אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פייגלין: "מי שאשם בהסכמי אוסלו הוא מנחם בגין!"

באירוע של אגודת הסטודנטים בבר אילן בנושא 20 שה להסכמי אוסלו האשים פייגלין את בגין ביסוד הסכמי אוסלו והוסיף "ברגע שרבין לחץ את ידו של ערפאת אבדה המדינה היהודית."

פייגלין: "מי שאשם בהסכמי אוסלו הוא מנחם בגין!"
  בגין אשם באוסלו (פלאש90)

"אחרי עשרים שנה אתם מנסים למכור לנו אותה מכונת כביסה מקולקלת שלא עובדת?!"

כך הטיח חבר הכנסת משה פייגלין בד"ר יאיר הירשפלד מאדריכלי הסכם אוסלו. השניים דיברו יחד עם ד"ר מרדכי קידר, ח"כ איתן כבל ומזכ"ל מועצת יש"ע לשעבר דני דיין בכנס של אגודת הסטודנטים באוניברסיטת בר אילן ותנועת "קול אחד", בסימן 20 שנים להסכם.

את הפאנל פתח ד"ר הירשפלד שאמר כי יצחק שמיר לא רצה את ההסכם, לעומת רבין שבהנחת היסוד שלו סבר שאנחנו נעשה את העבודה. לדבריו "בספטמבר 2000 ערפאת הפר את ההסכם באכזריות כנגד ממשלת שלום בראשות ברק."

הירשפלד הוסיף עוד ואמר כי "אוסלו נכשל בגלל שקרים ויחסי ציבור שלילים מצד הימין." והוסיף כי "מי שחשב שסכסוך של מאה שנה יפתר בחתימה אחת הוא נאיבי."

בתגובה לדברים אמר פייגלין כי "מי שאשם באסון שנקרא אוסלו הוא מנחם בגין. הוא הניח את היסודות של ההסכמים."

פייגלין תקף בחריפות את הירשפלד כשהוא מזכיר לו: "לפני שהירשפלד וחבריו הגיעו לא היו טילים על תל אביב, לא היו מחבלים מתאבדים, לא היו מאבטחים בבתי קפה. אף אחד לא ערער על קיומה של מדינת ישראל. אחרי עשרים שנה אתם מנסים למכור לנו אותה מכונת כביסה מקולקלת שלא עובדת?!"

צפו בפייגלין על הסכמי אוסלו

פייגלין ניתח את המצב בכך ש"הסכמי אוסלו באו לעולם משום שמדינת ישראל סרבה להחיל את ריבונותה על שטחי ישראל ששוחררו בששת הימים. הנהגת העם לא רצתה את ירושלים שנפלו בידינו. אמר את הדברים יוסי שריד ואנשי שמאל אחרים. הסכמי אוסלו נועדו לכפות להפטר מהשטחים הארורים כפי שכינה אותם יוסי שריד והשלום היה המטרה האחרונה של ההסכמים הללו. ברור היה אחרי זמן קצר שהשלום הוא לא המטרה בכלל."

"ברגע שיצחק רבין לחץ את ידו של ערפאת שהוא ראש הארגון לשחרור פלסטין הוא הכיר בטענה של הצדק ובאותו רגע אבדה המדינה היהודית." הוסיף פייגלין וסיים כי "היום יש אלטרנטיבה טובה לשלום. אנחנו צריכים להחליט- אם ירושלים לא קדושה כדי להלחם עליה אפשר לעבור לחולון. לארץ ישראל לא באנו בשביל שלום. לארץ ישראל באנו להגשים ייעוד. ברגע שיהיה שלום עם הזהות היהודית שלנו יהיה לנו שלום."

יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת בר אילן, מתן בר נוי אמר: " אני שמח שבלב האקדמיה הצלחנו לייצר שיח פלורליסטי על נושא חשוב שכזה. חזון אחרית הימים בבר אילן- וגר זאב עם כבש, לא מתקוטטים, מדברים.  מי ייתן  דרך ריבוי שיח נצליח להגיע לחקר האמת ולשמור על מדינת ישראל יהודית ודמוקרטית ".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
האשמים הם עיזר ודיין, בגין היה בובה על חוט כמו בלבנון
בנציון | 26-05-2013 22:14
כאשר אריק עשה כרצונו. בגין היה דמגוג ונואם עם פאטוס ימני. אבל בתוכו היה רך כגבעול.
2
בגין לא היה רק רך כגבעול אלא היה בהכרתו ליברל (קיצוני)
| 27-05-2013 7:08
ומה לעשות שליברליזם חופף לשמאלנות (כלכלית ומדינית). הליברליות שלו התנגשה עם הימניות שבעצם הסתימה עם הקמת המדינה. חושבני שלולא החרמתו העיקשת ע"י בן גוריון, היה משתלב בשמאל ביתר טיבעיות, כמו שקרה לבן שלו ולנכד שלו.
3
בגין ללא תורה
אבל עם... | 27-05-2013 10:40
מסופר כאשר חנן פורת התוכח עם שמיר על ההתישבות וטען לו "הרי זה כתוב בתנ"ך" אמר לו הלה אל תטען לי מ"בובע מיסעס", התפיסה של התורה כפולקלור היתה גם של בגין המשכיל הפולני,ולכן הסכמתו לדיון על אוטונומיה ביש"ע ובירושלים ,לא היתה משבר אלא ביטוי לתפיסתו הרוחנית שהיא ללא תורה אבל עם... מאהבת שהחזיק באירופה, כידוע לעיתונאים.
4
אריה גליק
| 06-06-2013 22:32
פיגלין לראשות הליכוד