אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"אם אנחנו נרפה מהיום הזה – לא יהיה יום ירושלים"

לקראת אירועי יום ירושלים, מנהל המחלקה למורשת ישראל הציג את האירועים המתוכננים בצל הקורונה. בדבריו סיפר כי פעל לשמור על החגיגות: "אם אנחנו נרפה מהיום הזה, אז פשוט לא יהיה יום ירושלים"

"אם אנחנו נרפה מהיום הזה - לא יהיה יום ירושלים"
  (צילום: סרוגים)

מנהל המחלקה למורשת ישראל בעיריית ירושלים, יהודה נפתלי, התייחס היום (חמישי) בראיון לסרוגים להיערכות העירייה לקראת אירועי יום ירושלים בצל מגבלות הקורונה, אשר הובילו לחגיגה שונה מהרגיל בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

(צילום: סרוגים)

"אנחנו השתדלנו לעשות את האירועים ולא לרדת משלל האירועים שהיו בכל שנה" הבהיר. "מתחילים היום ב-3 בשיירת הדגלים, עם שיירה של רכבים מוזיקלים ואוטובוס של 50 חברים שיוכלו גם לרקוד. מעבר לכך יהיו גם שיירות של רכבים שעוברים ועושים 'סקירה כללית' של השכונות בירושלים. תוך כדי האירוע יהיה גם חלק נוסף, עם שרשרת אנושית סביב חומות ירושלים. רצינו 3,000 אנשים, אך לצערנו בית המשפט החליט שיהיו רק 600 איש. החלק השלישי של האירוע יתחיל ב-7 בכותל, שם נעשה עצרת מרכזית ותפילה בכותל – ומשמה עוברים לישיבת מרכז הרב ונתכבד בנוכחותו של ראש הממשלה, ראש העיר, רבנים ואנשי ציבור. מחר בבוקר נצא במשאית מוזיקלית עם פרחי ירושלים בשכונות – פסגת זאב, רמת שלמה, קריית יובל ומעלה זיתים".

"כמו שכולם יודעים, ירושלים זה משהו מיוחד שאין באף מקום אחר בעולם" הוסיף. "יש מדרש שאומר שקוראים לעיר ירושלים ולא ירושלם, כי יש את ירושלים של מעלה וירושלים של מטה. לא תשמעו את זה בשום מקום אחר בעולם: אין תל אביב של מעלה ותל אביב של מטה. זה לא סתם עיר בירה אלא עיר שיש בה המון משמעות והמון משקל – ואנחנו אלה שעושים את יום ירושלים. אם אנחנו נרפה מהיום הזה, אז פשוט לא יהיה יום ירושלים. לכן חשוב לנו לציין את היום הזה ולהכניס בו כמה שיותר תוכן"

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו