אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חגית משה לסרוגים: "לא ויתרנו על יום ירושלים"

רגע לפני פתיחת אירועי יום ירושלים, סגנית ראש העיר סיפרה לסרוגים על החגיגות בצל המגבלות: "אם לא הייתה קורונה היו אלפים ברחובות, אך השמחה היא אותה שמחה". על הקמת הממשלה: "לציונות הדתית אין מה לעשות באופוזיציה"

חגית משה לסרוגים: "לא ויתרנו על יום ירושלים"

רגע לפני פתיחת אירועי יום ירושלים, סגנית ראש עיריית ירושלים חגית משה התייחסה היום (חמישי) בראיון לסרוגים לריקוד הדגלים שיערך בפורמט שונה בצל הקורונה, והחגיגות המתוכננות בהתאם להגבלות משרד הבריאות.

(צילום: סרוגים)

"אם לא הייתה קורונה, היינו פוגשים היום 60 אלף רוקדים ברחובות העיר. השנה נעשה את זה קצת אחרת, אבל השמחה היא אותה שמחה" אמרה. "אנחנו עושים את אותם האירועים שאנחנו עושים בכל שנה, רק במתכונת אחרת – מצומצם, מבוקר, עם מספר אנשים מוגבל יותר. אבל כל האירועים עדיין מתקיימים – מתחילים בשכונות ומנגישים להם את יום ירושלים, בערב יתחיל ריקוד הדגלים שיהיה שרשרת אנושית סביב העיר העתיקה, ואז עצרת בכותל".

"אין מדינה בעולם ואין עיר בירה בעולם שיש לה חג על שמה. רק לירושלים. אני מאמינה שהעיר היא בלבבות של כולם, ולא רק של הירושלמים" הוסיפה. "נכון שהשנה אנחנו מנגישים יותר לציבור הרחב את הדגלים והחוגגים, אבל צריכים שהחג הזה וריקוד הדגלים ייגע בכולנו. העיר ירושלים מיוחדת וצריכה את החג שלה".

על הסערה סביב מעמדו של הרב אריה שטרן: "הרב רפי פרץ, שמונה עכשיו כשר לענייני ירושלים, לקח על עצמו את האחריות לנושא הזה ולטפל בסוגיה" סיפרה. "הרב אריה שטרן סיים את תפקידו כי הגיע לגיל הפרישה, ואנחנו חושבים שבירושלים הכי נכון שיהיה רב עיר מתוך הציונות הדתית. יש המון התעסקות סביב הנושא הזה, גם איילת שקד וגם הרב רפי ניסו לסייע. אני מאמינה שבקדנציה הזו כן נוכל לפתור את הסוגיה ולאפשר לו עוד כמה שנים של עשייה".

בהמשך משה התייחסה לפיצול של ימינה והכניסה של הרב רפי פרץ לממשלה בלי שאר שותפיו. "ימינה מעולם לא הייתה מפלגה שרצה אידאולוגית כמפלגה אחת, אלא חיבור של 3 רשימות שערב לפני הדדליין חברו למפלגה אחת" אמרה. "אני לא רציתי שיהיה פיצול, אבל גם לא ראיתי לנכון שהרב רפי והבית היהודי יהיו באופוזיציה. זה לא משהו שיקדם את הציונות הדתית במדינת ישראל. אני לא רואה איך איילת שקד ונפתלי בנט ישבו באופוזיציה ויצביעו יחד עם לפיד וליברמן בגוש בנושאי דת ומדינה. תמוה לי שנשב באופוזיציה ולא נהיה שותפים".

"האש היא לא רק כלפי ימינה – אני חושבת שגם נתניהו היה צריך להתאמץ מאד ולעשות הכל כדי להכניס את נפתלי ואיילת לקואליציה" הוסיפה וסיפרה. "הם היו מדהימים, כל אחד בתחומו עשה עבודה נהדרת. מדינת ישראל הפסידה שרים מצוינים, אבל לא יכלתי להשפיע על האיחוד הלאומי או הימין החדש אלא רק על הבית היהודי".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו