אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צפו: עימות בין אחמד טיבי ומשפחת עמירם בן אוליאל

עימות קולני נרשם היום בין ח"כ אחמד טיבי ובין משפחתו ומקורביו של עמירם בן אוליאל שהורשע ברצח שלושת בני משפחת דוואבשה במסגרת פרשת דומא: "הוא צריך להירקב בכלא"

צפו: עימות בין אחמד טיבי ומשפחת עמירם בן אוליאל
  (צילום:חיים גולדברג/ סרוגים)

לפני תחילת דיון טיעונים לעונש בתיק דומא בבית משפט המחוזי בלוד, התקיים עימות בין חבר הכנסת אחמד טיבי ובני משפחתו ומקורביו של עמירם בן אוליאל שהורשע ברצח שלושת בני משפחת דוואבשה.

לפני כשבועיים וחצי בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע את בן אוליאל ברצח שלושת בני משפחת דוואבשה בשנת 2015. כזכור, בן אוליאל הודה במעשה תחת עינויים שעבר בשב"כ, ולאחר מכן הודה שוב תחת איומים כי יעבור עינויים פעם נוספת.

בן אוליאל הורשע על בסיס הודאתו של בן אוליאל והשחזור שביצע לאחר שעבר עינויים. לדברי עורכי דינו של בן אוליאל הודאתו סתרה ראיות שהתגלו בשטח. הרשעתו של בן אוליאל, למרות חומרתה, לא כללה את סעיף האישום כי הוא חבר בארגון טרור.

עוד באותו נושא

הרב בוצ'קו על פרשת דומא: אי אפשר להאמין לחוקרים


25

בהכרעת הדין נכתב: "הודאותיו הקבילות של הנאשם בענייננו בעלות משקל פנימי גבוה ביותר ותואמות את ממצאי הזירה, באופן שאינו מתיישב עם האפשרות שמדובר בהודאות שווא של מי שהינו חף מפשע".

לגבי הודאתו נכתב: "גרסתו מפורטת מאוד וסדורה. יוזכר כי ההודאה נמסרת כחמישה חודשים לאחר האירוע, אך ההתרשמות הינה כי הנאשם זוכר היטב את שהתרחש ועל כן דבריו נאמרים בשטף וללא היסוס. תיאוריו של הנאשם אותנטיים, וכוללים פרטים שונים שקלט בחושיו, חלקם קטנים ושוליים, פרטים שלא סביר שנחקר היה טורח לבדות מליבו. פרטים רבים מוסר הנאשם בעצמו, מבלי שכלל נשאל על כך על ידי חוקרו".

"תיאוריו המפורטים של הנאשם, הנמסרים בשטף, מלמדים כי מסר את הדברים מזיכרונו האישי. ויובהר כי לאורך החקירה הנאשם לא היסס לומר כי ישנם פרטים שאינו זוכר. כך למשל, מסר הנאשם שאינו זוכר אם קודם הכין את בקבוקי התבערה ואז ריסס את הכתובות או להיפך. התנהלות זו של הנאשם, מצביעה על כך שלא מסר פרטים כוזבים אך בניסיון לרצות את החוקר, אלא מסר גרסה בהתאם לזיכרונו וידיעותיו".

עורכי דינו של בן אוליאל בבית המשפט, היום (ארגון חוננו)

"יתר על כן, יכולתו של הנאשם לשחזר את התנהלותו בזירת הבתים המורכבת והסבוכה, באופן מדויק וזהה לחלוטין להתרחשות אותה פירט בהודאה שמסר קודם לשחזור, מצביעה על משקלם הגבוה של ההודאות והשחזור, ושוללת לחלוטין את טענת ההגנה כי מדובר בניחושים שמנחש הנאשם תוך כדי השחזור".

במהלך הדיון התפרצה אשתו של בן אוליאל, אוריין, לעבר השופטים וצעקה: "הכנסתם אדם חף מפשע לכלא. התיק מלא חורים, הרשעתם חף מפשע". כזכור, אשתו של בן אוליאל העידה כי בלילה בו בוצע הרצח בדומא בעלה שהה עמה בביתם.

אוריין ועמירם בן אוליאל, הבוקר בבית המשפט (ארגון חוננו)

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
צפו
סממה | 11-06-2020 10:39
אתה הראשון שצריך להיות בכלא תומך מחבלים