אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נפצע בפיגוע ותובע מהרשות הפלסטינית 20 מיליון ש"ח

פצוע דקירה מהפיגוע שהתרחש לפני 4 שנים בשר בנימין, בו נרצח החייל ינאי ויסמן, תובע את הרשות הפלסטינית על סכום של 20 מיליון שקלים. עו"ד רביד שרון: "השבת הכבוד, ובניית תחושה של צדק"

נפצע בפיגוע ותובע 20 מיליון ש"ח
  Hadas Parush/Flash90

פצוע דקירה בפיגוע בשער בנימין שהתרחש לפני ארבע שנים תובע את הרשות הפלסטינית על סכום של 20 מיליון שקלים בשל הדקירה שהתבצעה על ידי שני מחבלים צעירים בני 14.

אביטל נדקר, והסכין פספסה עורק ראשי בסנטימרטים בודדים – מה שהציל את חייו. החייל ינאי ויסמן הי"ד שחש לעזרתו בידיים חשופות, נדקר גם כן ומת מפצעיו.

עוד באותו נושא

יעל, אלמנתו של ינאי ויסמן, התארסה


14

בכתב התביעה נגד המחבלים והרש"פ נכתב: "הרשות מנציחה מחבלים שביצעו פיגועים קשים: טורניר כדורגל לילדים בני 14 נקרא על שמו של עבד אל-בסט עודה, שביצע את הפיגוע במלון "פארק" בנתניה בליל הסדר בשנת 2002, בו נרצחו 30 ישראלים. על שמה של דלאל מוגרבי, שהובילה את הפיגוע בכביש החוף בשנת 1978 במהלכו נרצחו 35 ישראלים, נקראו מחנות קיץ, בתי ספר, טקסי סיום ואירועי ספורט".

"טהאר חאמד, שצלף ב-10 ישראלים במחסום צה"ל בשנת 2002, זכה בעיתון הרשמי של הרשות לכינוי "גיבור האינתיפאדה". יש לשים לב כי קיים שימוש בשמות מחבלים להנצחתם דווקא במסגרות חינוכיות של ילדים, וזאת במטרה ברורה, לגדל דורות של מחבלים, ולחנכם לכך מינקות".

עוד נכתב כי: "הרשות תומכת באופן חודשי בכ-5000 מחבלים מורשעים הכלואים בישראל וכ-5,500 מחבלים נוספים שריצו מאסר ושוחררו. הסכום המוקצב לתשלום משכורות המחבלים ומשפחותיהם עומד על קרוב ל-1.3 מיליארד שקל בשנה, שהם כ-7% מהתקציב הכולל של הרשות. כחצי מסכום זה משולם למחבלים עצמם וכחצי למשפחות מחבלים שנהרגו. הנה כי כן, הרש"פ מודיעה באופן ברור כי היא תומכת ומממנת מפגעים בני עוולה, לאחר שהיא מעודדת אותם מינקות לפעולות אלו".

עו"ד רביד שרון שהגיש את כתב התביעה ומייצג את אביטל, מסר לסרוגים: "לצערנו, ישראלים רבים נפגעים ממחבלים פלסטינים (ולעיתים אף ערבים ישראלים שרואם עצמם כערבים פלסטינים). הפגיעות מותירות חללים בלבם של משפחות הנרצחים ונכויות בגופם של נפגעים מהטרור".

"לפיצוי הנפגעים ומשפחותיהם יש ערך רב לא רק בהקלה על האפשרויות הכלכליות של הנפגעים אלא גם בהשבת הכבוד, ובניית תחושה של צדק אצל הנפגעים. כך גם עצם הכאב שנגרם לפושעים ולמרצחים שצריכים לשלם את הסכומים, המחבלים או שולחיהם, הנו בעל אפקט הרתעה חשוב".

עו"ד רביד שרון: "אחד האתגרים הגדולים של מדינת ישראל מאז הקמתה הוא – הטרור הפלסטיני" (צילום: יהודה אלחרר)

"האפשרות של תביעה כספית נגד מחבלים היתה בגדר חלום רחוק, עד לאחרונה. ואכן, נפגעים רבים הסתפקו ומספקים בתביעות לגופי המדינה – בתקופה האחרונה מתגבשת יותר ויותר האפשרות המעשית לתבוע פיצויים מכובדים מהמחבלים ומשולחיהם, ואני צופה שנפגעים רבים שעד כה קיבלו פיצוי רק מהמדינה יתחילו לפעול על מנת למצות את זכויותיהם גם מול המחבלים והרשות הפלסטינית".

שרון הוסיף: "אחד האתגרים הגדולים של מדינת ישראל מאז הקמתה הוא – הטרור הפלסטיני שלעתים מצליח וגורם מורך בלב העם. כמובן שהיום כבר אין מדובר באתגר רק של מדינת ישראל, אלא של העולם כולו. ישנן דרכים שונות להתמודדות עם הטרור, ומדינת ישראל מובילה בתחום זה, ולא נגזים אם נאמר שמדינות רבות נושאות עיניים אלינו ולומדות כיצד יש לטפל בקני הטרור".

"לאחרונה יותר ויותר משתרשת ההכרה שללוחמה הכלכלית השפעה ניכרת על גופי הטרור בהן הרשות הפלסטינית, ויש גם להכיר טובה לשר נפתלי בנט שהקפיא את כספי הרשות המוחזקים בידי המדינה באופן שפותח אפשרות לעקל מכספים אלו פיצויים לנפגעי הטרור".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו