אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תקנות חירום: אדם אחד לכל 6 מ"ר בטבילה במקווה

הממשלה הודיעה כי במקוואות גברים לא יינתן לטבול ליותר מאדם אחד לכל 6 מ"ר במים, במקום עד 3 טובלים כפי שקבוע היום. בנוסף, אושרה הצטרפותם של בני גנץ ועמיר פרץ לוועדת השרים לענייני קורונה

תקנות חירום: אדם אחד לכל 6 מ"ר בטבילה במקווה
  (צילום: חיים צח/ לע"מ)

הממשלה אישרה הערב (שלישי) במשאל טלפוני תיקון והארכה של תקנות שעת חירום: על הגבלת פעילות, אזור מוגבל ובידוד לחוזרים מחו"ל. בין היתר: רק אדם אחד יוכל לטבול כל פעם במקווה גברים.

לפי תקנות שעת חירום, נקבע כי במקוואות טהרה יחס השוהים במקווה של גברים, יהיה זהה ליחס שנקבע לרוחצים בבריכות שחייה – לא יותר מאדם אחד לכל 6 מ"ר במים (במקום עד 3 טובלים, כפי שקבוע היום). עוד נקבע כי התקנות יוארכו עד ליום ב' 15.6.20.

עוד באותו נושא

האם המקוואות ערוכים לגל השני? | פאנל מיוחד באולפן


5

על ההחלטה לאזור מוגבל נקבע, כי תקנות שעת חירום המאפשרות הכרזה על אזור מוגבל על ידי ועדת השרים לעניין אזור מוגבל, יוארכו עד ליום ג', 16.6.20. בנוסף נקבע כי הרכב ועדת השרים ישונה כך שלוועדה יצטרף ראש הממשלה החלופי ושר הביטחון ושר הכלכלה. כמו כן, נקבע כי ההחלטה להכריז על אזור מוגבל תתקבל ברוב קולות, בהסכמת ראש הממשלה וראש הממשלה החלופי.

בתוך כך, הממשלה האריכה עד יום ג', 16.6.20, את התקנות המחייבות הוכחת מקום בידוד וקיום הוראות הבידוד לשבים מחו"ל. אנשים אשר לא יוכלו לקיים בידוד ביתי ימשיכו ויופנו למלונות על חשבון המדינה, וזאת כדי למנוע הדבקה שמקורה בחוזרים מחו"ל.

משרד הבריאות קורא לציבור "להמשיך ולהיות שותף למאמץ למניעת ההתפשטות של נגיף הקורונה בישראל". לפי בכירי המשרד, "בשבוע האחרון אנו חווים עלייה מסוימת בהיקף התחלואה בקורונה בארץ, ולכן חשוב להמשיך ולהקפיד על 3 הכללים הבסיסיים: ריחוק פיזי, עטיית מסיכה ושמירה על היגיינה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
עעע
ייי | 03-06-2020 8:08
מדינת חלם אתם חושבים שהחסידים או ברסלב נ ננ ננח ישמעו לצווים שלכם? חחחח