אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מנהל 'אולפנית ישורון' פוטר, התלמידות וההורים מוחים

מנהל אולפנית ישורון בפ"ת פוטר לאחר שרשת אמי"ת זכתה בניהול אולפנית ישורון. התלמידות וההורים פתחו במחאה: העירייה: האחריות שייכת לרשת אמי"ת. אמי"ת: פורסם מכרז לתפקיד

מנהל 'אולפנית ישורון' פוטר, התלמידות וההורים מוחים
  (צילום: יוטיוב / טל ברייר)

סערה באולפנית ישורון בפתח תקוה.

הרב יניב כהן, ראש אולפנית ישורון בפתח תקווה, פוטר מתפקידו לאחר שלפני מספר שבועות זכתה רשת אמי"ת במכרז לניהול המוסד. על פי הדיווח באתר ynet, תלמידות והוריהן מוחים על המהלך ודורשים להשאירו בתפקיד.

הרב כהן עובד בראש המוסד החינוכי המונה מעל לאלף תלמידות כבר כעשר שנים. בהמשך מונה למנהל התיכון ובשנים האחרונות עמד בראש המערכת.

עוד באותו נושא

סערת באולפנית ישורון בעקבות נוהל החצאיות החדש: "כמו סעודיה"


17

לדברי ההורים ששוחחו עם אתר ynet, בין כהן לועד הורים היו לא מעט חילוקי דעות. אחת האימהות סיפרה: "הוועד טען שבית הספר דתי מדי ושהמוסד משכנע את הבנות ללכת לשירות לאומי ולא להתגייס לצבא. נכון שהם מייעצים זאת, כי בכל זאת מדובר בבנות שומרות מסורת אבל אף אחד לא אוסר עליהן להתגייס והם אפילו עוזרים למי שמחליטה ללכת בדרך הזו. גם הבת שלי וגם בנות רבות נוספות יצאו מישורון והתגייסו לצה"ל".

עוד היא הוסיפה כי "בחודש מאי בשנה שעברה, הוציאה העירייה, יחד עם רשת בני עקיבא שהייתה שותפה בניהול בית הספר, וגורמים במשרד החינוך הודעת גיבוי לרב יניב וביקשו כי הצדדים ימצאו את הדרך הנכונה לעבוד בשיתוף פעולה. אנחנו ההורים קיבלנו את ההחלטה בסיפוק רב אבל עכשיו במקביל לזכיית רשת אמי"ת בניהול בית הספר, פתאום העירייה מזמנת את הרב יניב לשימוע ומפטרת אותו".

האם סיפרה על פעילותו של כהן כראש המוסד ואמרה: "הוא לא רק התווה דרך אלא הקשיב לכל בעיה של תלמידה שיכלה לדבר איתו בגובה העיניים. למרות שהוא עסוק הוא קשוב מאוד. הוא פתח מגמת רפואה לבקשה של אחת התלמידות, הביא את בית הספר להישגים מקצועיים כמו אחוז ניגשים גבוה לבגרות, ממוצע בגרות גבוה ועוד. ישורון בהובלתו הייתה גאווה לעיר".

עוד באותו נושא

אנחנו מקטרות? תלמידות אולפנית ישורון נגד אורלב


9

"בדרך כלל שמעו יותר את הוועד שפעל בכוחניות ולא שמעו את הרוב הדומם אבל עכשיו זה מצב שקולם של רוב ההורים מתחיל להישמע. אנחנו הורים שרוצים את טובת בית הספר, לא רוצים לעשות רע. אנחנו מבקשים שיקולים מקצועיים ולא בגלל שמישהו פונה אז לפעול בזבנג וגמרנו. שיניתם הנהלה? תבואו תלמדו את המערכת, למה לפטר מייד?".

בנוסף להורים, גם התלמידות הביעו את מחאתן מההחלטה ובימים האחרונים עשרות מהן הגיעו עם שלטי תמיכה אל פתח משרדו של כהן. במקביל נפתחה עצומה להשארתו עליה חתמו כבר מאות הורים ותלמידות .

מלשכת דובר העירייה נמסר בתגובה: "אולפנית ישורון עברה בהליך מכרז מבעלות עירונית לבעלותה של רשת 'אמי"ת' – רשת עצמאית. בהתאם להנחיות משרד החינוך ותנאי המכרז להעברת הבעלות, האחריות הניהולית על בית הספר שייכת לרשת "אמית" והיא זו האחראית, בין היתר, על מינוי מנהל לאולפנית".

מרשת אמי"ת נמסר: "על פי חוזר מנכ"ל משרד החינוך, עם כניסת הרשת לניהול מוסד חינוכי, עליה לערוך מכרז לתפקיד המנהל. השבוע פורסם המכרז לתפקיד וכל מי שעומד בתנאי המכרז יכול ומוזמן לגשת. ועדת המכרז הכוללת את נציגי העיריה, הרשת ומשרד החינוך תבחר את המועמד הטוב ביותר למען האולפנה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
18 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
לצערנו
פנחס פרץ | 26-05-2020 9:26
ברגע שהחינוך הפך למעין מפעל,זה המצב. לא מעניין האם המנהל טוב, המורה והמחנך טובים. מעניין כמה ניתן לחסוך. למה רשתות למיניהם צריכות לנהל מערכות חינוך? זה צריך להיות משרד החינוך עד יב. אם לא, לפחות העיריות. שום רשת פרטית.
אם היית קונה חברה היית ישר מפטר את המנכ"ל
לקפיטליסט החינוכי | 26-05-2020 14:26
האם כל פעם שחברה כמו אינטל לדוגמא מפטרת את העומד בראש? מה ההגיון בזה? להיפך. אתה רוצה לשמור על יציבות ועל הערך של החברה שקנית כי אז הזעזוע מרחיק משקיעים.
למה לצערינו? אתה סוציאליסט סמולני? להפריט!
להיפך | 26-05-2020 9:36
רק שוק חופשי ותחרות יעלו את הרמה! בשוק חופשי ותחרותי, מי שטוב ישרוד ומי שלא, ילך הבייתה. סוציאלזים וחינוך מטעם המדינה זה מתאים להסתדרות. רוצים שוק חופשי!
2
בולשביקים ארורים
בושה | 26-05-2020 9:29
שוק חופשי! היה מכרז! רק בולשביקים ארורים רוצים לכפות פוליטרוקים ! שלטון מפאי נגמר! אי אפשר יותר להדבק לכסא.
תהיה מציאותי
תרגע | 26-05-2020 19:08
גם אני קפיטליסט אבל יש צורך כלשהו למעורבות של הממשלה בשוק, בעיקר בחינוך(עם אתה רוצה חינוך לערכים), בצבא (אם אתה לא רוצה הפיכה צבאית סטייל משחקי הכס) ובמניעת קרטלים (אם אתה רוצה שוק תחרותי)
3
מנהל מעולה ואהוב ע"י התלמידות והצוות
שירי | 26-05-2020 9:33
נשמע הזוי שרק בגלל שהמקום עבר לניהול רשת אחרת, הוחלט להחליף מנהל מצליח. בושה שכך הדברים מתנהלים
תחרות!! שוק חופשי
להפנים! | 26-05-2020 9:50
שלטון מפאי נגמר! אין קביעות לכל החיים. אין פנסייה תקציבית! רק כוחות השוק קובעים!
4
לא נורא
צ | 26-05-2020 9:58
המחאה ״הגדולה״ היא של 10 הורים ותלמידות בלבד....
זה ממש לא נכון. רק מיש מתנגד ל"דוסיות של הרב"
שירי | 26-05-2020 10:21
רק מיש מתנגד לדוסיותשל הרב מתנגדים
5
מהיכרות, הרב יניב יהודי יקר, מוכשר ומקצועי
אייל | 26-05-2020 10:41
לא סתם יש מחאה. אני בטוח שברשת אמית ישקלו שנית את ההתנהלות מול האולפנית ומולו
6
הרב יניב - אדם משכמו ומעלה
טל | 26-05-2020 12:14
הלוואי והבנות שלי יזכו להתחנך תחתיו.
7
רשת אמית
חיים | 26-05-2020 12:50
רשת אמית היא רוצה לקבוע .היא רוצה מנהל חדש שלהם שלהם . העיריה כנראה חלשה .כי מנהל מחלקת חינוך יכול להכתיב לבעלות . השאלה מי הוא . רשת אמית כרשת אורט רוצות כח מי שיכול ממש להשפיע הם התלמידים והוריהם .
8
גם במטה יהודה המועצה נתנ את האולפנא לרשת אמית
ההיסטוריה חוזרת | 26-05-2020 14:16
ואז הם פיטרו את המנהל והפכה אותה לאולפנה הרמה דתית נמוכה, כדי למשוך משפחות עם ממון, שישלחו שכר לימוד מלא, לרשת אמית על כל בכיריה תרוויח רשתות זה עסק ריווחי בואו לא נתבלבל
9
יניב הוא לא רב
דבי | 26-05-2020 19:02
הרב יניב כפי דהוא מכונה הטיף לכפיה דתית לא נתן למגמת תיאטרון להציג לפני ההורים. חייב את הבנות ללבוש חצאיות מדגם מסוים עם פרח. ועוד כהנה וכהנה. ממש לא טלית שכולה תכלת.
וזה תפקידו
כי הוא רב | 27-05-2020 16:16
אבל בתור אחת שלמדה שם, עם יד הלב בנות היו הולכות שם יותר גרוע מבתי ספר חילוניים. מיני כזה שלא משאיר מקום לדמיון בכלל. אז מן הסתם היה חייב לנקוט בצעד שונה. היה עדיף שהיו לובשות מכנסיים,זה כיה הרבה יותר צנוע...
10
אני
אני | 27-05-2020 16:15
אני למדתי שם. סיימתי בשנת 2013 והוא עוד לא היה המנהל הרב שנתי, ראות גיאת הייתה. אבל כן היה הרב של כל האולפנה ואחר כך מנהל התיכון. הוא אולי באמת אחד מהמורים היחידים שאהובים שם. את הרב מוטי לא סבלתי. כל הזמן רצה שנקרא לו רב, ולא היה לו בכלל תואר כזה...במבט לאחור הבנתי שמה שהוא היה מדבר בשיעורים זו הייתה ממש הטרדה. היה מטריד בנות. איכס, שנאתי אותו ואת השיעורים שלו. הוא היה נכנס מידי פעם בתור מורה מחליף ומבלבל לנו את המוח, מדבר על שטויות ונושאים לא קשורים לא מענייניםולא לעניין בכלל. המורה רפאל זר והמורה יוסי למתמטיקה היו מעולים גם! יותא מחלק מהמורות אפילו ומהמנהלות ורכזות השכבה.
11
מדובר בכזבים
זכות לתת שירות | 30-05-2020 15:19
בתור אחת עם ניסיון......... לא בוכים על חלב שנשפך
12
מנהל אולפנת ישורון
ת.ז | 04-06-2020 10:50
לא יתכן שהמנהל בפועל מזה 10 שנים יפוטר מתפקידו במחי יד של אמית... איפה הגב של המנהל?? משרד החינוך...ארגון המורים..הרשות המקומית..הנהגת ההורים...מה זה???? אמית עושה מה שבא לה????