אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
חדשות חרדים, תוכן שיווק

מנכ"ל ארגון זק"א תל אביב נפרד מהרב רפי שיינפלד ז"ל

היקפי החסד שלו יכולים למלאות זמנם של כמה וכמה אנשים גם יחד, אין בית כמעט בבני ברק שרפי ז''ל לא סייע, תמך ועזר שם. צבי חסיד סופד לרב רפאל שיינפלד ז"ל שנפטר מהקורונה והותיר 12 יתומים

מנכ"ל ארגון זק"א תל אביב נפרד מהרב רפי שיינפלד ז''ל
  הלווית הרב רפאל שיינפלד ז"ל

על שבר בני חבורתי: אחר מיטתו של איש החסד רפאל שינפלד ז"ל

כלו בדמעות עיני, על השבר הנורא שהושברנו, אנו – כל אחד מבני החבורה, ראינו ברפי ז"ל, חבר קרוב וידיד אמת, כולנו כבני חבורת אנשי חסד של אמת, ראינו בו מודל ודוגמה לחיקוי יום יום, שעה שעה.

עוד באותו נושא

טרגדיה: נפטר מקורונה והשאיר אלמנה ו-12 יתומים לבד

מי היה מאמין, האיש הנמרץ, מלא רוח וחיים, במיטב שנותיו ובשיא פריחתו המלאים בעשייה אין סופית למען הזולת, ייפול שדוד על משמרתו, ואנה אנו באים.

מה אעידך, מה אדמה לך, מה אשוה לך, כי גדול כים שברנו מי ירפא לנו. היקפי החסד שלו יכולים למלאות זמנם של כמה וכמה אנשים גם יחד, אין בית כמעט בבני ברק שרפי ז"ל לא סייע, תמך ועזר שם, אם בהבאת ציוד לימי השבעה, עריכת הלוויה או דאגה למשהו הכלול במצוות "גמילות חסדים".

הלוויתו של הרב רפאל שינפלד ז"ל

הרב רפאל שיינפלד ז"ל הותיר אחריו אלמנה ו-12 יתומים. לסיוע למשפחה שנותרה בחוסר כל – לחצו כאן

מסירותו ודאגתו הייתה נעשית בשקט ובצנעה, בפשטות, בענווה, מבלי לעשות ענין, אומר ועושה, בגופו, בממונו ובזמנו מסביב לשעון. אהה, איפה ישנם עוד אנשים כמו רפי בימינו.

אנשי חסד של אמת, על רפי ז"ל קא בכינא. אין חבורת גמילות חסד של אמת, שרפי לא תרם מזמנו לסייע בעת הצורך, לא היה מצב שנקרא אל הדגל והשיב בשלילה, אלא אם היה באותה שעה במצווה משלימה במקום אחר, הכל שלא על מנת לקבל פרס.

רפי ז"ל היה אדם נדיר ומיוחד בטוב ליבו ובנועם מידותיו, כתובת לכל אדם, בכל ענין, השיב תמיד בחיבה, בגובה העינים ללא התנשאות, לכל אחד הקרין את אהבתו וכמים הפנים לפנים. דודי ירד לגנו ללקוט שושנים. נלקח מאיתנו חבר קרוב ואהוב וכאב הפרידה הוא עצום.

עוד באותו נושא

הסיפורים שלא סופרו על הרב רפאל שיינפלד ז"ל

גם לאחר שלקה בנגיף הקורונה הארור, והיה רתוק הוא עדיין למיטתו בביתו טרם התדרדר מצב הרפואי, לא חדל מלדאוג לעשות טוב והיטיב עם זולתו. אני משחזר את השיחה האחרונה בינינו, בו הוא מבקש שני בקשות, לדאוג ליהודי שנענה בסירוב לבקשת 'קמחא דפסחא' מחברה קדישא תל אביב ועוד המליץ לרכוש מתנה לחג לאחד מטובי המתנדבים בארגון זק"א תל אביב המשליך ביתו מלפניו למען הפעילות.

כזה היה רפי ז"ל גם בשעה שחייו תלויים לו מנגד, דאג לאחר וחשב על הזולת כשלעצמו לא מותיר מאומה.

הרב רפאל שיינפלד ז"ל

הרב רפאל שיינפלד ז"ל הותיר אחריו אלמנה ו-12 יתומים. לסיוע למשפחה שנותרה בחוסר כל – לחצו כאן

בחודשים האחרונים סיים רפי לכתוב ספר תורה לגמ"ח "אחים לצרה" של זק"א תל אביב המשאיל ציוד לבית האבל, את המימון לספר אסף פרוטה לפרוטה מקופות הצדקה שהניח בבתי האבלים ומהטיפים שהעניקו לו המשפחות. לצערינו עם סיום הכתיבה הסתיימה גם שירת חייו של רפי ז"ל והספר יוקדש לעילוי נשמתו הטהורה.

היית אחד מן החבורה, ועכשיו התרנוך מכל החבורות, היית לי חבר, היית לי כאח. אחד מן החבורה שמת ידאגו כל החבורה, כשבחוץ תשכל חרב, נחפשה דרכנו ונשובה אל ה', נישא לבבנו אל כפים אל קל בשמים, ונמשיך בדרכך להרבות זכויות לעם ישראל למען תיבלם המגיפה ומי שאמר לעולמי די יאמר לצרותינו די.

לסיוע למשפחת הרב רפאל שיינפלד ז"ל האלמנה ו-12 היתומים – לחצו כאן

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו