אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

רשות מקרקעי ישראל ומטה הדיור הועברו לידי ליצמן

הממשלה אישרה את הרחבת הסמכויות למשרד הבינוי והשיכון, בין היתר: רשות מינהל מקרקעי ישראל, מטה הדיור ודירה להשכיר, הועברו לאחריות השר יעקב ליצמן: "בכך נוכל להאיץ את פתרונות הדיור"

רשות מקרקעי ישראל ומטה הדיור הועברו לידי ליצמן
  (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)

הממשלה אישרה הבוקר (ראשון) את הרחבת סמכויות משרד הבינוי והשיכון בראשות השר יעקב ליצמן, שבין היתר קיבל לידיו את רשות מקרקעי ישראל האחראית על הקצאת קרקעות ואת העברת מטה הדיור.

מעיקרי ההחלטה ההחלטה עולה כי רשות מקרקעי ישראל תעבור ממשרד האוצר למשרד הבינוי והשיכון ושר הבינוי והשיכון יכהן כיו"ר מועצת רשות מקרקעי ישראל ויקבל תחתיו סמכויות שהוקנו לו בהתאם לחוק רשות מקרקעי ישראל.

בין תפקידיה המוגדרים, רשות מקרקעי ישראל אמונה על הקצאת קרקעות למטרות מגורים, למטרות ציבוריות, דיור בהישג יד, דיור ציבורי, תעסוקה ושטחים ציבוריים פתוחים, דרכים, כבישים וכן למטרות אחרות במקומות ובהיקפים הנדרשים על פי צורכי המשק, החברה והסביבה, לרבות צרכים עתידיים; רכישת קרקעות וסיוע למדינה בהפקעת קרקעות לפי כל דין; שמירת זכויותיהם של הבעלים במקרקעי ישראל; קידום הרישום של הזכויות במקרקעי ישראל בפנקסי המקרקעין; מתן שירותים לבעלי זכויות במקרקעי ישראל ועוד.

העברת מטה הדיור למשרד הבינוי והשיכון: מעבר תחום הפעולה של מקרקעין, בינוי ודיור ממשרד האוצר למשרד הבינוי והשיכון, גוזר אחריות רבה על המשרד הבינוי והשיכון, לפיה יידרש לתאם את פעולת גורמי הנדל"ן, המקרקעין, הבינוי והדיור מטעמו של שר הבינוי והשיכון. לכן מטה הדיור ותחומי פעילותו, למעט בנושאי תכנון, יועברו למשרד הבינוי והשיכון.

בתוך כך, הוחלט להעביר למשרד הבינוי והשיכון את 12 עובדי מטה הדיור לרבות הנלוות, התקציבים והאמצעים הנדרשים לפעילותם. העברת חברת דירה להשכיר (החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה) לסמכות שר הבינוי והשיכון, אשר יהיה אחראי על שטח הפעילות של החברה.

ליצמן בירך על ההחלטה להעביר את רשות מקרקעי ישראל, מטה הדיור, ודירה להשכיר, לאחריות משרד הבינוי והשיכון. "בכך נוכל להאיץ את פתרונות הדיור בישראל, תוך ריכוז ותיאום כל גורמי הנדל”ן, באיתור ופיתוח שטחים לבנייה למגורים, לתעשייה ולחקלאות, בצורה מקצועית ונכונה. העברת מטה הדיור כחלק ממשרד הבינוי והשיכון תעניק את הכלים הנכונים הדרושים למימוש מדיניות אחידה ונכונה בנושא מקרקעין, בנייה ודיור".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
דיור לפינגווינים
פליצמן -קבלנים-בע''מ | 31-05-2020 18:19
עכשו מתחיל טור הזהב לפינגווינים... קנה לך קפוטה ( סיר-לילה הפוך)... שטריימל...גרבים לבנות חלוק שחור... לך ולמד לקפץ כמו קוף ואז....תהיה ''זכאי'' לדיור בנאות-פליצמן...מגדלי-גפני או סביוני-דרעי...
2
צריך.לפטר את כל עובד מנהל מקרקעי ישראל
אביב | 31-05-2020 19:39
אני שלוש שנים רץ במנהל מקרקעי ישראל וחייב להגיד לכם שהעובדים ובמיוחד המנהלים שלהם שם עלובים עצלנים ורק מחפשים לכסות את התחת שלהם !!!! דחוףףףףףף להחליף אץ כולם במיוחד את המנהלים של נותני השירות וליצור משהו יותר שירותי ענייני ואנושי !!
צודק לגמרי!
יוסי | 01-06-2020 9:05
היו כבר גופים ממשלתיים שעשו שינוי. נם עדיין עם המסמכים והנהלים של שנות ה60.