אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתניהו פנה למח"ש: "לחקור את הבכיר שאיים על רה"מ"

פרקליטיו של ראש הממשלה פנו למח"ש בדרישה שיחקרו את הגורמים במשטרה שאיימו על נתניהו השבוע. לדבריהם, "מדובר באיום מפורש שנועד ליצור הרתעה מפני ביקורת ולהשתיק את דברי הביקורת על רה"מ נגד קלקולים במשטרה בפרט"

נתניהו פנה למח"ש: "לחקור את הבכיר שאיים על רה"מ"
  (צילום: דוברות הכנסת)

סערת האיומים נמשכת: פרקליטיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו פנו היום (רביעי) למחלקה לחקירות שוטרים, בדרישה לפתוח בחקירה כנגד הגורמים הבכירים במשטרה שאיימו השבוע על נתניהו בתגובה לביקורת של ראש הממשלה על עבירות שבוצעו במהלך חקירות המשטרה נגדו.

במכתבם ציינו את הדברים שנאמרו במהדורת החדשות של ערוץ 12, לפיהם ""חוקרי להב 433 עשו עבודה מעולה, והתעלמו מכל הלחצים שניסו להפעיל עליהם. כך הם (החוקרים – א"ב) יפעלו גם אם היועמ"ש יחליט על חקירה נוספת נגד נתניהו בתיק המניות שלו. נקבל אותו בכבוד – אך כמו בחקירות הקודמות שלו, רה"מ לא יקבל שום הנחה".

"ככל שהדברים אכן נאמרו, קשה להפריז בחומרתם. מדובר באיום מפורש שנועד ליצור הרתעה מפני ביקורת בכלל ולהשתיק את דברי הביקורת על ראש הממשלה נגד קלקולים במשטרה בפרט" נטען במכתב. "איום זה שוגר בפומבי באופן ההולם עבריינים ולא אנשי משטרה. אסור להבליג על דברים כאלה".

"אנו דורשים שתפתחו מייד בחקירה רצינית כדי לחשוף מי עומד מאחוריהם ושתורו על העמדתו לדין" דרשו הפרקליטים בשמו של נתניהו. "קשה להפריז גם בהשלכות שיש לדברים האלה לתדמית המשטרה ולאמון הציבור בה. אי-נקיטת אמצעים תקיפים לשם מניעתם תשגר מסר לציבור שדמו של ראש הממשלה הופקר ושאנשי המשטרה עומדים מעל החוק ומעל כל ביקורת – דבר שנוגד את מהות הדמוקרטיה".

עוד הזהירו כי במידה ולא יפתחו בחקירה תוך שבועים – "ננקוט בהליכים המתחייבים, לרבות פניה למוסדות ולערכאות המתאימים".

עוד באותו נושא

אוחנה: לאתר את בכירי המשטרה שאיימו על נתניהו


22

אמש השר לביטחון פנים אמיר אוחנה פנה אל ממלא מקום מפכ"ל המשטרה, מוטי כהן, בדרישה כי יפעל בכל האמצעים על מנת לאתר את בכירי המשטרה. "למדתי להכיר בזמן הקצר שלנו יחד עד כמה יוקרתה של משטרת ישראל ותדמיתה חשובים לך. כפי שיכולת להתרשם, הם חשובים גם לי" כתב אוחנה. "גורם שכזה, השולח איום לעבר ראש ממשלת ישראל פוגע קשות בתדמיתה של משטרת ישראל, במעמדה וביוקרתה בעיני הציבור, על אף שרובם המכריע של השוטרות והשוטרים אינם מתנהלים באופן זה".

"'גורמים במשטרה' המתדרכים נגד הדרג הנבחר שולחים מסר רע לא רק לציבור הרחב, אלא גם לשוטרות ולשוטרים הזוטרים יותר, לפיו תרבות ארגונית קלוקלת זו היא תקינה ובכך מסייעים להשריש אותה – במקום לעקור אותה מן היסוד" הוסיף ודרש. "אבקשך לנקוט בכל האמצעים כדי לאתר את הגורם הזה, לרבות שימוש בפוליגרף/פלטי שיחות/כל אמצעי אחר שתמצא לנכון למטרה זו. הדבר יהווה מסר רם וברור כי אינך מוכן לקבל בשיוויון נפש התנהגות שכזו מצד בכירים במשטרת ישראל. השבחים העצמיים שבמסר הפחדני שנמסר לכתב יכולים לסייע לדעת מהיכן אפשר להתחיל".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
נתניהו כבר מחפש סיבות מתחת לאדמה כדי להסיט את
מרדכי | 27-05-2020 17:04
דעת הקהל מפרשיותיו.
2
שפן בכיר במשטרה - עכשיו מפחד
מ. | 27-05-2020 17:20
שפן בכיר, עם כובע של שוטר, ותג של 433 - אבל מומחה מומחה בסחיטה באיומים והדחת עדים. נראה את השפן עכשיו.
3
מציע
התמים | 27-05-2020 17:20
להתלונן נגד ראש הממשלה על הוצאת דיבה, על שיבוש משפט, על איומים ועל פגיעה בסדרי השלטון והמשפט : ראש הממשלה טען שהמשטרה תופרת לו תיקים - דהיינו מוציא דיבת המשטרה והתביעה, רומז לעדי התביעה שמוטב שישתקו, מאיים בעקיפין שיבוא חשבון עם מי שחקר והגיש את כתב האישום ומשבש את עבודת רשויות החוק. הוא מתלונן ???
4
נשמע שביבי ואוחנה מאיימים על חוקרי המשטרה
ממש | 27-05-2020 17:56
נוהגים כאחרוני העבריינים
5
אף אחד לא מאמין למילה של נוכל הצוללות
מפקד מח"ש | 27-05-2020 18:21
גם אצלו מילה זו מילה
"איש אינו מאמין לראהמ'ש"
זלמן | 29-05-2020 3:54
רק כשני מיליון בוחרים, אך למה לתת לעובדות לקלקל הרדיפה.
6
הסכנה האמתית היא הנוכל השקרן שמאיים על המשטרה
וכל מערכת האכיפה | 27-05-2020 18:53
ראש ממשלה מושחת , נכלולי , שקרן שמאיים כל הזמן על המשטרה , הפרקליטות , והיועץ המשפטי , מטיל בהם רפש ומעלה תהיות לגבי יושר כפיהם מעז להתלונן על שוטרים שאמרו בסה שימלאו את תפקידם , אין גבול לרשע ואין מעצור לפשע , זה מה שקורה כשראש ממשלה הופך לראש משפחת פשע והשרים כלבלבים שמקשקשים בזנב .... בתקווה לרצות את אדונם .
7
נתניהו
דוד | 27-05-2020 22:42
עכשיו ברור למה הוא מינה את המריונטה שלו אוחנה לשר לבטחון פנים.
8
חקירה
אב | 27-05-2020 23:12
למה לא תדרוש לחקור על מי שמאיים ומלכלך על היועץ המשפטי . למה לא תדרוש שיחזרו את אמסלם שקרה לו עבריין. או על מירי רגב שפותחת את הפה המלוכלך שלה. אן על בנך יאיר שהכל מותר לו ואתה שותק כהרגלך
9
אני תומך בנתניהו אבל איום אין כאן
בן | 28-05-2020 0:29
די לשטויות, איפה כאן האיום? זה באמת מתחיל לעבור כל גבול
10
זה אמיתי?
תת | 28-05-2020 1:44
תגידו? זה אמיתי שזה ראש הממשלה שלנו??? אוי לבושה!!!
11
מציע למחש לחקור את ראש הממשלה שמאיים על העם
אחד | 28-05-2020 3:13
א
12
למה לא לחקור את המסית
אבנר | 29-05-2020 11:57
לפילוג בעם ימין נגד שמאל יהודים נגד ערבים. למסיבת לרצח רבין. לפגוע בביטחון המדינה להרויח במניות מידע פנימי.. החזה עשה עבריין מספר אחד במדינה שצורף את כל מי שלא חושב כמוהו.
13
פעם ביבי נאם על הם מפחדים
אבנר | 29-05-2020 12:49
והמפחד הגדול זה ביבי הוא יודע שהוא שק מלא שרצים שעכשיו נפתח ושהתגלה הכל הוא לא יצא מהכלא עד יום מותו.