב'חוות רונית' בסמוך לקיבוץ שפיים, צפויים להגיע כ-2,000 מוזמנים, בהם שרים, חברי כנסת, פעילי ליכוד, וכמובן קרובי משפחה וחברים של החתן והכלה. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע כי לא יבוא לחתונה, כדי לא להכביד על סידורי הבטחון, וישלח ברכה מוקלטת.

אלא, שצירוף מקרים נדיר עלול לשבש במעט את תחילת החתונה. אחרי קבלת הפנים והבופה אמורה החופה שאותה יערוך הרב אלישע וישליצקי, להתקיים לפני השקיעה, ועל פי ההזמנה אמורה להתחיל בשעה 19:00 בדיוק.

חמש דקות לאחר מכן, בשעה 19:05 תשמע בכל הארץ אזעקה עולה ויורדת בת דקה וחצי, כחלק מתרגיל "נקודת מפנה 7" (או "עורף איתן 1", תלוי את מי שואלים), ומאות המוזמנים יצטרכו להתפנות על פי הנחיות פיקוד העורף, למרחב מוגן ולשהות שם עשר דקות.

במקרה רגיל, ובגלל שמדובר בתרגיל בלבד, ייתכן והיו המוזמנים ובעלי השמחה מתעלמים מהאזעקה, "ברור שהחתונה קודמת", אמר לנו אחד מהמקורבים. אך בחתונה הערב מדובר בחברי כנסת ושרים, שלפחות מבחינה ציבורית יצטרכו להראות דוגמה אישית, וייאלצו להתפנות למרחב מוגן.

האם במתחם יש בכלל מקום להתפנות בו?

בשיחה עם 'חוות רונית' הם אומרים ל'סרוגים' כי "יש לנו מרחב מוגן. יש לנו במתחם האירועים אמפיתאטרון מבטון שהוא מוגן ויש בו מקום לכל המוזמנים." ב'חוות רונית' הדגישו כי במקרה של מצב חירום אמיתי, האולם נסגר לאירועים, בגלל האיסור להתקהלות, כך שעד היום לא יצא להם להשתמש במרחב המוגן הנמצא במתחם.

ממה שנראה כרגע, תחילת החופה תתעכב לפחות עד השעה 19:15, כשרק אז יובילו ההורים את החתן והכלה הנרגשים אל החופה. הרב וישליצקי כנראה יצטרך למהר בדברי הברכה , כי שקיעת החמה הערב היא בשעה 19:38. עיכוב קטן בלוח הזמנים, והחופה תצטרך להתעכב עד צאת הכוכבים, כעשרים דקות לאחר מכן.

מדוברת סגנית השר אישרו את הדברים והוסיפו כי הם מקווים שהכל יתנהל כשורה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
אוי וי! אסון!
פרופורציה בקשה | 27-05-2013 10:35
2
אני שמח שאתר סרוגים עוסק בדברים החשובים באמת
טמבלים | 27-05-2013 11:32
3
זמן מנלן ???
יהודי | 27-05-2013 11:43
שתימצא את הזמן בין החורים של הכיפה ... סתם בצחוק ! מזל-טוב ,,,,קולולולולולו..
4
חוטבלי הזו, ליבתה את השנאה בבית שמש כזכור, לכן מן השמים
צוריאל שמשי | 27-05-2013 14:31
5
טוב שהיא נזכרת להתחתן...
מינה | 27-05-2013 18:37