אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

על רקע תכנית טראמפ: דיון בהשתלטות הפלסטינית

לבקשתו של ח"כ משה ארבל מש"ס וועדת החוץ והביטחון תתכנס לדיון מהיר על פעילותה של הממשלה למניעת השתלטות פלסטינית על שטחי C. "לוודא שהרשות הפלסטינית לא תקבע עובדות בשטח"

על רקע תכנית טראמפ: דיון בהשתלטות הפלסטינית
  אילוסטרציה (צילום: הדס פורוש/ פלאש 90)

יו"ר הכנסת יריב לוין אישר את בקשתו של חבר הכנסת משה ארבל (ש"ס), לקיים דיון מהיר בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת בנוגע לבניית הפלסטינית בשטחי C- אזורים שבשליטה ישראלית מליאה.

המשמעות היא שיו"ר הוועדה ח"כ צבי האוזר חייב על פי התקנון לקיים את הדיון בתוך עשרה ימים. על הבקשה לדיון הדחוף חתומים גם חברי הכנסת מתן כהנא (ימינה) ושלמה קרעי (הליכוד) ועיקר הדיון נסוב על פעילותה של הממשלה למניעת השלטות פלסטינים על שטחי סי.

חבר הכנסת משה ארבל (צילום: נעם רבקין/ פלאש 90)

בשעה שנפתלי בנט כיהן כשר הביטחון הוא ניסה להכניס למשרד את קובי אלירז, עוזר שר הביטחון לשעבר לענייני התיישבות, שיטפל בנושא השתלטות הפלסטינים על שטח c, אך המינוי שהובא כהסכם חיצוני לא יצא לבסוף לא הפועל.

הדברים מגיעים ברקע, עסקת המאה שעלה חשש בקרב רבים בהתיישבות שבעוד היישובים היהודיים יצטמצמו לגבולות תכניות הבנייה הקיימות, הפלסטינים יוסיפו לבנות באין מפריע בשטחי c ויקבעו עובדות בשטח.

ראש הממשלה הפלסטיני, מוחמד אשתייה (צילום: פלאש 90)

בדברי ההסבר לנחיצות הדיון, נכתב כי הרשות הפלסטינית מאיצה את תכניותיה לאחרונה להשתלטות על אדמות ביהודה ושומרון שבשליטה ישראלית. כך גם נקבע בדבריו של ראש הממשלה הפלסטינית מוחמד אשתייה מינואר 2020, שהצהיר על הגברת המאמצים להשתלטות על השטח.

מטרת פעולות אלו הן לקבוע עובדות בשטח באופן חד צדדי, לצמצם את יכולות התמרון של ישראל בשטח ולפקוע בסיכוי החלת תכנית טראמפ. על ממשלת ישראל לנקוט את בכל הצעדים הנדרשים על מנת  לוודא שהרשות הפלסטינית לא מבצעת סיפוח זוחל של אותם שטחים ולהקצות לכך משאבים וכוח אדם.

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
בחור מישיבת "בית יוסף" בב"ב נכנס אצל החזו"א
בחור מישיבת... | 09-06-2020 12:27
בחור מישיבת בית יוסף בבב נכנס אצל החזוא בעת המלחמה הראשונה של המדינה הציונים עם הערבים בשנת תשח, ששרר פחד מה יהיה בארי ושאל הבחור מה יהיה, וענה החזוא בזהל כלום, הערבים יבערו את הציונים, ושאל שוב ומה יהיה איתנו, ענה לו אנחנו צריכים לבער את הציונות מהלב שלנו. בשנת הפרעות תשו הבעתי לפני רבנו החזוא את חרדתי כי אין יום שיעבור בלי קרבנות יהודים שנפגעים מידי הערביים, הוכיחני רבנו מדוע אינך מזועזע כל כך מזה שאלפים ורבבות ילדים מישראל מקבלים חנוך חפשי שהוא כשריפת נשמה וגוף קיים, וכי רציחה זו ההמונית היא פחות אכזרית מרציחת הערביים שפוגעת רק ביחידים ולא בהמונים כה גדולים, והרי חזל קבעו שגדול המחטיאו יותר מן ההורגו גם נמסר עי עד נאמן ששמע מהגאון מרן רבי וועלוול בריסקער זצל שאמר היטלער שרף גופים והם שורפים נשמות. מרן הגרח מבריסק זצל היה נוהג לומר שהשנאה לציונים צריכה להיות כשנאת בעלי בתים לעכברים שבעל הבית מצטער על שישנם עכברים בבית ואינו חפץ כלל בקיומם, ולא כהחתול הנהנה מקיומם של העכברים שאז יש לו מה לבער ולאכול והוא רוצה בקיומם. (עובדות והנהגות לבית בריסק חב עמ' קכט) על הענין שחופרים הציונים (אפי' בהסכמת רבנים מהבדץ העדה) בקברות יהודים והורסים את הכל שזה כנגד השכל חוץ מחומר האיסור שבדבר וגם זה רכוש גדול קברים שלפני אלפים שנה וכו', אמר על זה הגרמד הלוי שליטא שהפשט בזה הוא דכיון דיסוד הציונות והמדינה הוא לעקור את הדת ולעקור את עם ישראל ושלא ישאר זכר לתורה ומצות, ממילא אם יש איזו פינה ששם יש קברים של תנאים ואמוראים שזה מזכיר להם שיש תורה ומצות הרי זה כקוצים בעיניהם ואינם יכולים לסבול את זאת, ומשום כך הורסים את בית הקברות אעפ שזה דבר הנוגד את השכל. סיפר הרב מבריסק (הגריז) זצל שפעם בא בבית אביו הגרח זצל מזרחי אחד ואמר הגרח לבנו הגריז זצל שישב אצלו שאינו רוצה לישב ביחד מפני שאסור לייחד עמהם שהם חשודים על שפיכות דמים, הם מינים. (אום אני חומה סיון תשלב) פעם דבר מרן הגריז זצל בערב יום הכפורים בחריפות רבה נגד הציונים והמדינה, והיה שם רב אחד ושאלו בריסקער רב הרי ערב יוהכ הוא עכשיו וכי זה הזמן המתאים לדבר על ענינים כאלו. השיב לו הגריז זצל כלום התפללתם היום מנחה, השיב הלה פשיטא שוב שאלו הגריז זצל והאם אמרתם ברכת ולמלשינים שהרמבם כתב שהיא נתקנה כנגד פריצי ישראל המסירים את העם מן המצות… והרי ערב יוהכ היום. (עובדות והנהגות לבית בריסק חד עמ' רמג)