אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אייכלר: תחבורה ציבורית בשבת היא אסון לחילונים

בעקבות הפלת הצעת החוק של תמר זנדברג להפעלת תחבורה ציבורית בשבת, חבר הכנסת ישראל אייכלר טוען כי תחבורה ציבורית בשבת היא אסון דווקא לחילוניים: "מה נשאר ליהודי כזה מהאווירה השבתית?"

אייכלר: תחבורה ציבורית בשבת היא אסון לחילונים
  יונתן זינדל/ פלאש 90

ח"כ ישראל אייכלר מיהדות התורה הגיב היום (רביעי) על הפלת החוק להפעלת תחבורה ציבורית בשבת שהגישה ח"כ תמר זנדברג מסיעת מרצ.

אייכלר: "תחבורה ציבורית בשבת היא אסון דווקא עבור אלו שאינם שומרי שבת. מה נשאר ליהודי כזה מהאווירה השבתית? השקט שבחוץ, המנוחה. אלו שרוצים להפעיל אוטובוסים וקניונים בשבת הופכים את העובדים שלהם לעבדים שלא זכו למתנת השבת".

עוד באותו נושא

הצעת חוק: שרים לא ינהגו ברכבי השרד בשבתות


5

עוד הוסיף כי: "העשירים ועובדי המגזר הציבורי השובתים בשבת יוצאים לשופינג ולטיולים ובכך גוזלים את זכות מנוחת השבת של השכירים החלשים העובדים בשבת כעבדים. והתורה אמרה: "למען ינוח עבדך ואמתך כמוך"."

כאמור, מוקדם יותר מליאת הכנסת הפילה את החוק להפעלת תחבורה ציבורית בשבת ברוב של 56 מול 23. בתגובה הגישה הצעת חוק חדשה: "איסור שימוש ברכב ממשלתי לשר וסגן שר ביום המנוחה", לפיה שרים לא יוכלו להשתמש ברכב השרד שלהם בימי שבת.

בדברי ההסבר להצעת החוק כתבה זנדברג: "על חברי הממשלה לגלות אחריות ודוגמה אישית ולהשבית את רכבם הממשלתי, אשר ממומן מכספי הציבור, ביום המנוחה השבועי ובימי חג, כל עוד הציבור שאינו מחזיק ברכב פרטי אינו יכול להשתמש בתחבורה ציבורית בימים אלה, ובכך לפעול לצמצום אי-השוויון".

"בהצעת החוק מוצע לקבוע כי תוקף החוק יפוג עם הפעלת תחבורה ציבורית ביום המנוחה השבועי ובחג, החלטה שתביא לצמצום הפערים החברתיים ולסיוע לאלפי אזרחים שאינם מחזיקים ברכב פרטי ובהם קשישים, סטודנטים, נוער ומעוטי יכולת".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
המשתמטים מהצבא הם האסון האמיתי של החילונים
ברל | 17-06-2020 16:45
ואין מנחם אותם.
עם ישראל החביבין זה הזמן לנו להתעורר להתחזק
יָדֹ֨עַ תֵּדַ֜ע | 17-06-2020 17:28
עפ דעת תורתינו הק' אסור לדור שם ולהשתמש במקום הזה [מתחם גולובנציץ] לשום הנאה, ועל כולם הוא העקירת ורמיסת האמונה בהשארת הנפש רחל, והריסת כל חלק הרגש קדושה אשר בנפש היהודי רחל, ממש כמו בגרמניה לפני 70 שנה. והמקילים על נפשם, ועוברים על דעת תורה, יחושו על נפשם מאימת ופחד הדין הנורא והסכנה החמורה שמביאים עליהם ועל צאצאיהם במקום הזה. וכידוע גודל האסונות שקראו לאלו ששלחו ידם בחיטוטי שכבי רחל, וכלשון התפילה הנוראה מהגהק ר' חיים פאלג'י זיע שהנותן יד עליהם דרך ביזוי או לקלקל מקום קבורתם אותה יד תקצץ וידעו כל הגוים משפט ד' ויתקדש שמך על ישראל עמך ועיין בספר יסוד יוסף בהקדמה אשר בזמנו מתו בעון זה ארבע מאות תינוקות במגיפה רחל. ואנו בקריאה האחרונה, קוראים בזה אל כל מי אשר בשם ישראל חרד יכונה: סורו נא מעל אהלי האנשים האלה ואל תגעו בכל אשר להם פן תספו בכל חטאתם! רחל. והיטב עשו העסקנים להחתים ציבור יראי ד' לקבל ולאסור על עצמנו וזרעינו עד עולם בלינ, שלא ללכת בשטח זה, ולא בחנויות שחלילה יבנו שם, ולא בבית הכנסת שלהם, [שזה מקום מחרף ומגדף בקבה] וכמוכ אם קורה שאין מנין רק אצלם יש להתפלל ביחידות לכתחילה מלכתחילה, ולא בבית הכנסת שנבנה על עצמות מתים, וכן הכהנים שילכו לשם דינם ככהן המטמא למתים ממש, ואין להרשות להם לעלות לדוכן אצלנו בשום פנים ואופן, ויש להורידו גם אחר שעלה, כדין השוע (אוח סי' קכח סמא), והלויים לא ירחצו ידים לכהנים טמאים אלו, וחלילה להכנס לשמחה משפחתית שתיערך שם, וחלילה לחזק ידיהם בשום אופן שהוא. כל זה כתבו וחתמו הגאונים אחר העיון לענד לאחר שראו מציאות הדברים בעיניהם ולא זר, תמוז תשעח לפק. הק' משה זאב זארגער דומצ דקהל יטל סאטמאר ירושלים ובעל שות וישב משה חיים בלאאמור הגהק רבי בנימין זצוקללהה רבינוביץ הק' צבי הירש מייזליש שלמה יהודה ווינבערגער משה מנחם טירנויער יקותיאל יהודה פילא שמואל משה קרמר מנחם מנדל סאבאוויטש שמעון שפירא מאיר הלר יהושע אשר בלאאמור הגהק רבי בנימין זצוקללהה רבינוביץ יהודה ניישלאס שמחה ישראל בלום אברהם הכהן כץ הק' מאיר יהודא טעננבוים עזריאל מאיר חיים קאהן משה מאיר בריעף הק' צבי מיללער הק' מנשה פילאפף אפרים צבי שמילאוויטש שמעון משה וואלדמאן הק' ישעי' יעקב שטובער
נכון. באמת רבים מהחילוניים משתמטים מהצבא.
מד | 17-06-2020 17:10
.
2
אייכלר דואג לשכירים ולחלשים?
טוני | 17-06-2020 17:12
בדיחה על חשבון העובדים,המשרתים,משלמיי המיסים ..
3
בדיוק כמו שבתי...
צודק | 19-06-2020 19:41
בדיוק כמו שבתי כנסת הם אסון לדתיים. במקום לישון בשבת עד מאוחר, לקום, ללכת לים ולהינות, צריך להשכים קום, ואז לחזור, לאכול חמין ולהפליץ.