אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הצעת החוק של יש עתיד נגד נתניהו הופלה

מליאת הכנסת דחתה היום ברוב של 60 מתנגדים את הצעת החוק נגד המשך כהונתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. השר אמסלם: "הכל צביעות זו רק שאלה של פוזיציה"

הצעת החוק של יש עתיד נגד נתניהו הופלה
  Flash90

מליאת הכנסת דחתה היום (רביעי) את הצעת תיקון חוק-יסוד: הממשלה, ולקבוע כי אם הוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה, בעבירה מסוג פשע, תיפסק כהונתו ביום השלושים שלאחר הגשת כתב האישום, ואם הוגש כתב אישום נגד שר או סגן שר בעבירה מסוג פשע, תיפסק כהונתם יום לאחר הגשת כתב האישום.

בדברי ההסבר לתיקון החוק נכתב: "סעיף 18 לחוק-יסוד: הממשלה קובע כי הכנסת רשאית להעביר ראש ממשלה מתפקידו לאחר שהורשע בעבירה ובית המשפט קבע בפסק דינו שיש עמה קלון, וכהונתו נפסקת מכוח הוראת החוק רק לאחר שפסק הדין שהרשיע אותו כאמור הפך לסופי".

עוד באותו נושא

נתניהו: דרוקר מנסה לבצע משפט שדה תקשורתי


63

"לעומת זאת, לגבי שר וסגן שר קובעים סעיפים 23 ו-27 לחוק-היסוד האמור, כי אם הורשעו בעבירה ובית המשפט קבע בפסק דינו שיש עמה קלון – כהונתם נפסקת ביום מתן פסק הדין. המצב הקיים מאפשר לראש ממשלה, לשר ולסגן שר לכהן בתפקידם למרות שהם מואשמים בעבירות פליליות, דבר שעשוי לפגוע בשלטון החוק בישראל."

השר דוד אמסלם השיב בשם הממשלה והביא ציטוט של אביגדור ליברמן מראיון טלוויזיוני שבו אמר "אנחנו לא פוסלים אף אחד בבחירות, אמרתי שנתניהו יכול לכהן עד פסק דין חלוט למרות שזה פוגע בי אלקטורלית כך אני מאמין ולא זזתי מעמדתי".

בנוסף התייחס השר אמסלם למאמר שכתב יאיר לפיד בשנת 2008 תחת הכותרת "חקירוקרטיה", ואמר שזה נראה כאילו הוא נכתב לעיתון של השבת לסיכום דבריו אמר השר אמסלם: " אתם מדברים היום בגלל סיבות פרסונליות אישיות של שנאה והתחשבנות אישית, זה כל הסיפור פה הכל צביעות זו רק שאלה של פוזיציה".

דוד אמסלם: "מדברים היום בגלל סיבות פרסונליות" (מרים אלסטר/פלאש 90)

ח"כ אביגדור ליברמן עלה להגיב לדברים ותקף את השר אמסלם: "הידרדרת לזנות, קבעת ישראלי בצביעות, הדברים שאמרת אין להן שום קשר למציאות. ישראל ביתנו הצביעה ב2001 נגד החוק שמאפשר לראש ממשלה להמשיך לכהן. ברגע שהוגש נגדי כתב אישום כשר חוץ, באותו רגע קמתי ועזבתי. נתניהו וכל סיעת הליכוד הצביעו בעד החוק הזה כשדובר על אולמרט."

ח"כ יאיר לפיד הציג את דף החתימות על החוק המקורי ואמר: "זו רשימת החותמים המקורית של החוק הזה שהוגש במרץ השנה. המגיש הראשון היה בני גנץ, והמגיש השני הוא אבי ניסנקורן, נכון להיום שר המשפטים של מדינת ישראל. הוא פשוט לא רצה לעלות הנה ולהודות בפני האולם הזה, אופוזיציה וקואליציה כאחד, שהוא מצביע בעד הצעת חוק שהוא מסכים לה ושהוא יודע שהיא נכונה"

ההצעה נדחתה ברוב של 60 מתנגדים מול 23 תומכים ונמנע אחד.

יאיר לפיד: "המגיש הראשון היה בני גנץ" (דוברות הכנסת)

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו