אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הפרקליטות מתנגדת לבקשת נתניהו: "ערך ציבורי"

הפרקליטות הודיעה היום לעורכי דינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כי היא מתנגדת לאי התייצבותו לדיון ביום ראשון: "חשיבות בהיבט של מראית פני הצדק ואמון הציבור"

הפרקליטות מתנגדת לבקשת רה"מ: "ערך ציבורי"
  עדנה ולמן, דוברות הכנסת

הפרקליטות מתנגדת לבקשת עורכי דינו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לפטור אותו מחובת הנוכחות במהלך דיון ההקראה שיתקיים ביום ראשון בצהריים בטענה שמדובר בערך ציבורי.

בפרקליטות כתבו כי: "הנחת המוצא בהליך הפלילי היא כי נאשם נוכח במהלך ניהול המשפט בעניינו. לנוכחות הנאשם במשפטו חשיבות גם בהיבט של מראית פני הצדק ואמון הציבור בהגינות ושוויוניות ההליך הפלילי ביחס לנאשמים כולם". בפרקליטות טענו כי דיון ההקראה הוא איננו טכני ויש לו השלכות משפטיות הקבועות בדין.

עוד באותו נושא

רבלו: "הסוגיה לא שפיטה", חיות: "טיעון פופוליסטי".צפו


12

בנוסף, בתשובתה רומזת הפרקליטות כי תאפשר את היעדרות ראש הממשלה מדיונים אחרים: "נבהיר כי תגובה זו מתייחסת אך לדיון ההקראה, ומובן כי אין באמור משום הבעת עמדה ביחס לבקשות אחרות, אם וככל שיוגשו, בהתייחס לסוגי דיונים אחרים".

כזכור, ביום ראשון הקרוב בשעה שלוש בצהריים יפתח משפטו של ראש הממשלה בבית המשפט המחוזי בירושלים למול הרכב שימנה שלושה שופטים, בראשם השופטת הסרוגה רבקה פרידמן פלדמן.

עורך הדין עמית חדד ייצג את ראש הממשלה במהלך המשפט, כאשר גורל שאר צוות ההגנה עדיין לא ידוע ויוכרע בהחלטת וועדת ההיתרים לגבי מימון משפט נתניהו על ידי מקורביו. מהצד השני יעמוד צוות הפרקליטות, כאשר בראשו תעמוד המשנה לפרקליט המדינה לאכיפה כלכלית, עו"ד ליאת בן ארי.

משפטנים מהתחום הפלילי מוסרים לסרוגים:"נדיר עד ראשוני שהמדינה מתנגדת לפטור מחובת התייצבות, גם בדיון הקראה. הדברים מקבלים משנה תוקף לנוכח מגבלות הקורונה. סירוב המדינה הוא לצרכי תקשורת ותו לא".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
15 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
פרקליטות מתנשאת ומושחתת
אס | 19-05-2020 14:34
העיקר להשפיל אותו. גם לתפור וגם להשפיל. לא משחררים מסמכים המעידים על חפותו. צריך להעיף אותם מהשירות הציבורי לפני שיעשו עוד נזקים בלתי הפיכים
הפוך
שיממ | 19-05-2020 15:53
נאשם צריך להתייצב לדיון הקראה. גם אם הוא ראש ממשלה. ואני הצבעתי לו בבחירות האחרונות , והוא לא מעל החוק.
2
מרשעים ייצא רק רשע!
יעקב | 19-05-2020 14:42
ממש לא הפתענו
למגיב יעקב
התמים | 19-05-2020 17:24
אתה מה זה צודק ! מנתניהו שאין לו ערכים כלל, ועבר כבר על הרבה לאוין שבתורה - יצא רק רשע. לשקרן האובססיבי הזה יש רק אינטרסים. עושה מה שמתאים לו. ערכים - אפס. לא זו בלבד שגנב, רימה ונטל שוחד אלא שגם נאף עם אשת איש ( פרשת הקלטת הלוהטת ) נשא גויה לאישה, מתנכר לבתו ולנכדיו, מוציא דיבת אחרים רעה וכמוהו כשופך דמים. איש רע. רק רע יצא ממנו.
יש שופטים בירושלים
דמוקרטית | 19-05-2020 15:48
כמו שצריך להיות במדינה מתוקנת. מזל שיש שופטים בירושלים. וכל המגיבים עם התפרו לו תיק והרשעים - תפסיקו לקשקש. תכירו כבר בכך שראש הממשלה המוערץ שלכם נאשם בעברות חמורות
3
תתייצב אל תפחד
אוחנה | 19-05-2020 15:15
העם יחשוב שאתה פחדן ולא אמין, אז תתייצב.
4
מאד מוזר. כתב האישום לא קרס בשימוע?
מה?? | 19-05-2020 15:38
למיטב זכרוני הודיעו מיטב הפרשנים של ערוץ עשרים כי כל התיקים קרסו. מה פתאום יש משפט? למה ממשיכים אחרי שביבי כבר זוכה על ידי ריקלין מגל וסגל? סתם לבזבז זמן וכסף על תיק שקרס?
למי שקורה את עצמו מה?
צחי | 19-05-2020 19:16
שכחת שקלטות מאשימות והוכחות לעבירות פליליות מחרידות יש גם כלפי החוקרים וקודקודיהם. וגם בנוגע לטיפול בהליך החקירה ובניית התיק נגד נתניהו באופן פלילי בסף הגבוה, ושכחת שהשימוע אינו משפט, ושאין למי לפנות בטענות. אז בוא ואסביר לך: החוקרים שמעו, הבינו שאין כאן תיק אמיתי והלכו הביתה לשפץ את התיק, עכשיו שמענו שהם גם הבינו שצריך להחביא את חוות הדעת הקודמת של עצמם שנתניהו פעל מקצועית טהורה ללא רבב, אז אתה מיתמם כמו כל שמאלני תמים שקוראים לו מה? וקורא רק את החלק שתומך במאויים שלך
5
בשם 4מון הציבור
אדם | 19-05-2020 16:19
חובה גם לפרסם הקלטות מנדלבליט
למגיב בשם התמים בקשר ל"גורל התיק"
סלין | 19-05-2020 19:23
כתבת שגורל התיק לא קשור לפרשת מנדלבליט. אבל דילגת על איך יתכן שנחשד בעבירות ככ חמורות מוקלטות שלא מכחיש אלא מסתתר תחת השמיכה המלוכלכת של האזנת סתר יכול לנהל תיקי תביעה בשם החוק והצדק? (ואפילו כנגד רוצח) מאיפה המנדט לזה? כל תיק שיוצא מתחת ידו הוא תיק פסול
גורל התיק
התמים | 19-05-2020 17:07
של ראש הממשלה - לא קשור לחומר שיש או אין בקלטות השיחות בין אשכנזי למנדלבליט. מה הקשר ???? השאלה היחידה : האם יש או אין ראיות בתיקים המיוחסים לביבי . ראיות = עדויות, מסמכים, הקלטות. כל היתר - ספינים.
וגם את הקלטות אפי נווה
כן | 19-05-2020 16:44
כולל סרטוני הוידיאו! כולל איילת שקד!
וגם את הקלטות אפי נווה!
לפרסם הכל | 19-05-2020 16:35
לפרסם גם אם שומעים שם את איילת שקד גונחת! זכות הציבור לדעת גוברת על צנעת הפרט
6
אילו פנים הם פני הצדק?
דור | 19-05-2020 18:43
מה הבעיה? שנתניהו יתחמק מתשובות, אז נקבל מראית פני הצדק הגונה, שילמד ממנדלבליט שעל כל טענה שנוגעת לפלילים ולחוק העונשין כלפיו (מנדלבליט) הוא מתחמק מתשובות ומחביא קלטות ושאר הוכחות ומטיל צו איסור פרסום בשביל עצמו וממנה את עצמו למפקח וחוקר של עצמו בהסתמך על חוק ניגוד העניינים המתוקן של צפון קוריאה, וכך אנו אזרחי ישראל עומדים מול פני הצדק.
7
ביבי
ולינגר | 20-05-2020 16:19
ליאת בן ארי העלבות נפש את הסטירה שלה ושל הנוכל ניצן הם יקבלו בסוף המישפט