בכירים לשעבר בצה"ל בשומרון: "אסור לנו להשאיר את הבטחון שלנו בידי אחרים"

בכירים לשעבר בצה"ל בשומרון: "אסור לנו להשאיר את הבטחון שלנו בידי אחרים"

לקראת ריבונות: בכירים לשעבר בצה"ל הגיעו לסיור בשומרון: "אסור לנו להשאיר את הביטחון שלנו בידי אחרים". ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "השארת 19 ישובים מבודדים היא התנתקות פי 3"

author-image
הביטחוניסטים: "לא להשאיר את הביטחון בידי אחרים"
  (צילום: אברהם בלוך/ סרוגים)

בכירי תנועת "הבטחוניסטים" בהם בכירים בצה"ל לשעבר הגיעו היום (ראשון) לסיור ראשון ביו"ש שהתקיים בשומרון, זאת כחלק מהפעילות לקראת החלת ריבונות הצפויה להתקיים בחודש הקרוב. ובכדי להביע את עמדתם מהפן הבטחוני לקראת החלת הריבונות.

בסיור השתתפו האלוף גרשון הכהן, האלוף יצחק ג'רי גרשון, ניצב שלום קעטבי, תא"ל אמיר אביבי – מנכ"ל תנועת הביטחוניסטים, תא"ל הראל כנפו, תא"ל יוסי קופרווסר, אל"מ ירון בית און, אל"מ טל בראון וקצינים נוספים.

הבכירים התארחו במועצה אזורית שומרון בברקן וערכו היכרות עם התנועה ובכיריה על ידי תא"ל אמיר אביבי מנכ"ל התנועה. לאחר מכן קיבלו סקירה אסטרטגית אזורית מתא"ל יוסי קופרווסר, לשעבר רח"ט מחקר באמ"ן ומנכ"ל המשרד לעניינים אסטרטגיים.

משם המשיכו למרפסת של המדינה וקיבלו סקירה מראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, וסקירה ביטחונית מתא"ל במיל' הראל כנפו, לשעבר מח"ט שומרון ומפקד ביסל"ח. הסיור המשיך למצפה שלושת הימים ביצהר ולסקירה אזורית מפי האלוף גרשון הכהן, אל"מ ירון בית און לשעבר מח"ט הבקעה ומפקד יחידת "יהלום".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון אירח את הביטחוניסטים בשומרון, וביצע סקירה של המצב לאור תוכנית הריבונות. לדבריו: "כולנו רוצים ריבונות. הריבונות היא דבר חשוב ותיקון עוול גדול שלנו כעם גם כלפי ארץ ישראל, וגם תיקון עוול כלפי התושבים הישראלים ביו"ש שהם סוג ג' תחת ממשל צבאי, 53 שנים מתוך 72 שנים שמדינת ישראל קיימת. אין ספק שזה דבר חשוב מאוד.

פעלנו כדי שזה יקרה ואני שמח שאין בינינו מחלוקות. עכשיו זה הזמן לוודא שבתוך המפה מתוך הדבר העצום הזה של הריבונות, לא מכניסים לנו דברים שמסכנים את המדינה כמו ישובים מבודדים. הפיכת 19 ישובים למבודדים, עם פי 3 תושבים משהיו בגוש קטיף זו סכנה בטחונית כפי שראינו בחומש לאחר הסכם וואי, והקפאת בנייה בה היישובים יקמלו כי תושבים לא יגיעו.

אני כופר בהנחה שאנחנו זקוקים לאישור ממשל ארהב כדי להחיל את הריבונות. כשנשיא ארה"ב היה אובמה הסבירו לנו שאסור להתעמת איתו כי הוא עויין, עכשיו אומרים לנו שאסור להתעמת עם טראמפ כי הוא ידיד, ואני אומר את זה גם אם אני חושש מהתעמתות עם ארהב על אינטרסים שחשובים למדינה.

אין זמן יותר מתאים להתעמת עם הממשל בארה"ב, מכיוון שטראמפ לא יפגע בישראל חצי שנה לפני בחירות בוודאי כשהוא מסתמך על הבייס האוונגליסטי אוהד ישראל. צריך לעמוד בצורה תקיפה כולל מול ארה"ב על המפה. לוודא שבמפה יש את כל הישובים, אתרי התנ"ך ושהישובים לא מבודדים.

אני קורא לכם, הביטחוניסטים, לסייע לנו להשפיע על המפות. זה הזמן. להשאיר 20,000 בני אדם פי 3 משהיו בגוש קטיף מבודדים בתוך מדינת טרור – זו התנתקות פי 3 בגודלה ממה שעשה שרון".

האלוף במיל' יצחק ג'רי גרשון, לשעבר מפקד פיקוד העורף ומפקד אוגדת איו"ש: "אני בעד שלום. יהודי מתפלל שלוש פעמים ביום "עושה שלום במרומיו", שלום זה דבר טוב. העניין הוא שכמו שאיינשטיין אמר, אתה לא יכול לעשות את אותה הפעולה ולקוות לתוצאה שונה. בנקודת הזמן הזו, לישראל יש יכולת לעצב את עתידה הבטחונית. מה שלא נראה לי שיתאפשר אחרי הבחירות בארצות הברית.

לא יהיה פה שלום ולא תהיה יציבות באזור אם לא נשלוט בבקעת הירדן. אסור לנו להשאיר את הביטחון שלנו בידיים של אחרים. ההתניות שמפורסמות בתוכנית טראמפ – אין סיכוי שהפלסטינים יעמדו בהם, לכן אסור לנו על זה להפיל את תוכנית הריבונות ולפספס את ההזדמנות ההיסטורית הזו. ראש הממשלה מוביל כאן מהלך שיעצב את הביטחון הלאומי של ישראל לדורי דורות. אם ניסוג, אנחנו נשכפל את עזה פי 5 בשטחי יהודה ושומרון. אנחנו אומרים קודם כל "כן" ואז "אבל". התוכנית כמו שאנחנו מבינים אותה – זה בקעת הירדן במובן הרחב של המילה, החלת ריבונות על כל ההתיישבות ביהודה ושומרון וחלק משטחי סי, ועל כל היתר יהיה ומשא מתן. ראש הממשלה אמר לנו שבתוכנית הזו, האחריות על הביטחון במרחב שבין הנהר לים, תהיה בידי ישראל. המהות היא שינוי הפרדיגמה הביטחונית, שבכדי להגן על מדינת ישראל צריך את יהודה ושומרון, וצריך את בקעת הירדן. בלעדיהן – ביטחון ישראל מופקר.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
דלי דלים
לאה | 21-06-2020 16:24
נכחו 7 אנשים ששמעו אותם. נכפיל פי חמש- זה כל תומכי הנודניקים האלה. ממש המון איש.