אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סגנית ראש העיר ירושלים לסרוגים: "יש מוקד התפרצות אחד, אנחנו עם היד על הדופק"

סגנית ראש העיר ירושלים ומחזיקת תיק החינוך חגית משה, אומרת לסרוגים: "המספרים הם בהלימה לבדיקות, אם היינו שולחים לבידוד ולא שולחים לבדיקות, היינו מגלים פחות נדבקים"

"יש מוקד התפרצות אחד, אנחנו עם היד על הדופק"

חגית משה, סגנית ראש העיר ירושלים ומחזיקת תיק החינוך, מתייחסת לגל הקורונה שפקד את העיר. "כרגע אנחנו מזהים שזה מוקד אחד, רציני, מסיבי, המספרים לא מבוטלים, אבל זה מוקד אחד. גימנסיה והגרורות שלה, אחים של.. מורה שלימד בגימנסיה ולימד גם בהרטמן וכ"ו, יש מוקד אנחנו מזהים אותו ומטפלים", היא אומרת לסרוגים.

עוד באותו נושא

יותר מ-5,200 תלמידים ומורים נמצאים בבידוד

לדבריה הלימודים בשאר בתי הספר בעיר צריכים להמשך כרגיל: "אנחנו מחכים לתחקיר של משרד הבריאות שבודקים את מוקד ההתפרצות מהיכן הוא הגיע, יודעים מי הילד הראשון, בדקו את הסביבה שלו ושל וכל מורה עושים בדיקה רחבה".

שר הבריאות אדלשטיין, היום, במתחמי בדיקת הקורונה בירושלים (באדיבות: דוברות השר)

"יכול להיות שבגלל שעשו כל כך הרבה בדיקות בבית ספר אחד יש הרבה מקרים של הדבקה", אומרת משה. "יכול להיות שאם היו בודקים בית ספר אחר היו מגלים תוצאות דומות. המספרים הם בהלימה לבדיקות, אתה לא בודק, אתה לא יודע, ואני לא מצטערת על כך, עשינו את זה מתוך אחריות, הרי אם היינו שולחים לבידוד ולא שולחים לבדיקות, אותם ואת המשפחות שלהם התוצאות היו נמוכות יותר. אם יעשו בדיקות כאלו במקומות אחרים אני לא בטוחה שלא ימצאו בעוד מקומות התפרצות כזו של קורונה".

"היום אני מנהלת זום עם כל ועדי ההורים של ירושלים יחד עם מד"א וכל נציגי קופות החולים", היא מספרת. "המטרה היא להסביר מה המשמעות של הבדיקות, מה המשמעות של סגר. לתת מענה גם רפואי".

על הקולות של ההורים שאומרים שהם לא ישלחו את בניהם לבית הספר עונה משה: "אנחנו לאורך כל תקופת החזרה לשגרה אין חובת הגעה לא מחייבים תלמידים להגיע לבתי הספר, אבל גם עכשיו יש הורים שלא מוצאים סיבה למה להגיע לכיתה ללמוד, בוא נזכור שהאופציה האחרת זה למידה מרחוק לקראת בגרויות וזה לא תמיד נכון. אנחנו רואים גם אחוזי הגעה יפה, הילדים מגיעים לבית הספר. אנחנו מנסים לצמצם את ההידבקויות, ולתת מענה גם לילדים וגם להורים, זה לא פשוט, זה אירוע של משרד הבריאות".

לדבריה על פי הנתונים שהם קיבלו ממשרד הבריאות. משבת ועד היום, נבדקו בערך 2000 תלמידים, כל ילדי הגימנסיה והמשפחות שלהם ומי שבא במגע עם הילדים. לדבריה, יש בערך כ-165 ילדים, רובם מהגימנסיה, ויש מביה"ס נוספים עוד אחד או שניים מכל בית ספר, או אחים או קרובי משפחה קרובים של ילדים שנדבקו, "אנחנו עובדים בצמוד למשרד הבריאות ומשרד החינוך שגם מתחקר האירועים. יש 2 בתי ספר מושבתים שלא מתקיימים בהם לימודים בהרטמן ובגימנסיה, יש בתי ספר שחשבו שיש שם הדבקות רצינית כל בית הספר נבדק וראו שלא כך, אז אני מניחה שהם יחזרו לשגרה".

"ברגע שזה התגלה ביום רביעי תכף נדרשנו לזה עם משרד הבריאות מול הרופאה המחוזי, ראש העיר דרך וביקש בדיקות לכל ילדי הגימנסיה, מנח"י- מנהל חינוך ירושלים בקשר כל הזמן עם הצוותים החינוכיים. זה אירוע של משרד הבריאות אבל אנחנו מטפלים, ונותנים מענה לכל מה שצריך".

לבסוף היא אומרת: "חשוב לי לחזק את צוותי החינוך, הם נמצאים בכיתה של שלושים ומשהו תלמידים, שומרים על הנהלים, זה לעמוד בקו הראשון מול התלמידים וגם לעמוד ביעדים החינוכיים".

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
שקר
עידן | 01-06-2020 15:21
אין התפרצות יש שקרים ושקרים ועוד שקרים שראש הממשלה מאכיל אותנו בהם. הקורונה היא וירוס לא מסוכן אבל הסכנה היא הטמטום של האנשים. ארגון הבריאות העולמי משקר ביודעין וכותב על אדם שלא נפטר מקורונה שהוא נפטר מקורונה ובכך מנפח נתונים. הופכים אותנו לדיקטטורה שמגבילה אזרחים.
2
מה נדחפת גם לכאן?
אולי די? | 01-06-2020 15:32
מומחית בבריאות? במגיפות? פוליטקאית כושלת סוג ג.
3
מדקלמת דברי לאון
יעקב | 02-06-2020 0:30
חבל . רואים שהיא כמו ראש מנחי לא בעניין של ראש העיר להמשיך כרגיל. אל תדאגי כי נבוא איתך חשבון על העמדה הזו. את יודעת שצריך לסגור.
4
אטימות
חינוך או בריאות | 02-06-2020 6:40
מעניין !! אם הילדים שלך היו באותו מוקד, גם אז היית רק עם יד על הדופק??? אישה רדודה!!!!