אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

במצדה נחשף שם הגרעין החדש של תנועת עזרא – עמית

כ-800 חניכי קבוצת אורות של תנועת הנוער עזרא מרחבי הארץ התכנסו לפנות בוקר לטקס סיום מסע הגרעין שנערך במרומי המצדה, שם נחשף שם הגרעין החדש.

במצדה נחשף שם הגרעין החדש של תנועת עזרא - עמית
  חניכי עזרא (יח"צ)

כ-800 חניכי קבוצת אורות (כיתה ט') של תנועת הנוער עזרא מרחבי הארץ התכנסו לפנות בוקר (ג') לטקס סיום מסע הגרעין שנערך במרומי המצדה.

מידי שנה, בטקס מרגש, מקבל הגרעין החדש שם ומשימה במסגרתה עליו ליצור פעילות ומוקדי הגשמה התנדבותיים סביב הנושא השנתי של התנועה.

השנה החל המסע כבר ביום ראשון, בל"ג בעומר, ומטרתו להעביר את החניכים מתקופת הילדות לבגרות, ולהכשירם לקראת כניסה לתפקידי ההנהגה בשכבה הבוגרת- חבריא ג'.

לקראת השעה 04:00 בבוקר, נחשף השם, שכנהוג ב"עזרא" נשמר בסוד עד לטקס המרגש.

בטקס סיום המסע והענקת השם לגרעין, אמר בני פרינץ, מזכ"ל התנועה, "בשנים האחרונות אנחנו חשים בהתעוררות גדולה של עם ישראל לטיפול בבעיות החברתיות, המורכבות של מדינת ישראל. תנועת עזרא, כמובילה בציבור התורני לאומי, רואה חשיבות עליונה באמירה החברתית מתוך מבט תורני.

"הנושא השנתי שנבחר, בונים באמונה חברה צודקת, משקף את מחויבות התנועה לעסוק בשאלות הבנייה של החברה- חלוקת משאבים, אחריות על החברה, קבוצות חלשות, מוסר וצדק".

פרינץ העניק לחניכים את שם הגרעין החדש – 'עמית' והסביר את משמעותו, "נקודת המוצא לתהליכים החברתיים היא בראיית האחר כחבר. האחריות שלי כאדם כלפי אחיי הישראלים איננה ממקום של צדקה אלא ממקום של צדק. החבר, העמית, האח שלי זכאי לעזרתי ואני מחויב לתרום לו, לא בגלל שאני מרחם עליו ולא בגלל שהוא נזקק, אלא בגלל שאני אחיו ויש לי אחריות חברה כולה.

"גרעין עמית יניף את הדגל של בניית החברה הצודקת ממבט אמוני, ערכי, חברתי וצודק. אני רוצה לאחל, בשמי ובשם התנועה כולה, הצלחה גדולה לגרעין החדש ונאמין כולנו שממבט של עמית אפשר ונצליח לבנות חברה צודקת", סיים פרינץ.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו