אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אחרי 9 חודשים: הודיה מונסנגו השתחררה מהכלא בפרו

תשעה חודשים לאחר שנעצרה בפרו בשל מעורבות בעבירות סמים, השתחררה הלילה הודיה מונסנגו מהכלא והיא תשהה במעצר בית בבית בקהילה היהודית בפרו

אחרי 9 חודשים: הודיה מונסנגו השתחררה מהכלא בפרו
  באדיבות המשפחה

תשעה חודשים לאחר שנכלאה בפרו בשל מעורבות בעבירות סמים, השתחררה הלילה (מוצאי שבת) הודיה מונסנגו מהכלא.

הודיה, בת ה-25, בעלת צרכים מיוחדים, נעצרה לפני תשעה חודשים בחשד שניסתה להבריח סמים, אחרי שככל הנראה סוחרי סמים ניצלו את מצבה כדי להשתמש בה כבלדרית בלא ידיעתה.

בית המשפט קיבל את דרישת עו"ד אלן לואי, פרקליטה של הודיה מונסונגו, בעלת הצרכים המיוחדים ושחרר אותה למעצר בית.

הודיה יצאה הלילה מהכלא, כשהיא מחויכת וסיפרה בהתרגשות בשיחה עם האחים שלה בישראל: "לא האמנתי כשמנהלת הכלא אמרה לי שאני יוצאת! אפילו את יום ההולדת חגגתי בכלא, לא הבנתי על מה העונש שקיבלתי".

מאור מונסונגו, אחיה של הודיה, סיפר שחודשים ארוכים חיכה לשיחה הזאת עם הודיה מחוץ לכלא: "נגיף הקורונה שהכניס את פרו לסגר רק החריף עוד יותר את המצב וטיפסנו על הקירות מדאגה, התפללנו לרגע הזה שבו היא תיגאל מהכלא". לא נקבע תאריך לתחילת המשפט ובמקביל במשרד המשפטים בפרו בוחנים את בקשת החנינה להודיה. תהילה, אחותה של הודיה, סיפרה על ההתרגשות לראות אותה פנים אל פנים בועידת וידאו, לראשונה מאז נעצרה: "שמחתי לראות שהיא בריאה ומאושרת, אני מחכה כבר לחבק אותה, אבל לא נוכל לעשות את זה בלי עזרה ותמיכה כספית מעם ישראל".

הודיה, היתה עצורה בכלא בפרו כתשעה חודשים, לאחר שבמהלך נסיעה שבה התלוותה לסמדר זוהר, נתפסו סמים מסוג קוקאין במזוודות. הודיה הבהירה שוב ושוב שהיא חפה מפשע והנשיא ריבלין אף שלח בקשת חנינה רשמית לנשיא פרו. בינתיים, הודיה נאלצה לשרוד בסביבה עוינת בכלא כשמנת המשכל שלה לפי מומחים שבדקו אותה היא כשל בת 13.

עוד באותו נושא

מגורשת מגוש קטיף בעלת צרכים מיוחדים בכלא בפרו


16

מונסונגו התלוותה לחברתה לטיול בתור בייביסיטר לאחיינים שלה, והחברה אף מימנה לה את הטיול בתמורה לכך. לטענת משפחתה המזוודה של הודיה נשברה באופן מפתיע, והחברה רכשה לה מזוודה חדשה, שבה למעשה התגלה הקוקאין. הם טענו כי היא נוצלה על ידי החשודה שרכשה לה כרטיס על מנת שתצטרף אליה ויש חשד כי להברחה הזו יש קשר לגורמים עבריינים בארץ.

בקשה רשמית מנשיא המדינה. המאמצים בישראל לשחרורה הגיעו עד לנשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, שפנה בבקשה רשמית לנשיא פרו, מרטין אלברטו ויסקרה קורנחו, בבקשה לחון את הודיה העצורה בארצו.

בפנייתו כתב הנשיא כי הודיה סובלת מבעיות רפואיות והדגיש את העובדה שהודיה אינה בעלת עבר פלילי וכי סביר להניח שמצבה הייחודי, המתואר במכתבו של הנשיא, הביא אותה להיות מעורבת לכאורה בעניין, שלא במכוון.

הנשיא ביקש את התחשבותם של הרשויות במצבה העדין ובכך שהודיה דוברת עברית בלבד ועל כן מתקשה לתקשר עם עורכי הדין המקומיים שלה.

״בהתחשב בנסיבות ההומניטריות הקשות הללו, אנו דואגים מאד לביטחונה הנפשי והפיזי של הודיה, בייחוד לאור מעצרה הממושך והמרחק ממשפחתה", הדגיש הנשיא במכתבו והוסיף: ״בנסיבות ייחודיות אלה, אני פונה לחמלתך ורחמיך בבקשה להתערבותך האישית בהענקת חנינה לגברת הודיה מונסנגו.״

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
כך זה היהודים בחו"ל נעצרים על סמים
ערבי | 24-05-2020 8:22
או זנות או מרמה משהו טוב אין בכם
עדיין עדיף מלהיעצר על טרור ורצח.
חחח | 24-05-2020 9:48
אפילו פושעים שבנו מלאים מצות כרימון
תשעה חודשים
מאיר | 24-05-2020 9:06
זה מה שלקח לנשיא הפרואני להחליט לשחרר בחורה מוגבלת. 9 חודשים
יופי של הסקת מסקנות
רונה | 24-05-2020 8:56
ממש גאון טתה איך אתה יודע לנתח את הדברים
2
ברוך ה' יום יום
דוד היכיני | 24-05-2020 11:13
ועכשיו נמתין לה עד שתבוא ארצה במהרה בימינו בעזה
3
לא הבנת שעל הברחת סמים נענשים?
המסביר הלאומי | 25-05-2020 5:55
באמת בחורה מאתגרת