אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אלחייני לסרוגים: "נוותר על ריבונות אם פירושה מדינה פלסטינית"

יו"ר מועצת יש"ע התייחס בראיון לסרוגים לסכנות במתווה עסקת המאה והבהיר כי "אנחנו מעדיפים לוותר על הריבונות אם משמעותה היא הקמת מדינת טרור פלסטינית, שתחסל את ההתיישבות ותסכן את ביטחון מדינת ישראל"

אלחייני: נוותר על ריבונות אם פירושה מדינה פלסטינית
  (צילום: סרוגים)

רגע אחרי ישיבת הסיעה המשותפת עם ימינה, יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני הציג היום (שני) בראיון לסרוגים את הסכנות הכרוכות ביישום מתווה "עסקת המאה" האמריקנית. בדבריו קרא שלא לפעול לריבונות בכל מחיר ולהימנע מקביעת גבולות למדינה הפלסטינית.

(צילום: סרוגים)

"הגענו לכנסת כדי להיפגש עם סיעת ימינה כחלק מתכנית העבודה שלנו להגיע לכל השרים והח"כים ולהצביע בפניהם על הסכנות שטמונות בקבלה של מתווה טראמפ" אמר בדבריו. "לדעתנו יש סכנה קיומית למדינת ישראל, כשעצם קבלת המתווה פירושה הקמת מדינת טרור פלסטינית בגבולות ברורים מאד. כפי שציין דוד פרידמן, זו תהיה הפעם הראשונה שמדינת ישראל קובעת את גבולות המדינה הפלסטינית".

עוד באותו נושא

"לא יודעים אם מדובר בריבונות או בפלסטין"


3

"אנחנו כאן כדי להבהיר לשרים וחברי הכנסת – אם מדובר בריבונות שהמשמעות שלה היא קבלת המתווה האמריקני והקמת מדינה פלסטינית, אז אנחנו אומרים 'לא תודה'. אנחנו מעדיפים לוותר על הריבונות במקרה כזה". הבהיר אלחייני. "כראש המועצה האזורית בקעת הירדן, שנהנית הכי הרבה מהשטח מבחינת הגודל והרציפות, אני מבהיר שאנחנו מוכנים להמשיך ככה ולחיות תחת ממשל צבאי אם המשמעות של ממשל אזרחי היא מדינה פלסטינית שתחסל את ההתיישבות ותסכן את ביטחון מדינת ישראל".

אתה לא מעדיף שיהיה ריבונות במתווה הזה רק בבקעת הירדן ולחסוך את כל הקשיים? 

"אומר זאת שוב, גם אם תהיה ריבונות רק בבקעת הירדן והמשמעות שלה תהיה הקמת מדינה פלסטינית – אנחנו נאמר לא תודה. אני יכול להיות אינטרסנט רק לבקעת הירדן, אבל ברמה הצאומית כמנהיג ציבור, כמי שאחראי גם על ההתיישבות ביהודה ושומרון – אני מאד מודאג מהסכנות של הקמת מדינת טרור פלסטינית שתסכן לא רק את תושבי בקעת הירדן ולא רק את תושבי יהודה ושומרון – אלא גם את תושבי מישור החוף, את מרכז הארץ, ואת שדה התעופה בן גוריון. אני לא יכול לתת לזה יד. אסור לנו לקחת סיכון, כיהודים לקחנו מספיק סיכונים. אחרי שעברנו את השואה – אין שום סיכוי בעולם שניקח עוד סיכון".

עוד התייחס לקרע בימין ובהתיישבות בנוגע לנושא. "אין מחלוקת לגבי המפות, המחלוקת היא האם לקבל את התכנית או לא" הסביר אלחייני. "יש בקרבנו כאלה שרוצים לקבל את המתווה ולהקים מדינה פלסטינית – דעתם נשמעה, אבל יש רוב בתוך מועצת יש"ע שמתנגד לתכנית. כמו בכל ארגון שמכבד את עצמו, הרוב הוא זה שקובע ומקבל את ההחלטות. אני מקווה שהם יקבלו את דעת הרוב ויצטרפו אליה, כמו שהם עושים בארגון שלהם – כשמקבלים החלטה, היא מחייבת את כולם".

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
לחייאני 100% צודק.אם אכן זה התנאי
הקיים טוב מהתנאי | 01-06-2020 15:50
.
ממש צודק. ״הכל עושים מאחורי הגב שלנו, הכינו מ
ליאת דוידוביץ | 01-06-2020 17:30
הוא צודק. ״הכל עושים מאחורי הגב שלנו, הכינו מפות וכדו׳ אבל אף אחד לא דיבר איתנו״. ואני מוסיפה: דאגו לבודד את ישראל, ובמקביל ״מסיתים״ את מדינות העולם לשתף פעולה עם תוכנית המאה. מסקנה ״כל כלי יוצר עלייך לא יוצלח
2
בוודאי שפירושה הקמת מדינה פלסטינית.הרי זה
מרדכי | 01-06-2020 16:09
עומד במרכז תכנית״השלום״ של טראמפ.
3
נתניהו מסוכן
דני | 01-06-2020 16:43
נתניהו וגנץ מסוכנים למדינת ישראל
רק עוצמה יהודית!!!
צודק | 02-06-2020 8:42
רק עוצמה יהודית לראשות הממשלה
4
הוא צודק. ״הכל עושים מאחורי הגב שלנו, הכינו מ
צפרה פרידמן | 01-06-2020 17:30
הוא צודק. ״הכל עושים מאחורי הגב שלנו, הכינו מפות וכדו׳ אבל אף אחד לא דיבר איתנו״. ואני מוסיפה: דאגו לבודד את ישראל, ובמקביל ״מסיתים״ את מדינות העולם לשתף פעולה עם תוכנית המאה. מסקנה ״כל כלי יוצר עלייך לא יוצלח״.????
5
התוכנית שלי ברורה. רוצים לקבל? קודם תתנו.
טראמפ | 01-06-2020 20:28
סיפוח מותנה בהקמת מדינה פלסטינאית. ביבי מוביל את יישום התוכנית בתמיכת בנט.
6
מידינה פלשתנים
מכלוף | 02-06-2020 7:28
עים אחוד משפחות עוד מעט תאבד גם את המדינה שלנו ממשלה אדיוטית שנותנן אחוד למה לא אחוד אצלהים