אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בסופו של יום נתניהו קיבל מהשופטים את מה שרצה

המנון הליכוד מילא את החלל במזרח ירושלים ובכירי המפלגה מילאו את אולם בית המשפט. יחד עם כל זאת, נתניהו קיבל בדיוק מה שהוא רצה - וזה לא מה שחשבתם

בסופו של יום נתניהו קיבל מהשופטים את מה שרצה
  יונתן זינדל/ פלאש 90

המנון הליכוד התנגן הבוקר (ראשון) בקולי קולות ברחוב עלי אבן אבו טאלב הצמוד לבית המשפט המחוזי בירושלים. המוני דגלי ישראל הונפו, קריאות בגנות מערכת המשפט נזרקו לחלל האוויר בקצב ופעילים הציגו מחזה שהיה על הגבול בין חופש הביטוי להסתה בו נראו בכירי מערכת המשפט תוקפים פיזית את הנאשם נתניהו ותולשים ממנו את 'דרגות' מדינת ישראל –הקבלה למשפט דרייפוס.

הקולות בישרו לראש הממשלה, בנימין נתניהו, שנכנס היום אל בית המשפט כנאשם מן המניין שהליכוד כאן, איתו עד הסוף. יחד עם זאת, הסדר ברחובות נשמר באופן מופתי. במשטרה כבר הכינו אמצעים לפיזור הפגנות, אך עבודתם של השוטרים תחת פיקוחו של מפקד המרחב, דורון תורג'מן, חסכה את מראות העימותים עם רשויות אכיפת החוק – לפחות לעת עתה.

עוד באותו נושא

מתן כהנא: "נתניהו אשם בחולאי מערכת המשפט"


14

בהחלטה לאחר הדיון המתיש קבע הרכב השופטים דיון לעוד כחודשיים – ללא הנאשמים. עורך הדין מיכה פטמן אמר כי אי נוכחותו של ראש הממשלה "תצמצם את הקרקס התקשורתי" סביב המשפט, והיה נראה שהשופטים מאמצים את האפשרות שנתניהו לא ינכח באולם הדיונים בשתי ידיים. שנוכחותו של ראש הממשלה בדיון הייתה 'הפעלת שרירים' כדי להראות לנתניהו מי הבוס. השופטים לא באמת רוצים את נתניהו באולם הדיונים – לפחות לא עד סיום שלב ההוכחות.

רבים מבכירי הליכוד הגיעו לתמוך בנתניהו, בהם אמיר אוחנה, מירי רגב, ישראל כ"ץ, צחי הנגבי, ניר ברקת, יואב גלנט, דוד אמסלם, גדי יברקן, מאי גולן ועוד. מדובר בהישג לא מבוטל. התמונה של ראש הממשלה בנאומו כאשר בכירי הליכוד מאחוריו היא נכס תקשורתי. זאת תמונה שאומרת: "זה לא אני כאן על ספסל הנאשמים, זה הליכוד כולו".

במהלך הדיון היה ברור כי עורכי הדין רוצים זמן ללימוד החומר. מבחינתם יש הררי חומר שעדיין מגיע מהפרקליטות והם עדיין לא למדו אותו. בפרקליטות דרשו לקבוע כבר עכשיו דיון לשלב ההוכחות ולגזור זמני דיון לאחור לטענות המקדמיות, אבל פרקליטי כל הנאשמים חזרו וביקשו לקבל זמן – תוך דרישה לקיום ההליך בצורה הוגנת.

כחלק מהדרישה לקיום ההליך בצורה הוגנת, ההגנה דרשה כי כלל העדים יונחו שאסור להם להתראיין, זאת לאחר שידור תוכנית 'המקור' ביום חמישי האחרון במהלכה רואיינו מספר עדים בתיקי החקירה ואף הופעל לחץ על אחד העדים לשנות את עדותו. עו"ד ז'ק חן אמר כי לאחר שידור הפרומו של התוכנית פנה ליועמ"ש בדרישה כי יפעיל את סמכותו ויעצור את שידור התוכנית – אך נענה במכתב בן שורה אחת בו נכתב כי במשרד המשפטים החליטו לא להתערב בשידור.

בסופו של יום, יחד עם התמיכה הציבורית והפוליטית הרחבה כל כך, נתניהו ועורכי דינו קיבלו בדיוק את מה שהם רצו – זמן. הדיון הבא במשפט נתניהו יהיה בעוד כחודשיים, ויתקיים במעמד של דיון תזכורת בלבד שמטרתו לעמוד על ההתקדמות של שני הצדדים ולראות אם הגיעו להבנות וויתורים כלשהם, אם עורכי הדין קראו את החומר והם מוכנים כראוי למשפט, ועוד.

גם בעוד כחודשיים אנחנו צפויים לראות את משחק משיכת החבל בין התביעה להגנה, כאשר התביעה תדרוש להקדים את המשפט ככל הניתן ולקיים כמה שיותר דיונים בכל שבוע – בעוד ההגנה תנסה למשוך עוד ועוד זמן עד תחילת העיסוק בכתב האישום עצמו, וגם אז לקבוע דיונים בהפרשי זמן גדולים ככל הניתן על מנת למשוך את המשפט ככל הניתן.

נתניהו יצא עם עוד ניצחון אחד קטן. הרכב השופטים קבע כי נאסר על עדי התביעה להתראיין בתקשורת. הסיוט התקשורתי הזה ירד מסדר היום של ראש הממשלה, שעל פי כתב האישום – הסיקור התקשורתי יקר לו מאוד.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
21 תגובות - 18 דיונים מיין לפי
1
חקירת פילבר.
YFZ | 24-05-2020 22:29
החקירה הנל ל א ח ר קביעת מנדלבליט שמר נתניהו אשם מצביעה בבירור על היסודות הרעועים עליהם נשענת כל התביעה, ולא רק בתיק מסוים.
מי שבטוח בחפותו לא מתנהג כראש מאפיה אלא כראש
ממשלה , חומר למחשבה | 25-05-2020 7:04
ביבי מנצל את הבורות של הציבור כדי למכור לו תיאוריות קונספרציה הזויות , לא הימין עומד למשפט , לא הימין יכנס לכלא אם ביבי ישלח לשם , ולא הימין קבל סגרים ושמפניות ממילצ׳ן , לא הימין ישב עם מוזס כדי להחליט על עתיד ישראל היום וידיעות אחרונות , לא הימין חילק מיליארדים לאלוביץ מכספי הפנסיות שלנו בשביל השפעה באתר וואלה ..... זה הכל עשה השקרן הפחדן הסוציופט הפרנואידי שנקרא ביבי נתניהו .....
ביבי הבר כוכבא של ימינו. איש החשמונאים
ביבי ישמור עליך ה' | 24-05-2020 23:22
אם ביבי היה בזמן החשמונאים לא היה בית המקדש נחרב
2
על פי כל הסימנים המשפט הזה יהיה סיפור
מרדכי | 24-05-2020 22:33
של מריחה אינסופית.
3
ערוצי תיקשורת ציבוריים, משקרים לעם !
סטודנט ישראלי | 24-05-2020 22:45
נתניהו זכאי !!! יש למחוק את ערוץ 13, וערוץ 12 - לפטר את הכתבים, שירעבו ללחם !!! יש לפטר את שופטי בגצ, לעשות פולסא דנורא על מנדלבליט וחבריו בבגצ !
4
אני מבין שאלה שלא היו הוא לא מעניין אותם. גם
Hguy | 24-05-2020 23:17
שרים ואנשיו ליכוד בכירים כמו סער.אז לא כולם תומכים בו.
5
יונית לוי היום הייתה באקסטזה לא מידתית.
דרקולה בערוץ 12 | 24-05-2020 23:57
לא היה חסר הרבה כדי שתצא במחול על שולחן החדשות באולפן. הנאשם מס' 1 אמרה כמו ערפד ששותה דם כדי להחיות את הנעורים.
6
ברוך קרא, מתנשא על גבול מרד במלכות שמיים.
איזה שחצנות פשששש | 25-05-2020 0:02
איך הוא שידר היום מבית המשפט המחוזי, פשששש, איזה דיבור ואיזה מילים, ואיזה הבעות פנים כמו של סנחריב או של טיטוס, לא משנה, אותה רוח רעה.
7
גיא פלג ושות', השופר של הפלג הגזעני והשמאלני
הכול גנטיקה | 25-05-2020 0:13
גיא פלג , אביעד גליקמן, דנה וייס , אמנון אברמוביץ' וכל יתר החבורה נוטפת השמאלית, הם נולדו לשמאלנים הרדיקליים שהביאו את עדות המזרח לישראל כדי שיהיו פועלים שחורים בתעשייה הכבדה והשחורה.וכדי לרסס אותם בדי,די,טי ולעשות עליהם ניסויים. הרוע של העיתונאים האלה, נצרב להם בד,או,איי עוד בילדות הטעונה שלא טופלה בזמן.
תיקון,,חבורה נוטפת שמאלץ (שומן).
גבינה 40% שומן | 25-05-2020 0:31
תיקון לתגובה לעי'ל
8
שהשב"כ יטיל איכון על הטלפונים של השופטים.
חייב לעשות מעקב | 25-05-2020 0:36
שיעקבו אחרי תכתובות הווטסאפ של התובעים והשופטים. ושל העיתונאים או הגבינות 40% שומן. אין מה לעשות, אין אמונה היום באף אחד
9
תקעו לביבי שופטים שהם גבינות 40% שומן.
הם לא שומעים טוב. | 25-05-2020 0:41
שופטים שהם מסוג הגבינות 40% שומן, יש להם בעיה, הם לא שומעים טוב ולא רואים טוב. יש להם ריח של נפטלין בבגדים וקשקשים על גב הגלימה. אין להם קשר לסביבה.
10
על ראש הנאשם בוערת האש
שלמה | 25-05-2020 0:44
זמן ניתן לכל נאשם בכל תיק לפי גובה ההוכחות וכמותם. הוכח שיש כאן ענין של מופרעות נפשית עמוקה - כל הצרמוניה פועלת לחובת הנאשם. ככל שעושה רעש יותר גדול- כן גודל ההוכחה שהנאשם יודע שיורשע. עם פרקליטים ברמה כזו- ולאור סעיפי כתב האישום וכתב ההגנה- הסיפור ידוע מראש. עם נאשם כזה- כף לכל קטגוריה.
11
די להתבכיין מר נתניהו
ניסים - דת"ל ימני | 25-05-2020 7:47
מר נתניהו אף אחד לא דרש ממך לבקש או לקבל סיגרים אף אחד לא ביקש ממך לבקש שמפניה חזירות אינה אדיאוולוגיה כדתי לאומי אני מתבייש שהציבור שאני משתייך אליו תומך בחזירות אל תבכה תעמוד כמו גבר ותגיד את דבריך בבית המשפט אינך מעל החוק
12
איפה היו יקיריו הרברפי וחבורתו?
מאן דהוא | 25-05-2020 9:01
צבועים
13
מזל טוב
שרול | 25-05-2020 19:23
כפרה עליך
14
יישר כח
שרול | 25-05-2020 19:24
ביבי הוא המשיח בן דוד שלנו
15
דרוקר הפרשן
Yitshak | 25-05-2020 23:35
כאשר הוא משווה את דבריו של ביבי עם הצד השני זה לא הצד השני זה הוא עצמו והשוואות די נמוכות ולא איכותיות.יצאתי מאוכזב מרמתו
16
נגיע להפגין נגד ביהמ"ש גם אם נתניהו לא יבוא.
דרייפוס | 26-05-2020 14:29
זה המעט שאנו יכולים לעשות עבורו במיוחד מול הרוע של מערכת המשטרה והמשפט.
17
משפט ביבי
חסון | 27-05-2020 0:07
איך גנב מורשע מכוון את בתי המשפט איך שבא לו כץ כמו חמור שנושא ספרים חחחחחחחחחחחחח לא מבין מה הוא נושא על הגב חמור הנגבי מתחנן מסכן רוצה תיק האתיופי כמו עיזה לא יודיע איפה הוא נמצא רגב מלכת תן וקח כך היא תקדמה מין תמורת קידום אמסלם לפני כמה ימים תחנן שיאפשרו לו לכהן שר בגלל הגניבות שלו אוחנה עצוב לא מקבל מספיק מאחורה
18
פיבי
כלא | 27-05-2020 13:29
פיבי כאשר תלך לכלא אל תשכח לקחת טלית קטן..טלית גדול .תפילין וכיפה שחורה ומגבעת