אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

משרד האוצר מרגיע : המתים לא ישלמו ארנונה על קברים

בהודעה שהוציא משרד האוצר בצהריים הוא דוחה את הדיווחים מהבוקר לפיהם תיגבה ארנונה מחלקות קבורה ותולים את התשלום בחברות קדישא. אלו מצידן אומרות כי: "מדובר בבדיחה חסרת טעם של פקידי האוצר. אין שום הגיון מוסרי לגלגל מס על אזרחים שקוברים את יקיריהם".

משרד האוצר מרגיע : המתים לא ישלמו ארנונה על קברים
  אין מס על המתים. לפיד (פלאש90)

במשרד האוצר מבהירים כי המתים לא יצטרכו לשלם ארנונה.

בבוקר התפרסמו דיווחים לפיהם מבקשים באוצר להטיל ארנונה על חלוקת קבורה של נפטרים, אולם בצהרים יצאה הבהרה ממשרד האוצר המכחישה את הדברים.

"אין אמת בפרסום לפיו תידרש ארנונה בגין חלקת קבר.", נאמר בהודעה מטעם משרד האוצר, "לאורך שנים רבות נדרשו חברות הקדישא לשלם ארנונה בגין שטחי בתי קברות, הנחשבים חוקית כשטח בשימוש מועצה דתית, כפי שמשלם כל גוף, החייב בארנונה, לרבות צה"ל על בסיסיו וכיו"ב. " מסבירים באוצר את המקור לטעות.

על פי משרד האוצר, את המס ישלמו דווקא החברות קדישא, ובכך ימנע אובדן הכנסה מהרשויות המקומיות ""עד חודש יולי 2010 נדרשה חברה קדישא לשלם ארנונה על שטחי קבורה המנוהלים על ידה, תשלום שהופסק בעקבות חוק שאושר בכנסת ביולי 2010 ביוזמתו של ח"כ משה גפני, אשר המעניק פטור מתשלום ארנונה לחברה קדישא. כתוצאה מכך ירדו הכנסות הרשויות בעשרות מיליוני שקלים (כל רשות על פי נתוני הגבייה שלה)."

בהצעת התקציב 2013-2014 מציע משרד האוצר להשיב את המצב לקדמותו ולמנוע מהרשויות אובדן הכנסה. תעריפי הגבייה למי שמעוניין לרכוש חלקת קבר בחיים קבועים בחוק, ולא ניתנים לשינוי, אלא באישור הכנסת."

בתגובה להכשה אומר מנכ"ל פורום חברות קדישא, זאב רוזנברג כי הבהרת האוצר היא "בדיחה חסרת טעם של פקידי האוצר. משנתקלו הבוקר הפקידים, בגל זעם ציבורי בעקבות כוונתם המקורית להטיל ארנונה על חלקות הקבר הם מנסים לעשות ספין שנועד להרדים את הציבור בישראל ולטעון כאילו הארנונה תוטל על חברות הקדישא."

"מעולם חברה קדישא באף מקום בישראל לא שלמה ארנונה עבור בתי הקברות עליהם היא אחראית. ההפך הוא הנכון! מאז קום המדינה בתי העלמין היו פטורים מארנונה.

"בשנת 2003 בטול הפטור בטעות", מסביר רוזנברג, אך מבהיר כי "עדיין שום רשות מקומית לא גבתה ארנונה מתוך הבנה שאין שום הגיון מוסרי לגלגל מס על אזרחים שקוברים את יקיריהם. בשנת 2010 תוקן עיוות זה והוחזר הפטור מארנונה על בתי עלמין בהצעת חוק שקיבלה את תמיכת הממשלה".

"צר לנו שהאוצר מתעסק בספינים שאין בהם כל אמת." מסיים רוזבנרג.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
הפעלת מסתחרדים לגילוי הון שחור חרדי המפתח להצלת התקציב
אבי | 12-05-2013 17:35
2
סתימת פיותיהם של חלאות האדם האנטשמיות המפתח להצלת הארץ
משה | 13-05-2013 0:35