אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

למרות הוראת הרבנים בבני עקיבא ידליקו מדורות במוצ"ש

בתנועות הנוער הדתיות 'עזרא' ו'באריאל' נשמעו להחלטת הרבנות להזיז את המדורות ליום ראשון אך בבני עקיבא טוענים כי ההוראה נקבעה מאוחר מדי והחליטו להשאיר את המדורות במוצ"ש.

למרות הוראת הרבנים בבני עקיבא ידליקו מדורות במוצ"ש
  למה לא ביום ראשון? ל"ג בעומר (פלאש90)

בבני עקיבא ידליקו את מדורות בני עקיבא במוצאי שבת.

כפי שפורסם ב'סרוגים', הרבנות הראשית לישראל קבעה כי בשל חילול שבת יש להזיז את אירועי ל"ג בעומר ואת המדורות ממוצאי שבת ליום ראשון בערב.

כבר לפני שנתיים יזמו הרבנים הראשיים לישראל, הרב יונה מצגר והראשון לציון הרב שלמה עמאר את המהלך אך מה שעיכב אותו הייתה החופשה במשרד החינוך שבהתראה קצרה לא הצליח לדחות את חופשת מוצאי ל"ג בעומר, כשבנוסף הוא קבע בגרות במתמטיקה למחרת ל"ג בעומר. בעקבות בקשת הרבנים, נעתרו במשרד החינוך לקיים השנה חופשת ל"ג בעומר כפולה גם ביום ראשון וגם ביום שני.

אלא שלמרות ההוראה של הרבנות הראשית לישראל ב'בני עקיבא' יקיימו את המדורה במוצאי שבת. דוברת התנועה, דניאל וייס מסרה ל'סרוגים' כי העניין עלה במזכירות התנועה וזו החליטה להשאיר את המדורות במוצ"ש. בתנועה מסבירים כי ההחלטה לקיים את המדורות במוצאי שבת התקבלה לפני שלושה חודשים, עוד בטרם נודע כי הרבנות הראשית מזיזה את המדורות ליום ראשון. בינתיים נקבעו אירועים שונים ביום ראשון בערב כמו חתונות ובר מצוות, שיימנעו מהחניכים להשתתף במדורה ולכן הוחלט להשאיר את המדורות במוצאי שבת.

תגובת התנועה לא עומדת במבחן המציאות שהרי החלטת הרבנות הראשית התקבלה לפני שנתיים ופורסמה כבר לפני מספר חודשים:

לעומת בני עקיבא בשתי התנועות הנוספות של הציונות הדתית 'עזרא' ו'אריאל' יוזזו כל המדורות ליום ראשון. מזכ"ל תנועת 'עזרא', בני פרינץ אמר ל'סרוגים' כי "אם הרבנות הראשית החליטה אנחנו הדתיים לא נפגע בקביעה שלה". לדבריו ההחלטה התקבלה תוך התייעצות עם הרב דוד סתיו שהוא אחד משני רבני התנועה.

גם משה גוטסמן ראש תחום בנים וסמזכ"ל 'אריאל' אמר ל'סרוגים' כי "ההחלטה של הרבנות הראשית היא שקובעת. הרבנים הם שמובילים את דעת התורה בארץ וצריך לנהוג על פי החלטתם".

על אף ההחלטה הרשמית בבני עקיבא להשאיר את המדורות במוצ"ש, אומרים בתנועה כי סניפים שירצו יוכלו להזיז את המדורות ליום ראשון. סניף רחובות של בני עקיבא, למשל, החליט להצטרף לשאר תנועות הנוער בעיר ולקיים את המדורות ביום ראשון.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
בני עקיבא מסרבת לציית לרבנות ראשית של 'כיפות שחורות'...
שמעון | 23-04-2013 16:24
2
הלייטים נהיו דוסים אמיתיים והדוסים נהיו לייטים !!!!!!!!
| 23-04-2013 16:42
3
גבעת שמואל
קובי | 23-04-2013 16:56
גם בבני עקיבא גבעת שמואל מקיימים את המדורות ביום ראשון
4
איזה שקר מכוער
בני עקיבא | 23-04-2013 17:02
רוב מוחלט של סניפי בני עקיבא כמו שלי למשל כן דוחים את המדורות. והגדיל רכז הדרכה של המחוז שלי שקרא לכולם לעשות כן. סרוגים תתבגרו. אתר קטן וזול אני לכאן לא נכנס יותר.. איכס! (ומובן שגם הכתבה הזאת כל מטרתה אחת היא: להוציא שם רע על תנועת בני עקיבא) כמה מלוכלך..
5
ולמה הצינזור מתגובה 4?
דתי לאומי | 23-04-2013 17:56
6
הדלקת אש עבודת אלילים
יוסי | 23-04-2013 17:59
לג בעומר ומדורה- לא שיעורם אבותינו. פולחן האש זה מנהג פגני אלילי - מי נוהג כך? החסידים והספרדים. מענין, לא? איפה העוז של הרבנות והרבנים לפסול נוהג כל כך של גויים?
7
תגובת בני עקיבא:
דתי לאומי | 23-04-2013 18:37
שראוי שהאתר יפרסם בעצמו כחלק מהכתבה: "ל"ג בעומר לפני כשלושה חודשים התקיים דיון בהנהלה הארצית ובו נבחנה האפשרות לדחות את מדורות לג' בעומר ליום ראשון זאת היות וגם משרד החינוך החליט בראשית השנה על שני ימי חופשה. לאחר בדיקה מקיפה התברר כי בסניפים רבים יש משפחות המקיימות שמחות ואירועים (בר מצוה, בת מצוה חתונות ועוד) ביום ראשון בערב ולכן החלטנו להשאיר את המדורות כבכל שנה בליל לג בעומר. עם קבלת ההחלטה סוכם כי על אף שאין חשש לחילול שבת בקרבנו ויחד עם זאת יש להגביר את המודעות לשמירת השבת במוצ"ש זה. הרבנות הראשית הוציאה את קריאתה לדחיית המדורות רק לפני מספר ימים! לאור קריאת הרבנות בני עקיבא ביקשנו מכל סניף שיכול להזיז את המדורות ליום ראשון לעשות כך ומאותם סניפים שהדבר בלתי אפשרי לעשות את כל שנדרש כדי לשמור על קדושת השבת. אנו מקווים שמכאן ולהבא, בכל עת שלג בעומר יחול במוצ"ש ייקבע מראש שההדלקה עוברת) ובכך ייעשה סדר בעניין."
8
ל6 המתנשא, מה אתה עושה בחנוכה?! ליטאי מתנשא
ספרדי-חסידי ר"ל | 23-04-2013 22:32
אתה בטוח שהיהדות שייכת לך.. אז זהו שלא, הליטאים לא קיבלו את התורה בהר סיני יותר מאשר החסידים והספרדים, ולפי דבריך גם לא נדליק נרות בחנוכה, זה בסה"כ מנהג פגאני לא?
9
טוב, זה לא מפתיע...
איש | 23-04-2013 23:51
בבני עקיבא מסוגלים להדליק את המדורות גם בשבת
10
בסניפי בני עקיבא אצלנו המדורות נדחו ליום ראשון.
מדריכה בגוש עציון | 24-04-2013 0:08
איני מבינה מנין שאבה הכתבה את המידע שלה. ברגע שנודעה הקריאה של הרבנות הראשית - העבירו הסניפים שלנו וכן רבים אחרים שאני מכירה את המדורות ליום ראשון.
11
אצל הבן שלי מדליקים במוצ"ש ואנו מאוד כעסנו על הזילזול
הורה לחניךגבעת שמואל | 24-04-2013 10:00
זה פשוט זילזול בוטה בהחלטת הרה"ר שהתקבלה כבר לפני שנה!!! אצל הבן שלי בסניף גבעת שמואל שבט הראה עושים מדורה במוצ"ש, לא יודע מה לגבי האחריםאבל זו פשוט חוצפה ועזות מצח. דוגמא שלילית גם חילונים וגם לחניכים
12
להעביר את יום החופשה בבתי ספר ליום שני (ולא יומיים)
דרור | 24-04-2013 11:56
אם יצא בשנים הבאות ל"ג בעומר ביום ראשון במקום לעשות יומיים חופש גם שראשון וגם בשני על משרד החינוך להודיע שרק ביום שני יהיה חופש ולא ביום ראשון ואז ממילא ברוב המקומות יעשו את ההדלקה ביום ראשון לגבי החגיגה במירון- לא נראה לי שיצליחו להזיז את ל"ג בעומר ליום שני... בכל מקרה לגבי הילדים שלנו- נראה לי שאפשר לפתור את הבעיה על ידי משרד החינוך שיקבע יום חופש רק ביום שני ולא ביום ראשון
13
כתבה שקרית....
123 | 28-04-2013 9:47
"תגובת התנועה לא עומדת במבחן המציאות''- דווקא בני עקיבא הכי עומדים במבחן המציאות, מחוסר ברירה החליטו לעשות במוצ''ש. ''מעניין'' מאוד ששכחתם לציין ש'בני עקיבא' קוראת לכל סניף שיכול לקיים את המדורות ביום ראשון! ושמכאן ולהבא אם לג' בעומר יוצא במוצ''ש המדורה תדחה...