אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בית המשפט: ראש הממשלה חייב להתייצב לדיון ביום ראשון

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה את בקשתו של ראש הממשלה שלא להתייצב לדיון שיפתח את משפטו ביום ראשון הקרוב: "לקחנו בחשבון את סידורי האבטחה"

בית המשפט: ראש הממשלה חייב להתייצב ביום ראשון
  Olivier Fitoussi /FLASH90

בית המשפט המחוזי דחה היום (רביעי) את בקשתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לקבל פטור מהתייצבות לדיון הראשון במשפטו שיערך ביום ראשון הקרוב.

בהחלטה נכתב: "הכלל הוא כי נאשם מתייצב להקראה, שהיא פתיחת המשפט. כך הדבר בכל הליך פלילי, וכך גם בהליך הפלילי הנוכחי, ולא מצאנו כי יש בנימוקי המבקש כדי להצדיק חריגה מכלל זה".

עוד באותו נושא

"תגובת הפרקליטות משרתת את מסע ה'רק לא ביבי'"


4

השופטים הוסיפו כי: "טענת המבקש "נוכחותו אינה נחוצה למעמד ההקראה" שכן "תרומתו של המבקש בדיון תתמצה בכך שהוא יאשר כי קרא את כתב האישום והבין את תכנו", ולדבריו הוא קרא את כתב האישום מספר פעמים והבין את תכנו, אך זו בדיוק "התרומה" הנדרשת ממנו – להתייצב לדיון ולאשר את הדברים. על המבקש, כמו יתר הנאשמים, להתייצב ולומר את דברו בבית המשפט".

באשר לטענה כי בשל הצורך בכניסת מאבטחים לאולם, לא ניתן יהיה לעמוד בהנחיות משרד הבריאות, כתבו השופטים: "בקביעת הנוכחים שייכנסו לאולם נלקח בחשבון הצורך בנוכחות מאבטחים. לעניין ההסדרים הקונקרטיים, על הגורמים המופקדים על נושא האבטחה לתאם את הנושא מול הגורמים הרלוונטיים בבית המשפט".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
28 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
בית המשפט
יהודה | 20-05-2020 16:11
מפחדים פחד מוות מהפרקליטות היועמש ושאר האנטי ביבי זה בית משפט ?
כשרואים גנב מושחת, אפילו ילדים מבינים שהוא אש
נכון | 20-05-2020 18:55
השחיתות של הנוכל המקריח מבלפור כל כך זועקת לשמיים שכל ילד מבין זאת. ברור שייצא אשם במשפט, הוא נוכל מושחת וגנב.
כל ילד בגיל 4.5 יודע מה יפסוק שופט שמאלני
שופטי סדום ועמורה | 20-05-2020 18:38
נכנסתי לפני חודש לכתה ו ושאלתי אותם, האם ביבי ינצח במשפטו? מתוך 40 ילדים 38 ענו הוא יפסיד אצל השופטים הרשעים.
ילדים בני 4.5 חוזרים על מה ששומעים בבית
צודק | 20-05-2020 17:13
אם ההורים תומכים בשחיתות, אז גם הילדים.
בן אחי בגיל 4.5 אמר שהשופטים יפסקו נגד ביבי
שופטים טינופות | 20-05-2020 16:59
95 אחוז מילדי הגנים יודעים תמיד מה שימח שמם וזכרם יפסקו. אינני מגלה על איזה מדינה כוונתי. אה אביחי?
נקווה שאכן תם עידן ההנחות לשקרן הנאלח
המיץ של הזבל | 20-05-2020 16:48
עדיין זוכרים את ההכחשה לקרן מרצינו , אני מתעסק בחסינות , מה פתאם ..... ויום אחרי הבחירות רץ לבקש חסינות .... עדיין זוכרים שראש ממשלה הנאשם בפלילים יכול לקבל החלטות מוטות .... דברי ביבי על אולמרט .... ועדיין זוכרים שאין לו בעיה לנהל את משפטו בהיות ראש הממשלה .... אז בבקשה , יש לך הזדמנות להוכיח ..... וזה בסדר אחרי ששלמנו מליארדים בשלש מערכות בחירות כדי שתשיג את קואלצית החסינות , מה שלא הצלחת , אנחנו מוכנים לשלם עבור ההבטחה שלך כשתבוא לבית המשפט .... רוצה לחסך לנו .... שהילדים הקטנים שלך יוותרו על האבטחה והנהג הפרטי .... או אולי אתה תוותר על מעון לראש הממשלה החלופי .... או סתם תצמצם קצת בהוצאות הבית הפרטי שלך בקסריה ..... ואם יבוא לך תספר לנו גם מה קרה עם הצוללת המצרית , הבן דוד מיליקובסקי , ומאות המיליונים בדולרים שקבל מטיסנקרופ ..... זה ראש ממשלה ? זה אסון לאומי , וסכנה למדינה ..... ציטוט מראשי המוסד והשבכ.....
2
הנוכל המקריח מבלפור עוד לא אמר את המילה
עוד לא נגמר | 20-05-2020 16:24
האחרונה. יכול עדיין להכריז על מצב חירום בארץ ולסגור את בתי המשפט פעם נוספת.
אסיר
סוהר | 20-05-2020 19:18
אני בדרך אליך חלאת המין האנושי שכולך שינאה. הבחור הינו אסיר בכלא
3
המקובלים: לפי הקבלה השופטים לא יאריכו ימים
ביבי המלך | 20-05-2020 16:27
אם היה מותר לקלל את השופטים, ראוי היה לקללם ששופט 1 יתחרש, השני ייאלם דום, והשלישי[ית] תתעוור. רק חבל שאסור לקללם בגלל אביחי העומד להישפט, לפי חוות דעת ערוץ 20
יותר מזל משכל. המשיח לא יבוא וביבי יאכל אותה
מנטעש | 20-05-2020 19:10
ולך אדוני היקר אני מאחל שתאושפז בהקדם, אתה מהווה סכנה לשלום הציבור
קטע מספר קבלה בנוגע לשופטים:
המקובלים משיבים | 20-05-2020 17:21
''ובעידנא דימי משיחא, אתי שופטייא מזרעה דעמלק בקרתא דירושלם, וחד מן צדיקייא הוי לייט להני שופטייא, דאימחי שמייא מן ארעא, וחד מן שופטייא הוי חד איתתא רשעיתא''. תרגום: ובהתקרב ימי המשיח, יקומו שופטים בישראל מזרע עמלק. ואחד הצדיקים שבדור יקלל שופטים אלו שימחה שמם. ואחד מן השופטים תהיה שופטת מרשעת''
אם טפשות היתה מחלה היית חולה מאד ואם רשעות
היתה מחלה היית מת | 20-05-2020 16:52
מזלך שהמרקע סובל הכל .... ואתה יכול להמשיך לדבר שטויות . עלה והצלח ..... ושהשם ישמור אותך .... רצוי ממש לידו.
4
ביבי חביבי
דדי | 20-05-2020 16:51
אני במאה אחוז איתך, אולם גם המחוזי,בגצ, פרקליטות, רוצים לראות אותך מושפל בבית המשפט,ולהוציא לך את הקישקה, אני מאחל לך בריאות תקינה ואתה לא לבד,וכל השונאים שלך יסבלו ויסבלו, ויסבלו, עד הנינים אים יהיו להם.
אף אחד לא משפיל
התמים | 20-05-2020 18:02
ביבי הוא זה שביקש שיעשו לו הנחה. הרי על פי דרך המלך על כל נאשם להתייצב למשפטו. ביבי הגיש בקשה חריגה שסורבה בדין. מה הסיפור ? נדמה שביבי הגיש את הבקשה כדי שיוכל אחר כך לתקוף את כל העולם בטענת קיפוח - כשבאמת הוא זה שביקש חריגה ובית המשפט רק אמר שלא יעשו לו הנחה.
5
השופטים בחזקת רשעים!
יעקב | 20-05-2020 17:00
כל החשיבה העקומה שלהם, הרסנית. גם הדתיים הנכנסים למילייה המפוקפק של המשפטנים - דעתם מתעקמת ומתעוותת.
6
השפלה אחת יותר מדי
חיים | 20-05-2020 18:53
אין שום סיבה ענינית לאכוף התייצבותו של ראש הממשלה להקראה,בזמן שהוא מיצג עי עורכי דינו .רבים הם המקרים שנאשמים שמיוצגים ,לא מחייבים אותם להתייצב להקראה.ראש הממשלה תתעורר.
כמעט תמיד כן מחייבים
שקר | 20-05-2020 19:46
להתייצב לדיון הראשון. עוד ספין שהנוכל מבלפור האכיל את עדת הסריסים השוטים.
7
ביבי משפט
יוני נגל | 20-05-2020 20:39
אחרי כל כך הרבה קיטונות של שנאה לעומתית לבית המשפט.רצוי שיפנים שהוא נאשם עלוב ככל נאשם.הנפילה מאיגרה רמה לבירכה עמיקתה תהיה חזקה ותלולה. אתה ממש כלום כי לא היית משהו.
ביב
תי | 20-05-2020 21:13
אתה חרא מזוקק
8
בית בושת
חי | 20-05-2020 21:08
בית משפט בית בושת מנוולים רוצים להשפיל את ראש הממשלה פושעים
9
בית המשפט,,,
בזילי | 20-05-2020 21:25
מעניין כמה כסף שילמה התקשורת כדי שיהיה צילום של ביבי בבית המשפט,,,
10
בית המשפט דחה ::::
סעדיה | 20-05-2020 21:30
מה הפלא זה היה ברור ! נראה לי שגזר הדין כבר נכתב ורק בשביל הפרוטוקול והנראות וכמובן ההצגה יהיו דיונים ! ככה יעשה למי שכל השנים היגן בגופו עליו !!
11
משפט גלידה פיסטוק
טל ויסמן | 20-05-2020 23:28
ביבי ישמח להתייצב, אם זה כל כך הכרחי
12
לראש הממשלה אין סיכוי לצאת זכאי
הפילוסוף | 21-05-2020 0:39
האישום נגד נתניהו בשוחד על סיקור אוהד הינו מגוחך (במיוחד כשמדובר בראש הממשלה שזכה לתקשורת העוינת ביותר אי פעם) ושערורייתי לאור העובדה שמדובר באישום תקדימי (שמופעל לראשונה נגד ראש ממשלה!) ובשני המקרים האחרים השימוש של הפרקליטות בעברה המעורפלת של מרמה והפרת אמונים - הוא שימוש נלוז שממנו גם מלאכים צחורים לא יכולים לצאת זכאים שכן לא כל כך ברור בעברות אלו מה מותר ומה אסור ומה פלילי ומה אתי או סתם מעורר אי נחת ציבורית. לכן, סביר כי בית המשפט יזכה את נתניהו מהאישום בשוחד (גם כדי להראות שניתן פסק דין מקצועי ולא מוטה נגד ראש הממשלה), אך בכל אופן ירשיעו בעברות החמורות פחות של מרמה והפרת אמונים גם כדי להתוות דרך מוסרית ראויה לנבחרי הציבור למען יראו וייראו, אך בעיקר כדי למנוע זעזוע עמוק וטלטלה חריפה במערכת המשפטית ובעיקר מתקפה חריפה נגד הפרקליטות, שבה ייעשה שימוש בפסק דין עם זיכוי מוחלט מכל האישומים כהוכחה לכל הביקורת נגד מנדלבליט וניצן על רדיפת ראש הממשלה. לכן להערכתי, בית המשפט, הממולכד בין עניינו לשמור על מקצועיותו לבין עניינו הפוליטי לשמור על יציבות המערכת המשפטית - יבחר להגן על מערכת המשפט, במיוחד כאשר יש לו כלי יעיל עברה מעורפלת שבה כאמור ניתן להרשיע גם מלאכים צחורים.
בתגובה לאתה צודק...
הפילוסוף | 22-05-2020 12:50
כל מה שכתבת לא מוכיח שהייתה עברת שוחד - בוודאי שלא בפרשת בזק. שכן צריך להוכיל קשר ישיר בין ההחלטה לגבי בזק לבין ההחלטה על וואלה (גם אם המעורבות של משפחת נתניהו בעריכת כתבות ובלחץ על העורכים בוואלה ובישראל היום אינה ראויה במשטר דמוקרטי ובכל הנוגע לחופש העיתונות), במיוחד צריך להוכיח שיקולים זרים של נתניהו ויסוד נפשי של קישור בין הסוגיות (שאני בספק אם מצאו - גם בשל הערכתי לגבי זהירותו של נתניהו). מעבר לכך לגבי פרשות המתנות ונוני מוזס - גם אם הן חושפות התנהגות בעייתית ואולי אף מכוערת מצד נתניהו ומשפחתו - אני בספק רב אם הן מגיעות לרף הפלילי, ובעיקר מעוררות קבס בכל הנוגע למישור הציבורי. לפיכך, להבנתי ספק רב אם היה מקום לעשות שימוש בכלים המשפטיים לגבי התנהגויות הראויות לגינוי רק במישור הציבורי.
אתה צודק , אבל זה בגלל שהוא שקרן נכלולי שנתפס
בקלקלתו,זה כל הסיפור | 21-05-2020 9:11
ביבי מושחת ומי ששמע את שיחותיו עם נוני מוזס מבין עד כמה .... ובשביל זה לא צריך להיות משפטן מספיק הגיון בריא , גם התנהלותו עם אלוביץ ואתר וואלה היא מושחת ברמות בלתי נתפסות .... הוא נתן לו כמעט שני מילארד שקל בהטבות ואישורים הזויים , ולא מכספו אלא מכספי הפנסיות שלנו , וזה עוד בלי לדבר על פרשת הצוללות , כל צמרת משרדו חשודה או נאשמת בפלילים .... דוד שמרון , דוד שרן , בר יוסף , צ׳ייני , ברוש , זנדברג ומולכו שיצא בשן ועין .... והוא לא ראה,לא שמע,לא ידע , ולא נחקר כשבן דודו מיליקובסקי קיבל מאות מיליונים בדולרים מטיסנקרופ , יצרנית הצוללות הגרמנית . וכל האמור לעיל עדיין לא כולל את מה שהגדיר שר הבטחון יעלון כבגידה .... אישור הצוללת המתקדמת למצרים מאחורי גבה של כל צמרת הבטחון ..... אם זה הולך כמו ראש מאפיה , מדבר כמו ראש מאפיה , ומתנהג כמו ראש מאפיה אז זה כנראה ראש מאפיה , מה שבטוח זה לא ראש ממשלה שישראל צריכה .....
13
ראווה
משפט | 21-05-2020 11:22
ויוהרה של הפרקליטות. בוז.
14
לא נכון
שרה | 22-05-2020 13:27
למה אתם משקרים ביבי לא חייב להופיע לבית משפט .ואת זה מערכת המשפט יודע זה חוק . למה יש לביבי פרקליטים. שופטים גדולים אומרים זה חוק .וצריך לכבד חוקים גם לגבי ראש ממשלה שיש כתבי אישום מותר לו לכהן כראש ממשלה.והכן הוא ראש ממשלה . להדליף מחקירות מותר אף על פי אסור לפי חוק .ולא עושים כלום למדלפים . אז למה להם הכל מותר ולראש ממשלה אסור. מה ההבדל .לקום לעשות הפגנות מול בתי משפט לעצור לדין את אותם עבריינים .הגיע הזמן לעשות סדר. אני מקווה עוד ישלמו הרבה מאוד כסף לאותם מדליפים רק בית משפט מוסמך לספר לכם זה מי עלה הבריונים חושבים הם על. צחק. איפה שר המשפטים הלא הוא אמר יעשה סדר . מדוע הוא לא מבקר א. המדלפיים. עם הוא לא יעשה זאת העם יצא להפגנות. נכון העם צריך לדעת אבל הכל על פי החוק .בריונות.