אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
הורות ולידה, סרוגות, תוכן שיווק

כך תנקו את ציוד התמ"ל

השמירה על ההיגיינה משמעותית כיום יותר מהכל. מגפת הקורונה הבהירה כי באמצעות שמירה על מספר כללים בסיסיים, אפשר להימנע מחשיפה לחיידקים ולווירוסים. קל וחומר, כאשר מכינים את התמ"ל לתינוק

כך תנקו את ציוד התמ"ל
  מתוך: pexels.com

הנחיות אלה רלוונטיות לא רק לתקופה שבה אנו שומרים על משטחים סטריליים, כדי לא להידבק במחלה, אלא לאורך כל השנה כדי להגן על התינוק ממחלות. היות ותינוקות עדיין לא פיתחו מערכת חיסונית מיטבית, והם רגישים יותר לזיהומים, עלינו להשמר כאשר אנו מכינים את הבקבוק הנכנס לפיהם או את המזון שבו.

לא משאירים שאריות בבקבוק

התינוק סיים לאכול ואתם חושבים לשים את הבקבוק בכיור וללכת לנוח קצת. אם הוא השאיר שאריות אולי ניתן לשים אותן במקרר ולאחר מכן להגיש אותן שוב. שתי הפעולות הללו יכולות לגרום לזיהום לתינוק. שאריות של מזון שנשארו בבקבוק עלולות לכלול פטריות וחיידקים. לכן, מיד בתום ההזנה חשוב לנקות את הבקבוק עם מים חמים, ורצוי לשטוף אותו היטב.

איך מעקרים את הבקבוק?

אפשר לשטוף את הבקבוק הן במים חמים והן במדיח כלים המכוון לטמפרטורה גבוהה של לפחות שישים וחמש מעלות. לאחר מכן יש להרתיח הן את הבקבוק והן את הפטמה והכיסוי במשך מספר דקות. קיימים כיום גם מכשירים מיוחדים המכונים "סטריליזטורים", המבצעים את החיטוי באופן יסודי יותר. לאחר ששטפתם את הבקבוק חשוב שלא להניח אותו להתייבש על גבי מגבת, גם אם מדובר במגבת נקייה לחלוטין שזה עתה הוצאתם מהמייבש. השתמשו במתקן לייבוש כלים או במתקן מיוחד לייבוש בקבוקים.

אל תשכחו את טבעת הבקבוק

אחד מהחלקים שהורים רבים נוטים לשכוח כאשר הם מחטאים את הבקבוק הוא הטבעת הנמצאת סביב הפטמה. את הפטמה עצמה אתם מעקרים משום שהיא נכנסת לפיו של התינוק. את הבקבוק חיטאתם משום שהמזון שתכינו בפעם הבאה צריך להיות נקי לגמרי. אך מדוע לנקות גם את הטבעת? חשוב לדעת כי שאריות של מזון שנשאר לאורך זמן, עשויות להיות מזוהמות ולגרום לתחלואה. שאריות אלה יכולות להצטבר גם על הטבעת ומשם להכנס לבקבוק או לגעת בחלקה התחתון של הפטמה. משם, הדרך קלה מאד עבור וירוסים, חיידקים ופטריות להגיע לפיו של התינוק. לכן בכל פעם שהתינוק אוכל, הקפידו לנקות היטב את כל חלקי הבקבוק, וכך תוכלו לשמור על בריאותו של התינוק.

חשוב! לא לחטא עם אקונומיקה

לכאורה, הדבר נראה ברור לכולם. אקונומיקה היא רעל מסוכן. אך, בעידן הנוכחי כאשר אנו מנקים משטחים שוב ושוב, אנו עשויים להתפתות לחטא את פטמת הבקבוק או את הבקבוק עצמו עם אקונומיקה. המנעו מלעשות זאת. השתמשו אך ורק במים ובסבון ולאחר מכן עקרו את הבקבוק לפי ההוראות שכתבנו לעיל.

איך מרתיחים את המים לתינוק

את המים לתינוק חייבים להרתיח. אם רכשתם מתקן טהור למים הוא לא מספיק כדי להרוג את כל החיידקים העשויים להזיק לתינוק. לכן, חשוב להרתיח את המים במשך שתי דקות לפני שמוסיפים אליהם את אבקת התמ"ל. כאשר מרתיחים את המים חשוב להימנע ממזיקים העשויים לעופף מעל המכל או משאריות של פיח, אבק ולכלוך. הדרך הפשוטה ביותר לעשות זאת היא באמצעות הרתחת המים במיכל סגור לחלוטין. לאחר שהרתחתם את המים, קררו אותם מספר דקות עד שיגיעו לטמפרטורת החדר. כיצד תוכלו לדעת שזו הטמפרטורה הנכונה? כאשר המים התקררו שפכו בעדינות טיפה אחת של מים על ידכם.

כפית המדידה שלכם

מקור נוסף לזיהומים עשוי להסתתר דווקא בכפית המדידה שלכם. חשוב שלא להחזיר אותה לקופסה שבה אתם מאחסנים את התמ"ל כמו קופסת נוטרילון או כל מזון תינוקות אחר, זאת משום שכאשר תוציאו את הכפית מתוך הקופסה, אתם עשויים לגעת בטעות באבקה ולזהם אותה. בכל פעם שהשתמשתם בה נקו אותה עם מים וסבון, והניחו לה להתייבש באוויר לפני שתשתמשו בה שוב. כמובן שצריך לשים לב ששערות או לכלוך נוסף לא יגע בה לפני השימוש הבא, ואם יש ספק לשטוף אותה שוב ולהניח לה להתייבש באוויר. גם את הכפית חשוב שלא לייבש באמצעות מגבת כדי שחיידקים לא ידבקו לכפית המדידה.

אל תתנו לילדים צעירים להכין את התמ"ל

כיום, כאשר כל המשפחה בבית אנו עשויים להיעזר באחים הגדולים של התינוק בהלבשתו ובטיפול בו. עם זאת, חשוב שלא לתת לאחים צעירים מדי להכין את התמ"ל לתינוק. בגיל צעיר עדיין לא התפתחה המודעות המספקת לנושא ההיגיינה, והאח המסור עשוי לגרום נזק לתינוק. בנוסף, כאשר מרתיחים את המים רצוי להרחיק את הילדים הקטנים מהמתקן המשמש להרתחה אלא אם הוא סגור. המים הרתוחים יכולים להוות סכנת כווייה לילד הסקרן.

איך מוודאים שחורי הפטמות פתוחים?

חשוב לוודא כי לאחר הניקיון של פטמות הבקבוק, החור לא נסתם משאריות מזון או מסבון הכלים. כדי לעשות זאת העבירו מים רתוחים או מים נקיים דרך הפטמה לפני שאתם מתחילים לנקות אותה. לאחר מכן השתמשו במים מעוקרים או במים רותחים, ובצעו את הפעולה שנית לפני שאתם מאכילים את התינוק. שמירה על פתחים נקיים תבטיח כי לא יישארו שאריות מזון מסוכנות, וכן שהתינוק לא יצטרך להתאמץ יתר על המידע כדי לינוק.

אל תעקרו את הפטמות במיקרוגל

ניסיון לעקר את הפטמות של הבקבוק במיקרוגל עשוי להסתיים במקרה הטוב בסדקים ובמקרה הרע בהמסה של חלק מהפטמה. לכן, חשוב לעקר את הבקבוקים והפטמות, אך ורק בדרך שצוינו, באמצעות הרתחה של מים בתוך סיר או על ידי מכשיר ייעודי.

לסיכום, חיטוי ושמירה על היגיינה בזמן הכנת התמ"ל תסייע לתינוק שלכם לגדול ללא סיכונים מיותרים לזיהום. הגוף הצעיר המתפתח לאטו, עדיין לא כולל את כל מנגנוני ההגנה שיש לנו בגיל מאוחר יותר, והמערכת החיסונית שלו עדיין חלשה. לכן, כל זיהום עשוי להוביל למחלות מיותרות. שמרו על התינוק שלכם בריא וחזק.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
כתבה מועילה.
רחלי | 18-05-2020 11:20
כתבה מאוד מועילה.. אני מקווה שכמה שיותר אמהות יחשפו אליה כי אני עדיין רואה המון בנות שמחטאות עם אקונומיקה וזה פשוט רעל כמו שכתבו פה.. יש מספיק מספיק חומרים יעילים לחיטוי משטחים כמו המגבונים של דיטול למשל שעושים עבודה לא פחות אפקטיבית ולא מזיקים כמו אקונומיקה.