אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שימי עין: טיפים לבחירת המסקרה המושלמת

לקראת עונת השמחות שהתחילה עכשיו, אין מי שלא מחפשת את המסקרה שלא תימרח לה בדרך לחופה. בואי לקבל את הטיפים נטע סקלי, סניור ארטיסט של מאק ישראל לבחירת המסקרה שנכונה לך ולמריחה מושלמת

שימי עין: טיפים לבחירת המסקרה המושלמת
  צילום: יחצ

מריחת מסקרה היא בבת עיניך – מה שישדרג את האיפור בעין וימקסם את התוצאה הנפלאה. בואי לקבל את הטיפים נטע סקלי, סניור ארטיסט של מאק ישראל, שמאירה את עינינו ומסבירה על אפליקטור, מברשות מתאימות, חומר איכותי ואיך רואים תוצאה מושלמת עין בעין!

לקראת עונת השמחות שהתחילה עכשיו, אין מי שלא מחפשת את המסקרה שלא תימרח לה בדרך לחופה. בבואך לבחור מסקרה, חשבי על האתגר העיקרי שיש לך עם הריסים – האם הם זקוקים יותר לנפח? אולי לאורך? או הפרדה? ייתכן ותעני כי הם זקוקים לקצת מהכל ואולי להרבה מהכל.

חשבי על המסקרה הנוכחית שלך – התרכזי בתוצאות שלה ונסי להבין מה את אוהבת בה ומה היית משנה על מנת לדעת להסביר את צרכייך מן המסקרה ולבחור את הטוב ביותר עבורך.
איפור, אחרי הכל, הוא עיניין סובייקטיבי, על כן מומלץ להתייעץ עם מאפרת מקצועית, לנסות כמה סוגי מסקרה (בעזרת אפליקטור חד פעמי והיגייני) ואף לקבל טיפים וטריקים מקצועיים על מנת למקסם את התוצאה מכל מסקרה נבחרת.

אז למה לשים לב לפני שבוחרים מסקרה?

-פורמולה-
מסקרות נבדלות בתכונותיהן זו מזו. כמה מן היכולות של המסקרה הן: עיבוי, עיגול, הוספת אורך לריסים, הפרדתם או הגברת צפיפותם. התכונה העיקרית של המסקרה היא נגזרת ישירה של שתי פונקציות: פורמולה וצורת האפליקטור. הפורמולה יכולה להיות סמיכה, בצבעים שונים, עמידה במים או מועשרת בחומרי עיבוי.

-אפליקטור-

האפליקטור הינו קצה המברשת דרכו מועבר החומר ממיכל המסקרה אל הריסים. צורתו, גדלו, צפיפותו, אורך הסיבים והחומר ממנו הם עשויים, הם הקובעים את התוצאה הסופית.
באופן כללי – כגודל המברשת, כך עצמת האפקט: מברשת ענקית לריסים ארוכים ומעובים ומברשת דקה ועדינה לתוצאה טבעית וריסים מופרדים.
צפיפות הסיבים והחומר ממנו הם עשויים יוצרים הבדלים נוספים – ככל שהסיבים ארוכים ורכים המסקרה מעבה יותר. סיבים קצרים, קשיחים או יצוקים מפרידים את הריסים ממש כמו מסרק.

טיפים למריחת המסקרה:

1. הסוד למקסום מראה הריסים בשימוש במסקרה הוא מריחתה מן השורש – המקום בו המסקרה יוצאת מן העין ולא רק על קצות הריסים. ריכוז חומר בבסיס הריסים מחזיק את הריסים פתוחים ומורמים לאורך זמן.

2. בזמן מריחת המסקרה, הניעי את האפליקטור בתנועת זיג זג מצד לצד. שמרי על התנועה והתקדמי באיטיות משורש הריסים ועד לקצה. תנועה זו מפרידה את הריסים ואף מקלה על מעבר החומר מן האפליקטור אל שיער הריסים.

3. כדי ליצור מניפת ריסים שימי לב לכיוונים הבאים – סרקי ודחפי את מרכז קו הריסים ישר כלפי מעלה. את הריסים בזוית העין הפנימית הברישי למעלה וכלפי פנים ואילו את הריסים החיצוניים למעלה וכלפי חוץ.

4. מברשות קטנטנות בעלות סיבים קצרים וקשיחים מתאימות במיוחד להגדרת הריסים התחתונים.

5. עשי שימוש באפליקטור בצורה מאונכת ולא רק מאוזנת לריסים. אחיזת האפליקטור בצורה אנכית לריסים ושימוש בקצה בלבד מאפשרת דיוק והמנעות מלכלוך העור בעיקר בזויות העיניים. כמו כן פשוט באופן זה לאסוף את השיער מן השורש ולדחפו כלפי מעלה וכן להפריד את הריסים זה מזה.

6. במידה ועור העפעף הוכתם בעת מריחת המסקרה, המתיני לייבוש מלא שלה והסירי באמצעות מקלון אזניים. באופן זה תמנעי ממריחת הצבע.

טיפים להסרת המסקרה:

יש לעשות שימוש במסיר עיניים ייעודי להסרת איפור עיניים בכלל ומסקרה בפרט בצורה אפקטיבית. להסרת מסקרה עמידה במים הקפידי להשתמש במסיר לאיפור עמיד המורכב בדרך כלל מאמולסיה של חומר שומנ ומים.

אל חשש – מסקרה, משום סוג, אינה גורמת לנשירת ריסים. נשירה כזו יכולה להיות תוצאה של מסיר איפור לא מתאים או שפשוף נמרץ של העין. הרווי פיסת צמר גפן במסיר איפור לעיניים, הצמידי אל העין למספר שניות והסירי בתנועה מלמעלה למטה. חזרי על הפעולה מספר פעמים עד להסרה מוחלטת ואל תשפשפי את העין בתנועה מצד לצד.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו