אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב דרוקמן לסרוגים: "הליכוד לא התחשב בנו"

בעקבות הסערה סביב הוועדה למינוי דיינים אומר הרב חיים דרוקמן לסרוגים, "אין לי טענות כנגד ש"ס, הבקשה הייתה שיהיה מישהו ניטרלי כמו בפעם שעברה והליכוד לא התחשב בזה"

הרב דרוקמן לסרוגים: "הליכוד לא התחשב בנו"
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90)

לאחר שהשבוע ראשי מפלגת ימינה טענו כי מסירת הוועדה למינוי דיינים למפלגת ש"ס היא התעלמות וזלזול מהציונות הדתית, מערכיה ומרבניה, בעוד בליכוד הבטיחו שהם אלו שמייצגים את הציונות הדתית. הרב חיים דרוקמן, אומר לסרוגים כי הטענה היא לא נגד המפלגות החרדיות, כפי שהיו שרצו לטעון, אלא כנגד הליכוד.

"אין לי טענות נגד ש"ס, הטענות הן כנגד הליכוד" אומר הרב דרוקמן. "כי בכנסת הקודמת הייתה צריכה להיות שר המשפטים איילת שקד יו"ר הוועדה, ואז ביקשה ש"ס שלא היא תהיה, אלא מישהו מהליכוד, לכן נקבע שיהיה מישהו מהליכוד כמישהו אובייקטיבי, אותו דבר הייתה בקשה גם עכשיו, שלא יהיה יו"ר הוועדה איש ש"ס, אלא יהיה מישהו מהליכוד, זאת הייתה הבקשה והפעם הליכוד לא התחשב בזה".

אם ימינה באופוזיציה אז מה הטענה? "זה לא קשור אם מישהו בקואליציה או לא בקואליציה, בפעם שעברה הם היו בקואליציה אז מה זה קשור? הכוונה שיהיה מישהו אובייקטיבי שיעמוד בראש הוועדה, מישהו מהליכוד, אף אחד לא ביקש אחרת. מה שח"כ איילת שקד רצתה להביע, את היחס של הליכוד לציונות הדתית, שאז היה אכפת לליכוד והוא לא נתן את ראשות הוועדה לנציגת הציונות הדתית אלא למישהו מהליכוד, הפעם הוא לא התחשב ולא היה מוכן שמישהו שלו יהיה בראשות הוועדה ומסר אותה לש"ס, זאת הטענה, על היחס של הליכוד לציונות הדתית. אני אמנם מקווה שבסופו של דבר למעשה, בפועל, היחס יהיה הוגן ושלא ימנע מינוי דיינים ציוניים דתיים".

(צילום: ערוץ הכנסת)

אז הרב תומך בטענה של ח"כ שקד? "בוודאי" אומר הרב דרוקמן. "אני עצמי יזמתי, עוד לפני שהיה ברור כן קואליציה, לא קואליציה, אני עצמי יזמתי ונפגשתי עם נציג הליכוד, כדי לדבר על זה שיו"ר הוועדה למינוי דיינים יהיה נציג הליכוד, אחר כך יהיו נציגי הממשלה והכנסת, זה בוודאי תלוי בקואליציה אופוזיציה, אבל יו"ר הוועדה שיהיה אדם ניטרלי".

מה לגבי הודעת הליכוד, שהובטח לרב ששליש הנציגות ישמר לציונות הדתית? "אני שמח מאוד, אני מקווה שכך יהיה. זה לא משנה את הטענה, אבל אני מקווה שבמציאות באמת כך יהיה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
47 תגובות - 26 דיונים מיין לפי
1
דרוקמן, ממתי צריך למלא התחייבויות?
עוצמה | 03-06-2020 11:45
אם הליכוד הלך במדבר והיה צמא, למה שלא ישתה את המינויים של הסרוגים?
מכבי צהוב
איתי וייס | 04-06-2020 23:08
רגע כבוד הצדיק כבוד החרדים חשוב כאשר פנו לחילונים חושבים נגדם ברחנו מהם
מי אמר שדרוקמן חכם? לכל הפחות זקנתו מביישת.
לנחש | 03-06-2020 23:06
מי שמכשיר גניבת דעת ותקיעת סכין בגב לא ראוי לכבוד.
חוצפה!
נחשון בן עמינדב | 03-06-2020 21:36
חוצפן! איפה הכבוד תלמידי חכמים שלך???
אתה לא מתנחל אלא מתנחבל.
למתנחל | 03-06-2020 19:49
בעזרת השם נמסור אותך ואת משפחתך לרשות הפלסטינאית, הם כבר ידאגו לך.
מה אתה רוצה מהליכוד? זה כמו 2 במדבר בלי מים
עוצמה | 03-06-2020 16:55
לשיטת רבני הציונות הדתית אין שום סיבה לכבד הסכם כתוב וחתום זה כמו 2 אנשים במדבר בלי מים וכו וכו וכו אז מה אתה רוצה מהליכוד ? יש לך הסכם כתוב או חתום איתם? ואם היה לך הסכם כתוב וחתום אז מה? גם ככה לשיטת התורה של רבני הציונות אין חובה לכבד הסכמים תמהני
הוא לא חבר שלך תתביש
מתנחל | 03-06-2020 16:38
כל המלהיג על דברי חכמים נידון בצואה רותחת. לכן תזהר שאתה מדבר על גאון עולם שעשה המון לעם ישראל
לא כל הליכוד,בלתי מתחשבים.
17 במאי | 03-06-2020 13:22
.
2
הרב דרוקמן הנכבד מאד, הציונות הדתית הפסידה
דודי | 03-06-2020 11:52
בארבעים שנים האחרונות את כל מאבקיה הציבוריים: מימית ועד עמונה וההתנתקות, מלוחמות, גיור ועד הרבנות הראשית ועוד ועוד. מה חלק כב' בכשלונות ואיפה לפחות חשבון הנפש למה זה קורה לנו?
כל כך צודק, אין ענווה אין צניעות אין כלום
רדיפת כבוד בלבד | 04-06-2020 8:07
חבל שכך, הם לא מבינים שבלי הליכוד בראשות ראש הממשלה נתניהו הם אבודים, הם קבלו כל כך הרבה תקציבים ועוד דברים נוספים מכל מגזר אחר בארץ ללא שום פרופורציות לגודל שלהם אפילו כאשר היו להם 12 מנדטים, מי שמביא אנשים כמו בנט ושקד, מתחבק עם בנט ויושב עם שקד כאילו הם אורים ותומים שלא יבוא בשום טענות, התמיכה שלו ברב רבינוביץ בפרשת התלמידים בנתיב מאיר, תמיכה גורפת במוטי אלון, ללא שום התנצלות כלפי הקורבנות, ההתנצלות באה מצד הרב דרוקמן רק כאשר יהודי התפוצות איימו להפסיק את התרומות לישיבה של הרב דרוקמן, מה שאומר שהכסף יותר חשוב מנפש האדם וזה חמור ביותר, מוכרים לי אנשים רבים שהביעו לאגודה לשס ולליכוד, מאסו בציונות הדתית הצבועה עד להחריד, רדיפת כבוד חולנית, חבל שכך.
ביבי משתמש וזורק.
אא | 04-06-2020 6:21
הציונות הפסידה לחרדים שלהם אין שום אידאולוגיה בטח לא בקשר לארץ ישראל. עוד 25 שנה כל המדינה תהיה כמו בני ברק ובית שמש וזו התוצאה של שילטון ביבי.
מהרגע שהסרוגים התמצבו בשולי הימין אבד הכח
ברור לחלוטין | 03-06-2020 13:53
אם המפלגה נמצאת ימינה לקהל בוחריה, מחויבת לליכוד כמו כלב מוכה ונאמן. מה הפלא שאין לה יותר כח פוליטי? ימינה צריכה לעבור רפורמה, להקרא מרכזה. להפרד מהחרדלים והמתנחלים שיבואו על ארבע מחוסר אלטרנטיבה ולהיות זמינים לקואליציה מכל צד. אנשים כמו דרוקמן מזיקים ב 100%.
3
הכל בגלל שהרב ,בשם המפד"ל,ויתר הרכבת הרשימה
ג'סי | 03-06-2020 12:43
התיקו עם השמאל כי הבית היהודי היו מקבלים עוד 6 מנדטים נוספים , מבני תורה שנשארו בבית ולא הלכו להצביע, בגלל שהרב ויתר לבנט , באישון ליל, על כל המקומות של התורניים ברשימה.
אובדן פטריוטיות+חו שיבטיות מתפשטת=מדרון ערכי
האשמה גם בר' הסרוגים | 05-06-2020 8:41
בפתח מועד א' בבחירות ניסן תשעט הם הרחיקו ציבורים חדשים. וגם את המצביעים הפוטנציאלים. למה ?! כל אזרח במיוחד גרעין הסרוגים ראו שהתנהלות הבית בראשות פרץ&סמוטריץ&עוצמה&יוגב היא כנועה וקנוייה. ושעוצמה ייפסיקו לגלגל עיניים צדקניות. הם קיבלו ייצוג. ומה התוצאה 5 מנדטים לסרוגים. בטוטאל. כולם ראו שמי שמחליט על הרכב הרשימה הם לא רבניהם. לא מוסדות התנועה. אלא גורמי חוץ רישמיים ממפלגות אחרות. שחלקם הם שונאי סרוגים. הם אנסו אותם לקבל את עוצמה ולהרחיק רציניים ובעלי שיקול דעת למה ?! בסבירות גבוהה, אינטרסים אישיים , גשמיים צרים של מקבלי החלטות שם. פרספקטיבת הזמן הוכיחה זאת בהמשך. ובמועד ב' הציבו את שקד בראש עם בנט שקודם לא עבר% ושוב פילוג וקריסה. במועד ג'. לא ברור למה מתעקשים על תיק הבריאות?! כי אוליי הם ידעו על תוכנית ה100?! ולנסות אחכ להשיג אהדת בוחריהם. כישלון כל מקבלי ההחלטות במועדי א'-ג' אינו יתום. הם היו בגוש החוסם ששמר על ביבי. ואם חלילה יהיה אובדן חלקי ארץ ישראל + 2ל2 ++ זה באשמתם מעצם היעדר ראיה נכונה ובשיקולים זרים צרים ובחולשת כנענות. אבל כמובן יותר אשמת מי שייבצע זאת. מתוך הרכב הקואליצה . בה מצויים גם חלק ממצביעי רק לא ביבי. להזכיר לכל המעורבים. ארץ ישראל אינה נדלן. וליהודים אין ארת אחרת בתבל. והיא+ מירקם חברתי אחדותי חשובים יותר מכל כיסא של כל המעורבים בכל ה120 חכים. לפעול בשיקול דעת. שיבת שלום !!
4
יושר
יהודי | 03-06-2020 12:44
לא חייבים להסכים לכל מה שתירצו אך לומר שלא התחשבו זה עוול...זאת למה? החלוקה שהייתה בשנים האחרונות ממשיכה למרות שאנחנו לא בקואליציה.
5
כבוד הרב הטענות לימינה
חיים | 03-06-2020 12:46
ציבור גדול לא בחר בימינה .אליהם טענות.בנט שקד שיחקו בציבור הדתי לאומי. םעם היא פעם הוא .רפי כישלון .סמוטריץ התחבר לבנט . ..מה קרה. הרבו את האמון בהם . ימינה מה זה ימינה .איזו מפלגה. כל פעם מחליפים .מנותקים מהבוחרים . כולם הביתה .להתנתק מבנט שקד .
בלעדי ימינה הציבור הדתי התורני היה מתמוסס
שמעון | 04-06-2020 7:11
כדי לא להתלות קבוע בגחמות הליכוד אתה לא יכול להשאר מפלגה רק של ציבור קטן אחד. תן כבוד למהלכים שמיועדים עבורך בסופו של דבר. צא מהדוגמטיות והשמרנות הכל כך מביסה
אני מבית שהוא מפד"ל
דודי | 03-06-2020 16:57
ימינה זה בלף
6
הליכוד לא התחשב בעם ישראל! זה הדגש , לא בנו
י | 03-06-2020 12:47
זה לא פגיעה באינטרס אישי של הציונות הדתית זה צריך להטריד את כולם הקשחת הקווים תרחיק מהיהדות, תרחיק מגיור, תרחיק מנישואים ברבנות הגיע הזמן לרבנים ולגישה מקרבת, מכילה וישרה ולא גיור מרחיק או כשרות מושחתת
ככל שאנשים יתרחקו מהדת
מעולה | 03-06-2020 14:13
נרוויח כולנו. מעולה.
ימינה מרימה את דגל השחיתות והמלחמה בשומרי הסף
תגובה | 03-06-2020 14:09
אף אחד לר קונה את הסחורה הפגומה שלה.
7
יש פסק הלכה שאם שני אנשים הולכים במדבר...
דוד רוזנבלום | 03-06-2020 13:34
הליכוד היה צמא ולכן מותר לו להפר את ההבטחות שלו בלי חשש... רבני השוחד והתקציב פסקו שמותר להפר הבטחות אפילו רגע לפני סגירת הרשימות ואפילו לא לבקש סליחה...
8
הליכוד מפלגת הערבים
מאדכי | 03-06-2020 13:38
אם היו מפעילים את הראש היו מבינים כי הליכוד הוא אויב ההתישבות מימית ועד ביבי תמיד התעמרו בכיפות הסרוגות עד עינוי עצירים בשב'כ ברגע שהציונות הדתית תתנער מהממלכתיות תפנה עורף לליכוד ותלכד את השורות אז ייתתייחסו אליה כראוי
9
לא הבנתי מה הבעיה שיהיה איש של שס?!
מוטי | 03-06-2020 13:40
הם אנשים מצויינים ויש לציונות הדתית הרבה המשותף עם מפלגת שס. רבים מהציונות הדתית הצביעו לשס...
10
מישהו חייב משהו לימינה? אחרי ש...
עצמה | 03-06-2020 13:58
ימינה בהנהגת בנט סמוטריץ ואיילת דחו את עצמה ועשו כיפה אדומה לבן גביר? מישהו חייב בליכוד לחברת הנכלולים אחרי שסמוטריץ הודיע שהם ימכרו את החיים לביבי?!
11
הנהגה תורנית
יעקב | 03-06-2020 14:21
הציונות הדתית צווחת ומתמקדת במאבק הלא אמיתי, שכן עיקר המאמץ היה צריך להתמקד לקראת איוש 25 משרות רבני ערים, ששם עיקר המפגש של משנת הציונות הדתית עם הציבור הרחב- ואת זה הפקרנו. זה משקף את עיקר השבר של הציונות הדתית שהפקירה את המרחב הציבורי לחרדים, וכפי שזה השתקף בשלשת מערכות הבחירות שאצל המגזר החרדי מבחירות לבחירות כוחם עלה ואצל הציונות הדתית הלך ונשחק. עלינו לטפח איוש רבני שכונות וקירוב לבבות עם הציבור הרחב. להפסיק להסתפק ברבני קהילות שזה שם מכובס לרבני בתי כנסת, אבל את הציבור הרחב - הפקרנו.
מי זה הציבור הרחב? המרכז והשמאל?
ליעקב | 03-06-2020 14:38
מה יש היום למפלגת המגזר ימינה לשווק בתכניה הנוכחיים, המלחמה בשומרי הסף וחזון המדינה הדו לאומית? ימינה ממוקמת בקצה המפה הפוליטית ואף אחד מהציבור הכללי אפילו הליכוד לא מעוניין בה ובתכניה.
12
תפקידים ציבוריים
יעקב | 03-06-2020 14:29
גם את המרחב החינוכי - הפקרנו. היה בידינו הסכמה להמשך שליטה על משרד החינוך שהוא מפתח לבנינו המסורתי של חינוך כל ילדי ישראל. אך את בנט לא כל כך מעניין העמדה האסטרטגית הזו, מעייניו נתונים להשגים בהקשר ללאומי בלבד ולא בעמידה על השליחות של חיזוק היסודות התורניים והמסורתיים של האומה. זה מקור השבר של הציונות הדתית שהפסיקה את השליחות האמיתית שלה .את הוואקום הבחינה תנועת שס והיא עושה זאת בדרכה שלה - והיא מצליחה. לא מספיק להצניח, לפני הבחירות את הרב רפי פרץ ולחשוב שביכולתו לסחוף את הציבור בחזרה אלינו, מי שלא טרח בערב שבת - לא יאכל בשבת.
13
הדיונים כאן תת רמה, יחס מזלזל, חזרה על מנטרות
דורון | 03-06-2020 15:52
חלולות. צוחקים על גופו של אדם (שבכתבה או שהגיב). זה לא פעם ראשונה שאני רואה רמה ירודה כל כך של תגובות. למה כל הזבובים נמשכים לאתר הזה?
כמו שיש זבובים שבחרו במפלגת שקית הקאה(ימינה)
דני | 03-06-2020 16:45
עכשיו הרבה זבובים נבהלו מהצרחות של איילת שקד וברחו מהמפלגה הרקובה של רבני השוחד והתקציב של ערוץ 7 ושאר כנופיית ימינה....
התשובה בגוף השאלה
לדורון | 03-06-2020 16:16
הזבובים נמשכים לימינה וציבור תומכיה.
14
1 | 03-06-2020 16:19
1
15
תחליטו כבר מה אתם
ליכודניק | 03-06-2020 16:20
מפלגה מגזרית או לא.כבר בלבלתם אותנו
16
לגלגח | 03-06-2020 16:29
מדמגמגמסח
17
אבל ביבי יודע להתקשר באמצע הלילה לרב
אריק | 03-06-2020 17:07
הגיע הזמן להפסיק להיות סמרטוטי רצפה של שס והליכוד . גדולי התורה שהוסמכו לדיינות בציבור הדתי לאומי ישלם שוב את מחיר ההפקרות
18
משהו
מישהו | 03-06-2020 17:19
שמענו עלייך חוטובולי מה עשיתם בשביל הציונות הדתית?! נאדה!!! אם באמת היה אכפת לך,היית צריכה להילחם על הוועדה למינוי דיינים
19
ככה זה שכמתרפסים בפני ביבי
המבין | 03-06-2020 17:40
בסוף הוא דורך עליך
כשאין שכל אין דאגות
יועץ לנאדה | 03-06-2020 20:21
מפלגה פוליטית קטנה צריכה למנף את עצמה ולא להתמקם בקצה הסקלה. זה ההבדל בין הסרוגים לחרדים. ימינה מיקמה את עצמה לדעת בקצה הימני. ולכן יש לה 0 דרגות חופש וביבי לא צריך לספור אותה כי אין לה שום אלטרנטיבה. אם היתה במרכז המפה הפוליטית יכלה להתנדנד בין הליכוד לכחול לבן ולמנף השפעתה. אבל בימינה מתחרים מי יותר קיצוני ואנטי ציוני מימין.
דרוקמן היה ונשאר פוליטיקאי סוג ג
להחליף | 03-06-2020 19:50
מי יכול לעשות עבודה טובה יותר? ניראה שכל אחד.
יש לך מישהו יותר טוב?
רהוט | 03-06-2020 18:00
יש לך מישהו יותר טוב?
20
דרוקמן
עברי | 03-06-2020 19:31
הרב דרוקמן נכרך אחרי נתניהו שכביכול כיבד אותו אך בעצם ניצל אותו. הרב גם התנהג בצורה קשה עם הימין החדש בזמנו כך ש: על דאטפת אטפוך. אבל גם ההמשך וכל מטיפייך יטופון יתקיים. נתניהו ובעל בריתו דרעי יפלו בענק - זה רק שאלה של זמן.
21
המראיינת נתנה הנחת סלב לרב
כתום חיוור | 03-06-2020 21:32
מצופה ממנה שתשאל את הרב מה שכמה אוהדי עוצמה שאלו כאן בשירשור: למה לך מותר להפר הבטחות והסכמים ולליכוד אסור, מה גם שהם לא הבטיחו דבר למפדל 2020.
22
זה לא מוסד חוקי או חוקתי- זו הפקרות שלטונית
שושנה | 03-06-2020 23:39
לא מדובר ברשות שופטת אלא מוסד פוליטי בו הדיינים מתמנים לפי שיוך מגזרי- סרוג, אשכנזי חרדי או ספרדי חרדי. לא ברור איך לא הוגש בגץ נגד המוסד הזה שכל מינוייו פוליטיים לחלוטין והוא פסול מלכתחילה. רק חילונים נדרשים לשרותיו, חרדים יש להם בתי דין שלהם ולסרוגים יד צוהר. בושה .
23
מספיק להתעסק עם פוליטיקה
שהרב ילמד תורה | 04-06-2020 7:48
מספיק לדרוש תקציבי עתק לאור עציון ולעמותות הגיור
24
דרוקמן פשוט טפש וממלכתי
אמת | 04-06-2020 9:05
אחד הרבנים הכי טפשים שיש. ממלכתי עלוב שאין בו סימן של למדן או תלמיד חכם. כשהוא מתערב הכל הולך לפח. זוכר הליצן הזה בזמן גוש קטיף מתי ששיתף פעולה וצעק כל הזמןבלי אלימות בלי אלימות. דרוקמן תלך הביתה ותמשיך ללמוד השטויות שלמדת מרב צבי יהודה כולל ממלכתיות חניפה וכפיפה לממסד.
25
לחרדים יש יותר מנדטים
מלכה | 04-06-2020 14:16
איך יכבדו את הציונות הדתית, אם היא בעצמה לא מכבדת את עצמה? אצל החרדים זה לא היה קורה לעולם. ציבור ומפלגה דתית, לא ממליכים על עצמם אישה חילונית מחללת שבת שאין לה קשר למסורת ישראל וכולה צביעות. היא צווחת על ציפי חוטובלי שהיא אישה דתית בשם הציונות הדתית. כל משפט שני שלה הציונות הדתית, כולה שקר, עושה סיבוב על הציבור הדתי לאומי. צריך לעשות סוף לפארסה הזאת.
26
איילת שקד היט לא ציונות דתית
מלכה | 04-06-2020 23:42
שאלה לי לרב דרוקמן שמכהן כבר שנים רבות כראש מרכז ישיבות בנע, איילת שקד החילונית, היא ציונות דתית? זה הגיוני לדעתך? שקד ביחד עם בנט, גרמו להרס הבית היהודי, ובגללם המפלגה שמייצגת את הציונות הדתית כמעט התאיידה. איפה הענווה של בנט, דיבר על ענווה כשלא עבר את אחוז החסימה.