אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

היועמ"ש: התבטאויות עוה"ד של שרה נתניהו ראויות לכל גינוי

היועץ המשפטי לממשלה תוקף הלילה את עורך דינה של שרה נתניהו שטען כי החקירה נגד עובדות מעון רה"מ באות מרדיפה פוליטית: "התבטאויותיו ראויות לכל גינוי, אין בהן בדל של אמת"

היועמ"ש: התבטאויות עוה"ד של נתניהו ראויות לכל גינוי
  יונתן זינדל/ פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הודיע הערב (ראשון) בהמשך לתגובתו של עו"ד יוסי כהן על חקירת המשטרה העוסקת בחשדות הנוגעים לעדויות ולתצהירים שנמסרו על ידי שתי עובדות במעון ראש הממשלה במסגרת תביעה אזרחית, כי החקירה החלה כבר לפני כשלושה חודשים כך שאין אמת בטענתו כי מומש האיום נגד ראש הממשלה מצד בכירי המשטרה.

מטעם היועמ"ש נמסר: "אנו מבהירים כי בניגוד לטענת הכזב של עו"ד כהן, המידע אשר עורר את החשד הגיע לידי רשויות אכיפת החוק בשנה שעברה, והועבר לבדיקה. באוקטובר 2019 הודיעה הפרקליטות לביהמ"ש במסגרת ההליך האזרחי כי מידע הנוגע להעדתם של עדים בהליך נמצא בבחינה, ומשכך ביקשה לדחות את מועד ההוכחות בתיק, והדברים אף פורסמו בשעתו בכלי התקשורת".

עוד באותו נושא

עובדת מעון רה"מ לחוקרים: אתם רודפים את נתניהו


12

"מכל מקום, פעולות החקירה בתיק החלו בחודש מרץ האחרון, שעה שנמצא כי קיים חשד סביר לביצוע עבירה פלילית, כך שאין כל שחר לדברי הבלע שפירסם עו"ד כהן. כפי שמסרה משטרת ישראל, החקירה מתנהלת באישור היועץ המשפטי לממשלה ובליווי ופיקוח של פרקליטות המדינה. רשויות האכיפה תמשכנה לפעול לבירור האמת בלא מורא, באופן ענייני ומקצועי, ולא יהססו לפעול בכל מקרה שיצדיק זאת".

היועמ"ש תקף: "התבטאויותיו המשתלחות של עו"ד כהן אינן הולמות עורך דין, ראויות לכל גינוי, אין בהן בדל של אמת, וממילא גם אין בהן כדי להרתיע איש ממערכת אכיפת החוק מלבצע את מלאכתו נאמנה".

כזכור, מוקדם יותר עו״ד יוסי כהן המייצג את שרה נתניהו בתיק שירה רבן הגיב לפרסומים אודות החקירה המתנהלת אודות מתן עדות שקר לטובת נתניהו על ידי שתי עובדות במעון ראש הממשלה: "בשבוע שעבר חשף ראש הממשלה את החקירות העברייניות שנוהלו במשטרה נגדו בחסות היועץ מנדלבליט. למחרת השמיעו בכירים במשטרה בחדשות 12 איום על ראש הממשלה שהם יתפרו לו תיק נוסף אם ימשיך לבקר אותם".

"היום הם מימשו את האיום. באופן חריג ביותר התערבה המשטרה בהליך אזרחי, ופתחה בחקירה פלילית בעוד תיק סרק תפור נגד רעיית ראש הממשלה. רק לפני כמה חודשים סירב היועץ מנדלבליט לפתוח בחקירה נגד התובעת ליאת בן-ארי לאחר שהעיתונאי אלי ציפורי פרסם הקלטה שמוכיחה שהיא מסרה תצהיר כוזב לבית הדין. מנדלבליט משעבד את משטרת ישראל לרדיפה אובססיבית ומגמתית של משפחת נתניהו בניסיון להפיל את ראש ממשלת ישראל. הציבור כבר הוכיח שהוא לא קונה את זה".

מוקדם יותר הערב ערך שר הביטחון, בני גנץ, פגישת עבודה ראשונה עם היועץ המשפטי לממשלה, במהלכה דנו השניים על הסוגיות השונות הרלבנטיות למשרד הביטחון ולממשלה. גנץ אמר למנדלבליט כי הוא רואה במערכת שלטון החוק ובאנשי מערכת אכיפת החוק גורמים מרכזיים בשמירה על הדמוקרטיה ובכוונתו להגן עליהם, לחזק אותם ולדאוג כי יוכלו לבצע את שליחותם ללא מורא וללא משוא פנים.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
33 תגובות - 15 דיונים מיין לפי
1
מה לעשות שאנחנו לא מאמינים לך?
נחמה | 31-05-2020 22:43
באסה
קם לו כל בוקר היועץ עושה צרכיו ברבים והולך
אנטי אביחי | 02-06-2020 7:27
אבל משאיר סרחון בכל מקום שהוא הולך. הכיפה על ראשו מזכירה את כל הרוצחים הבאים לבית המשפט. מנשקים את המזוזה וחובשים כיפה דחורה גדולה, בגודל של כיפת מנדלבליט
מי שרפה שכל זה שמתחבא מאחורי המקלדת
לעמי | 01-06-2020 16:11
לא מאמינים למנדבליט עד שיפרסמו את ההקלטות. עמי: ממה חושש מנדבליט!!!??? יש לך הסבר למה הקלטות בכספת????
מה אתה חושב פרא אדם מנדלבליט. מותר לך הכל?
רבני צופר | 01-06-2020 11:01
מותר לך לרמוס ולדרוס את ביבי היקר ורעיתו היקרה? מותר לףך למצוץ את דמם. מי אתה בכלל איש בליעל אביחי. על גופם של משפחת נתניהו הוא רוצה המנ-דבליט הזה להגיע לבית המשפט התחתון. יהי רצון שלא יזכה
אם הבורא ית' יפטר את השטן אביחי יכול להחליפו
לא כ''כ תמים | 01-06-2020 7:38
היועץ – הרועץ המן-דבליט///עט על גופו של ביבי כנחש וכעיט/// הוא חושב שהוא ימ''ש יחידי שליט/// את עורו של ביבי הוא מפשיט/// יהי רצון שישליכו את אביחי כטיט/// ולא יזכר ממנו שריד או פליט///
ברור, מאמינים רק למאפיונר
התמים | 01-06-2020 6:33
שטוען שכתב האישום נגדו נולד מרדיפה פוליטית של השמאל, למרות שמי שטיפלו בעניינו היו אנשי ימין : המפכל רוני אלשייך, פרקליט המדינה שי ניצן, סגן פרקליט המדינה שלמה למברגר, היועץ אביחי מנדלבליט, המשנה ליועץ רז נזרי, לשעבר המשנה ליועץ אבי ליכט - כולם בוגרי ישיבות, כולם אנשי המיגזר הסרוג, אנשי ימין. אלה הם הקשר השמאלני נגד נתניהו. למי שבכל זאת מסתכל גם על העובדות....
נחמה
עמי | 01-06-2020 1:26
לכי לטגן שניצלים. עכשיו, למטבח. רפת שכל.
2
הרב לסרי: מצוה לקלל את האשמדאי המנ-דבליט שר'י
מצטרפים לרב | 31-05-2020 23:03
איש צמא דם ההמן הרשע מנדלבליט. יהי רצון שהבורא יעניש אותו בדיוק כפי שהוא העניש ומעניש את הימין ואת ביבי
ושוב למזכיר
התמים | 01-06-2020 8:57
אנחנו גם אומרים בתפילה את ברכת חונן הדעת.... מה לעשות שלא בכולם היא מתקיימת ויש כאלה שעיניים להם ולא יראו את העובדות נכוחה. יאזינו רק לתעמולה כוזבת ויאמינו לה.
אמור 'הטמים' ולא 'התמים' = לבעל מום
מזכיר הרב לסרי | 01-06-2020 8:00
אם הכתוב אומר 'בנפול אויבך אל תשמח' והכוונה על אוייבך היהודים, משתמע מכך ששונאיך גרועים מאוייבך, וחייבים לשמוח כמובא בחז''ל פעמים רבות. כי אם יפלו ויאבדו כל השופטים, הבג''צ, הפרקליטים ועוזריהם, בוא יבוא המשיח. והרי כל יום אנו אומרים בתפילה את תפילת ''ולמלשינים אל תהי תקוה''
למזכיר שלא זוכר
התמים | 01-06-2020 7:46
גם שגיאות כתיב למכביר, גם המצאת פסוקים שלא קיימים, גם דמיונות על רבנים שלא ידעו שהם כאלה. בקיצור, פייק תגובות ואפס הגיון.
במענה על שאלת הטמים: לכוון בקללה גם עליהם:
מזכיר אישי של הרב | 01-06-2020 7:18
ואלו הם: שי ניצן, אלשיח וכל הבג''צ. לא לשכוח לומר בסוף הקללות: 'בנפול רשעים גיל ושמח''
למגיב 2
התמים | 01-06-2020 6:39
ומה עם רוני אלשייך שהיה המפכל, שי ניצן פרקליט המדינה, סגנו שלמה למברגר, המשנה ליועץ המשפטי רז נזרי, המשנה לשעבר אבי ליכט ? כל אלה עמדו בראש היחידות והצוותים שטיפלו בתיקי נתניהו מצד מערכות החוק, כל אלה בוגרי ישיבות, אנשי המיגזר הסרוג, אנשי ימין. גם הם נכללים בקשר השמאלני נגד נתניהו ??? כנראה יש שטופי מוח כמוך, שהעובדות לא מעניינות אותם. עיניים להם ולא יראו....
רב טיפש
אלי | 01-06-2020 3:00
מלקק לאדון מושחת.
3
שפוט כנופית"כחול לבן"
ראובן | 31-05-2020 23:21
מסכן .לא יהיה אפילו עורך דין פשוט
למגיב 3
פרשן פוליטי | 01-06-2020 6:46
כשהחלו החקירות נגד ביבי - כחול לבן עוד לא הייתה קיימת...ואגב, שים לב שבראש היחידות שחקרו בתיקי נתניהו והגישו את כתב האישום עמדו אנשי ימין : רוני אלשייך המפכל, שי ניצן פרקליט המדינה, סגנו שלמה למברגר, היועץ המשפטי מנדלבליט, המשנה ליועץ רז נזרי, המשנה לשעבר אבי ליכט. אלה הם בכירי המשטרה ורשויות התביעה. כל אלה בוגרי ישיבות, אנשי המיגזר הסרוג, אנשי ימין. חומר למחשבה....
4
מנדלקראפ אתה מושחת לגמרי
עמיחי | 31-05-2020 23:24
תעשה לנו טובה ותמות כבר
אהבת ישראל
סיני ועוקר הרים | 01-06-2020 6:49
נשפכת ממך. גם אהבת האמת והצדק ושינאת המושחתים והעבריינים. מה דעתך גם להתייחס לעובדות ? להתייחס לעובדה שהחקירה החלה לפני חודשים וסניגורו של נתניהו עיוות את העובדות והתאימן לצרכיו באופן שקרי ? הרי מעבר לקללות יש גם עובדות. או שמא העובדות לא מעניינות את רפי השכל....
אין ראיות
אלי | 01-06-2020 3:05
מנדלבליט אינו תחת כתב אישום. אין ראיות לעברה כלשהי שביצע. נתניהו לעומת זאת תחת כתבי אישום חמורים. לא תפרו לו שום דבר. הרוויח אותם ביושר.
5
דבר עם למברגר, יסגור את זה
מתנחל | 31-05-2020 23:31
מה הבעיה?
6
רק טיפש יחשוב שזה מקרי תסתכלו על גנץ
רון | 01-06-2020 6:43
רק נכנס וכבר הארץ מפרסם תחקיר עליו זה נראה לתחושה שלי האישית משהו מוכן בקנה
7
מנדפליץ
אימי | 01-06-2020 8:35
מנדפליץ מעניין למה אתה לא נותן להפיץ את הקלטות למה אתה פוחד
8
המשפטנים והפוליטיקאים אומרים "אמת לשעתה"
ת. | 01-06-2020 8:48
מי שמחפש אמת במערכת המשפט או במערכת הפוליטית - יכול למצוא בכל רגע אמת לשעתה... האמת שלהם - גמישה, ומשתנה לפי האינטרס. זה כמו האיש החביב אצלנו בבית הכנסת שדורש הלכות על כבוד בית הכנסת, כאשר הוא במכנסיים קצרים, מעל הברך. הוא משוכנע שזה בסדר. אפילו שההלכה לא מסכימה איתו. אז גם מנדלבליט דובר אמת. וגם עורך הדין של שרה. ועל זה נאמר - ןהאמת תהיה נעדרת. ואכמל
9
מנדלבליטטט
משולם | 01-06-2020 11:08
איך הוא לא מיתבייש להתחבא מאחורי צו איסור פירסום לעברות החמורות שביצע .אין דין ואין דיין .
10
מנדל
בר דעת | 01-06-2020 14:35
ואני חושב שההשתלחויות שלך מנדלבליט, הן אם כל חטאת. התבייש לך. אתה ממשיך לרדוף את נתניהו, ועכשיו את אשתו שרה, ולא התעייפת גם אחרי 3 שנים. איזו עצמה של נוכלות יש בך? אתה עושה הכל בפיק ברכיים וברעדה שמא יפתחו התיקים נגדך והכספת תיפתח. ועל כן אתה חייב לרצות את אדוניך. מוזר עבורי שאין לך כבוד עצמי ולא שכל טוב כלפי אלוקים ואדם. כבר בעירך פתח תקווה, פסלו אותך מלבוא בקהל ובקהילה שלך לא נתנו לך עליה לתורה זה עידן ועידנים. אם אתה רוצה להשתמד, זכותך.אבל אל תיקח אותנו איתך ולא את נתניהו שאתה נהנה לרדוף.התבייש לך !
למגיב בר דעת ???
התמים | 01-06-2020 17:20
האם כל מי שעמד בראשי היחידות והצוותים שטיפלו בעניינו של נתניהו קשור לשמאל או מאוים על ידי איזה שטן גדול שעומד מאחורי החקירות והאישומים ? העובדות לאמיתן : רוני אלשייך מפכל המשטרה, שי ניצן פרקליט המדינה, שלמה למברגר סגן פרקליט המדינה, אביחי מנדלבליט היועץ המשפטי, רז נזרי המשנה ליועץ, אבי ליכט לשעבר המשנה ליועץ - כולם מהמיגזר הסרוג, בוגרי ישיבות, אנשי ימין. אלה שליחי השטן השמאלני ? תגידו, אין לכם מחשבה עצמאית ? רק תעמולה מטומטמת היא הדבר האמיתי ?
11
מנדבליט
משה | 02-06-2020 8:48
הוא תוקף שמעתם הבדיחה. מושחת מספר 1 במדינה תוקף את שרה. הוא תופר תיקים ועוד תוקף.
למשה
התמים | 02-06-2020 11:12
קראת מה אמר היועץ ? הוא תקף את שרה ? מאיפה השקרים האלה ? הוריך לא לימדו אותך שקודם כל אומרים אמת ? אין ולו מילה אחת על הקדושה והצדיקה שרלה. הוא תקף את עורך הדין שטען שזו חקירה שנפתחה כמימוש האיום כביכול של המשטרה כלפי ראש הממשלה. היועץ הבהיר שידוע היטב שזו חקירה שנפתחה כבר לפני מספר חודשים ובגללה נעצר הדיון בבית הדין לעבודה, עד השלמת החקירה. לכן, דברי עורך דין כהן הם שקר והכפשה וראוי שעורך דין ינהג אחרת. השתלחותך ביועץ - מתוך בורות.
12
טול קורה
אזרח | 02-06-2020 11:24
מדובר בנוכל שטען בעצמו כי תפרו לו תיק והוא מסתתר מאחורי צו איסור פרסום. מנדנבליט צריך להיות מסולק מתפקידו בבושת פנים.
13
יועץ המשפטי איש האמת
אביחי | 02-06-2020 11:29
אם מנדלבליט טוען שאין בדל אמת, אז נאמין לו... הוא אביר האמת בפרט: בקלטות שהוא מסתיר פגישות ההדלפה נפגש עם דנה וייס במקרה. שקרים לוועדת האיתור
לאביחי
פרשן משפטי | 02-06-2020 13:57
בוא ניקח את דבריך וננתח אותם אחד אחד. קלטות שמסתיר : לא מסתיר. מדובר בייעוץ שנתן כעורך דין. כל ייעוץ כזה אוטומטית חסוי על פי החוק. קרא את החוק ותיווכח לדעת ששיחת ייעוץ כזו חסויה אוטומטית. הפגישה/ הדלפות לדנה וייס : הייתה כתבת פרופיל שעשתה דנה וייס על היועץ. לא הדלפה ולא סיפורי פוגי. איפה ההדלפה ? מה הדליף ? שקרים לועדת האיתור : ממש לא היו. במה שיקר ? מנגד, גם הועדה וגם שקרניהו ידעו על הקלטות אליהן התייחסת - וממש לא הפריע לשקרניהו למנות את מנדלבליט כיועץ, למרות ההקלטות. אז אלה העובדות. כל היתר - תעמולת השקרים של גבלסיהו. ואגב, למרות הטענה שהשמאל תפר לביב את התיקים - כל מי שעיניו בראשו וקצת בודק את הדברים, רואה שכל מפקדי ומנהלי הצוותים של רשויות החוק הם דתיים וימניים.
14
מנדלבליט
שאול סלע | 02-06-2020 15:22
החקירה מתנהלת באישור הפרקליטות או היועץ
15
מנדבליט חושב שאנחנו טיפשים, פועל להדיח את נתנ
דנה | 05-06-2020 16:56
נתניהו בכל מחיר ולהכניס את חבריו אשכנזי וגנץ במקומם, אלשייך התחיל יחד עם ניצן ועכשיו מנדבליט עם הפרקליטות, פשוט לא מאמינים לכם