אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צריכים לקבל את חלקי התכנית של טראמפ / דעה

בתחום החלת הריבונות על ארץ ישראל אנחנו עדיין באמצע הדרך. במקרה הטוב. הרי אויבינו מבינים היטב, יותר טוב מאתנו – שבלי ריבונות אין עצמאות. טור דעה

צריכים לקבל את חלקי התכנית של טראמפ / דעה
  הפגנה למען הריבונות בבקעת הירדן

השבועות הקרובים הולכים להיות קריטיים למימוש המטרה המרכזית של הציונות – השבת הריבונות היהודית על שטחי ארץ-ישראל. ללא ריבונות אין עצמאות, וללא העצמאות היהודית בארצנו אין ציונות.

בדיוק לפני 1950 שנה איבדנו את העצמאות ועמה את הריבונות על ארץ-ישראל. בימים האחרונים של מאי בשנת ה-70 לספירה הלגיון הרומי העשירי "פרטנזיס" הבקיע את החומה השנייה של ירושלים, והחלה הספירה לאחור לקראת החורבן הסופי בתשעה באב. וכיום אנחנו רק בראשית דרכה של השבת הריבונות על ארצנו לידינו.

1812 שנה לאחר החורבן הרומי, במאי 1882 הצאר הרוסי אלכסנדר ה-III פרסם אוסף חוקים אנטישמיים, אשר בנוסף לגל הפוגרומים "הסופות בנגב" הביאו את יהדות רוסיה אל סף ייאוש. בתגובה קמה התנועה הציונית "חיבת ציון", אשר כעבור 15 שנה תורגמה לציונות הפוליטית של הרצל. ואחרי עמל וסבל רב זכינו להשיב לנו עצמאות בארץ ישראל. עצמאות כן – אבל בתחום החלת הריבונות על ארץ ישראל אנחנו עדיין באמצע הדרך. במקרה הטוב.

אויבינו מבינים – בלי ריבונות אין עצמאות

התקופה הציונית ידענו רק חמש שנים טובות לחזון הריבונות – מ-1917 (עת פורסמה הצהרת בלפור שדיברה על הקמת הבית הלאומי לעם היהודי בארץ-ישראל ("הפלשתינא") ועד לפרסומו של הספר הלבן הראשון של צ'רצ'יל ב-1922. הספר למעשה קיבע את החלוקה הראשונה של הארץ, והפרדתה של ארץ-ישראל המזרחית אשר בה הוקמה אמירות עבר-הירדן, בניגוד מוחלט למנדט הבריטי המקורי. ומכאן מתחיל המאבק שלנו על הריבונות על שטחה של ארץ-ישראל המערבית, שמגיע לשיא בימים האלה.

על-פי הדין הבינלאומי שנקבע בוועידות וורסאי ב-1919 וסן-רמו ב-1920 לעם היהודי בלבד יש את הזכות הלאומית להקים מדינה ריבונית בארץ-ישראל. בתנאי שהיא שומרת על הזכויות האזרחיות והדתיות של מיעוטים החיים בשטחה. נדגיש שוב, הזכויות האזרחיות והדתיות, לא לאומיות. אבל לאורך השנים התפתח המיתוס של "הכיבוש" הציוני, שמבלבל רבים אפילו בתוך עם ישראל. המיתוס והשיח המלווה אותו נועדו להחליש את התביעה שלנו לריבונות מלאה בארץ ישראל, ולגרום בסופו של דבר לכשלון המפעל הציוני. הרי אויבינו מבינים היטב – יותר טוב מאתנו – שבלי ריבונות אין עצמאות.

הכשלון הלאומי יהיה אם נכיר בריבונות ערבית

לכן ב-1964 (לפני ה"כיבוש" של 67') הומצא "העם הפלסטיני" והוקם הארגון לשחרור פלסטין. מאז המאמץ האנטי-ציוני מושקע רובו ככולו בחלוקה השלישית של הארץ והקמתה של "המדינה הפלסטינית" בארץ ישראל המערבית. בניגוד מוחלט, נזכיר, לחוק הבינלאומי. ומה שיותר חשוב – "מדינה" כזו תסכן את המפעל הציוני כולו. ביטחונית, כלכלית, חברתית, ולאומית. הטרור הערבי ימשיך לבעבע ולצאת משם, אנחנו נאבד את העתודות האחרונות ליישוב של החצי השני של עם ישראל שעדיין נמצא בגלות, ונתדרדר לסיבוב חדש של לחימה. ואם מישהו חושב שחמישה-שישה קילומטר של בקעת הירדן החוצצים בנינו לבין העולם הערבי יצילו אותנו, כנראה יודע רק איך לטמון את הראש בחול של הבקעה…

אם נכיר בריבונות ערבית בתוך שטחה המצומצם של ארץ ישראל המערבית (נזכיר, 23% בלבד ממה שהובטח לנו בהצהרת בלפור) – זה יהיה הכשלון הלאומי הגדול ביותר שלנו מאז התמיכה של חלק מהתנועה הציונית ב"תכנית אוגנדה" של הרצל. אין שום סיבה שנכנע לטרור הערבי הלאומני, שלא מכיר בזכות שלנו להניף דגל כחול-לבן אפילו על סוכת המציל בחוף בתל-אביב. אנחנו צריכים לעזור אומץ וכן להחיל את הריבונות שלנו בבקעת הירדן – ללא כל ויתור על הריבונות העתידית שלנו בחלקים הנותרים של ארצנו ממערב לירדן.

אנחנו צריכים לקבל את חלקי התכנית של טראמפ הנוגעים להחלת הריבונות על ארצנו – ולדחות כל אזכור לריבונות ערבית מכל סוג ממערב לירדן. החלוקה הרביעית של ארץ ישראל – לאחר 1922, 1947-49 והמפה הצבעונית של "הסכמי אוסלו" – בלתי אפשרית ומעמידה את המפעל הציוני בסכנה קיומית. ודווקא כשאנחנו נמצאים בשיא של הכושר הצבאי, החוסן בכלכלי והמצב הבינלאומי, הנפגע בעתיד ילדנו וכל הדורות הבאים?

מיכאל לובוביקוב, הוא יו"ר הפורום ישראל-2030

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
בגין הציע להם רק אוטונומיה
ג'סי | 02-06-2020 20:29
בהסכמי קאמפ דיייויד בגין דיבר רק על אוטונמיה לפלסטינים. חשמל , מים דואר וביוב. זהו .מה שנותנים להם עכשיו זה מנוגד לכל מה שהציונות דגלה. ירדן היא פלסטין
קוטוזוב
ממש בורודינו | 02-06-2020 23:38
ממש
2
מאמר מחכים מאוד
רפאל | 03-06-2020 0:11
אבל החלוקה השנייה והשלישית שאתה מדבר עליהם הם למעשה אותה חלוקה? לא ככה?
אם תנאי הריבונות,מדינה פלשתינית?לוותר על הכל
שכן עוין מאורגן=סכנה | 03-06-2020 11:53
אפשר לוותר על רישמיות הריבונות. אם התנאי לזה הכרה ויישום חזון אורי אבנרי למדינה פלישתית מאורגנת ועויינת ועם הרבה מאד משקעים עם ישראל. ראינו את ההתנתקות. ארטלריה מסיבית ללב אזרחע ישראל. אין בית דין עולמי לזה. נברך את כל ההנהגה הישראלית ב-: לא רק שכל ורקורד , אלא גם בשיקול דעת ותבונה.
3
חייבים להחיל מייד את הריבונות
קצת שכל | 03-06-2020 5:21
ציר יעבור או שלא יעבור... יועבר או שלא יועבר. תוכנית המאה של טרפ היא בשלבים. בשלב הראשון ישראל חיבת להחיל ריבונות. שלב הניתוק ההעברה הוא לאחר שהFלסטינאים מסכימים למשהו וניתן לסמוך עליהם שלא יסכימו לכלום. כל זמן שהם לא מסכימים ישראל מוסיפה עוד ועוד שטחי ריבונות כי זו חלק מהתוכנית. הטיפשות הגדולה ביותר היא לאמץ את שיטת הערבים שהיא או הכל מייד או לא כלום. כך הם הפסידו וממשיכים להפסיד ואם נאמץ שיטה זו גם אני נפסיד גדולות.
4
צריך לקבל גם חצי הריון...!
אין ברירה | 04-06-2020 11:20
תוכנית טראמפ מדברת על שליש ריבונות. מה זה שליש ריבונות....? מה זה שליש הריון...?