אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צה"ל יעמיד לדין שוטר פלסטיני 9 שנים לאחר הרצח

צבא הגנה לישראל הודיע היום כי התביעה הצבאית תעמיד לדין שוטר פלסטיני שירה למוות בבן יוסף לבנת הי"ד לפני כתשע שנים בעבירות של גרימת מוות בכוונה בצוותא, שיבוש מהלכי משפט ועוד

צה"ל יעמיד לדין שוטר פלסטיני 9 שנים לאחר הרצח
  קבר יוסף בתקופת הרצח (Issam Rimawi/FLASh90)

התביעה הצבאית הגישה היום (ראשון) כתב אישום נגד השוטר הפלסטיני צלאח חאמד, המייחס לו גרימת מוות בכוונה בצוותא, ניסיון לגרימת מוות בכוונה בצוותא ושיבוש מהלכי משפט.

על פי כתב האישום, בחודש אפריל 2011 שהה חאמד יחד עם נוספים במתחם קבר יוסף, במסגרת תפקידם כסיירים בביטחון הלאומי הפלסטיני. בשעת לילה הבחינו הסיירים בכלי רכב ישראלים נכנסים למתחם הקבר ובישראלים יוצאים מהם. הסיירים החלו לירות באוויר בכדי להרחיקם מהמתחם.

כשכלי הרכב יצאו מהמתחם, ירו מפקד הסיור, חאמד וסייר נוסף מספר כדורים לעבר כלי הרכב. כתוצאה מהאירוע נהרג בן יוסף לבנת הי"ד ונפצעו שלושה יהודים נוספים. בשלב זה יש עוד מספר שוטרים פלסטינים אשר היו שותפים באירוע, אך הם חוסים בהגנה ברשות הפלסטינית דבר אשר מונע את מעצרם.

בדיון היום ביקשה התביעה הצבאית להאריך את מעצרו עד לתום ההליכים, נכון לעכשיו בית המשפט האריך את מעצרו במספר שבועות, וזאת לצורך לימוד החומר ע"י סנגוריו.

שוטר פלסטיני נוסף, אשר היה חבר בחוליית המחבלים, הורשע בירי לעבר אדם ובשיבוש הליכי חקירה ומשפט, אך זוכה מעבירת רצח, על הזיכוי הגישה התביעה הצבאית ערעור בו דרשה כי המחבל יורשע ברצח. דיון בערעור התקיים כבר לפני כשנתיים, אך השופטים טרם נתנו החלטה בעניין.

עו"ד חיים בלייכר ארגון חוננו אשר מלווה המשפחה ואשר נכח היום בדיון מסר "היום הוגש כתב אישום חשוב בגין רצח של בן יוסף לבנת ע"י חוליה של שוטרים פלסטינים שהגיעו לקבר יוסף, ראו שם מתפללים והחלו לרסס את הרכבים שלהם ללא סיבה רק בגלל שהם יהודים".

"אנו מחזקים את ידי התביעה הצבאית, בלעשות דין צדק, וסוף סוף להביא את המרצחים לכלא לכל חייהם, אנו מקווים שגם המחבל הנוסף שנשפט, ועכשיו אנו נמצאים בהליכים הערעור שלו, יעשה צדק והוא יכנס לכלא לכל חייו. ככה גם שאר חברי החוליה אשר נמצאים במעצר הגנתי ברשות הפלסטינית."

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו