אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צפו: אלו שני הערכים שהקורונה החזירה לנו

העידן שלנו, הפוסט פוסט מודרניזם, מתאפיין בפירוק, פירוק הערכים של העולם המודרני, באה הקורונה והכריחה אותנו לחשוב על זה אחרת. טור וידאו. צפו:

צפו: אלו שני הערכים שהקורונה החזירה לנו
  צילומסך

מאז ומעולם האדם חיפש פשר לסבל. עובדי האלילים האשימו את האלים הרעים בסבל, בודהה טען שהסבל הוא מהות העולם! פשוט ככה. הנוצרים מאשימים בסבל את לוציפר, המוסלמים את אל שיטאן וה-bds מאשים את מדינת ישראל.

אבל אנחנו – אנחנו היאהודים מאמינים שיש אחד שיצר את הטוב ואת הרע את העונג ואת הסבל. אז מה פשר הקורונה?מאיפה לי?! הדבר היחיד שאפשר לעשות הוא לשקף את מה שהתחולל כאן על רקע מה שמתרחש בתרבות בימינו.

תשמעו משהו מרתק: העידן שלנו, הפוסט פוסט מודרניזם, מתאפיין בפירוק, פירוק הערכים של העולם המודרני, מתוך כל הערכים והנורמות שעוברים פירוק יש שתי מטרות-על המיועדות לניטרול מיידי: הערך הלאומי והערך המשפחתי.

ארגונים קיצוניים מתאמצים לפורר כל תודעה לאומית וכל זיק של רגש פטריוטי. במקביל בימינו כולם טסים…מזרח רחוק, אירופה, דרום אמריקה, אוסטרליה, פספסתי משהו? ותחושת השייכות הלאומית משתנה בהתאם. הגענו למצב בו אנשים נורמטיביים מדקלמים סיסמאות שהיו בסיקסטיז נחלת כמה היפים הזויים באמריקה, אני קוסמופוליטי, אני אזרח העולם, כל האנושות משפחה אחת, אין היסטוריה, רק נרטיבים, קהילות מדומיינות…

באה הקורונה ואמרה – כל אחד במדינה שלו! הנושא השני – המשפחה – זה כבר כמה עשורים שמטפטפים לנו שמוסד המשפחה המסורתי, המקובל מזה אלפי שנים הוא מיושן, דוגמטי, ארכאי, זקן, לא רלוונטי וגם לא מוצדק.

באה הקורונה ואמרה – יש לך משפחה! יש לך בית! לא רק שכל אחד במדינה שלו, על פי חוק כל אחד רק עם המשפחה הגרעינית שלו!!

וכך ציוויליזציה שלימה שכמעט והפנימה סופית שלאום ומשפחה אלו הן סה"כ "קהילות מדומיינות" גילתה אותן מחדש כקהילות הכי ממשיות שיש, לאום לאום, משפחה משפחה כל אחד בארצו ובביתו.אז מה פשר הסבל המגיפות והמחלות? לא יודע, ואנחנו לא רוצים מדובשן ולא מעוקצן. אבל רטרואקטיבית ניתן לומר, הקורונה השיבה לנו שתי אבידות – התודעה הלאומית והגרעין המשפחתי. בריאות לכולנו.

הרב ספי גלדצהלר, ראש בית המדרש 'הרוח הגדולה' מוזיקאי ומרצה

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
אפשר להסתכל על זה גם ההפך או אחרת
משה אהרון | 17-06-2020 8:16
העולם הפך לסירה קטנה אחת המתבשל בסיר אחד . והכל לקראת עתיד וורוד אחד כשהפצע הוא אחד התרופה אחת לכולם - גאולה גלובלית ימות המשיח לא יפסחו גם על אומות העולם - לשם צועד העולם. ולמשפחה דווקא הקורונה המחישה את ערוותינו בעניין זה.בודדנו את הקשישים השלכנו אותם לגורלם ומהשמיים המחישו וחידדו לנו יותר את התמונה על מנת שנעשה חשבון נפש נוקב לעניין -- להדק את החיבור בין הזקנים לנכדים....... ששוב אין גאולה אלא למשפחותינו.... ראו יציאת מצרים
2
ע
י | 18-06-2020 5:13
אדם חכם