אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

גפני: קורא לח"כים לשמש דוגמה ולא לעלות למירון

ח"כ מיהדות התורה משה גפני קורא לחברי הכנסת ולשרים שלא לעלות הערב (ל"ג בעומר) למירון. "בשעה קשה זו, שלא מאפשרים להמוני בית ישראל לעלות להר מירון ישנם ח"כים שבכוונתם להגיע"

גפני: קורא לח"כים לשמש דוגמה ולא לעלות למירון
  צילום: מרים אלסטר - פלאש 90

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני קורא לחברי הכנסת והשרים לשמש דוגמה בפני המוני בית ישראל, ולא להגיע להר מירון.

"בשעה קשה זו, שלא מאפשרים להמוני בית ישראל לעלות להר מירון בל"ג בעומר עקב החשש מהדבקה המונית של נגיף הקורונה, ישנם חברי כנסת ושרים שבכוונתם להגיע יחד עם עוזריהם. אני קורא להם לשמש דוגמה כלפי כל הציבור ולהימנע מלעלות בל"ג בעומר הזה לציון התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי שבהר מירון".

עוד באותו נושא

הערב: "לייב-בעומר" מרחבת הכותל המערבי

בתוך כך, משטרת ישראל קוראת לציבור ומדגישה: הישמעו להנחיות ואל תגיעו לקברו של הרשב"י במירון. כל ניסיון להסתנן בניגוד להנחיות יתקל באכיפה משטרתית נחושה כשהמטרה היא המאבק המתמשך בהתפשטות נגיף הקורונה.

כעשרה אנשים אותרו באזור ציון קברו של הרשב"י במירון על ידי שוטרי מג"ב, בניגוד להנחיות כשהם לנים במערה ובאוהלים ורכבם מוסלק עם כיסוי ירוק בכדי למנוע מהשוטרים להבחין בהם.

השוטרים עיכבו אותם לחקירה במהלכה נרשמו להם קנסות על הפרת צו בריאות העם.

החל משעות הבוקר פרוסים כוחות גדולים של משטרה ומג"ב ביערות ובשטחים הפתוחים באזור הציון, מצוידים באמצעי תצפית ורכבי שטח בכדי לאכוף את ההנחיות.

"חשוב לנו שהציבור יבין את המשמעות של אי עמידה בהנחיות ושל הניסיונות להגיע לאזור הציון במירון. מדובר בסכנה ממשית של התפשטות נגיף הקורונה וכל פעילותנו באזור נועדה להציל חיים. אנו נחושים לבצע את המשימה ומקווים לזכות לשיתוף פעולה מצד הציבור" מדגיש קצין מג"ב שמפקד על הפעילות באזור מירון.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
את הסדר חגגו לבד?
דוגמא אישית ? | 11-05-2020 12:00
ממי נלמד? מגלנט שפלש לקרקע לו לא, שבנה לעצמו טירה ועד היום מתחמק מהתשלום שהוטל עליו? מברקת הממיליונר שאירח את ביתו לסדר? מליצמן שכמעט הדביק בקורונה את כל צמרת המדינה משום שהוא דביל מושלם? ממי בדיוק ניקח דוגמא אישית??
ברור, דוגמה אישית
התמים | 11-05-2020 14:09
מראש הממשלה שבליל הסדר אירח את ילדיו ועוד שיקר על כך ( למרות ששקר מפי ביבי הוא לא ממש נדיר או מפתיע.... ).
2
עם ישראל החביבין זה הזמן לנו להתעורר להתחזק
. | 11-05-2020 12:31
הנה זו פנייה ישירה ואחרונה מהשמים לחכים ועסקנים ורבנים ונכדים וכו' שלנו, ברגע האחרון: אתם משחקים באש. רבי שמעון לא יסלח לכם, כלל ישראל לא יסלח, הקבה גם לא יסלח לכם! *בימי ה‘בית יוסף‘ רבי שמעון התגלה בחלום למרן ואמר שאם יבטלו את ההילולא שלו, כפי שרצו מטעמי תערובת, תבוא מגיפה [כך מעיד החיד“א בקונטרס מעשי ניסים וכך מספרים גם גורי האר“י]. *בשנת תקע“ז ביטל אחד מגדולי ישראל את ההילולא, גם כן מטעמי תערובת, ולא הוציא שנתו (עדות הרה“ק ר‘ מרדכי מקרעמניץ זי“ע ב‘חיבת ירושלים‘). *בשנת תרע“א שוב פעם הכריז אחד מרבני צפת על חרם שנשים לא תעלינה להילולא - וגם הוא לא הוציא שנתו (מופיע בכל ספרי התקופה). ולמה להביא סיפורים אם הדבר מופיע בשולחן ערוך, ב‘מגן אברהם‘ (סימן תצ“ג), על צדיק אחד שאמר תפילת ’נחם‘ כל השנה משום אבלות, ומכיוון שנהג כן גם בל“ג בעומר לא הוציא שנתו. רחמנא ליצלן. *אני מקוה שד‘ ישמור אתכם. שד‘ ירחם עליכם, אתם צריכים הרבה רחמי שמים.... אבל אתם משחקים באש. לפני שבועיים, כאשר גזרתם את מה שגזרתם עכשיו כולם רואים שזה כבר רשעות לשמה. עשרות מקורות קדושים מספרים שרבי שמעון משתוקק להילולא הזאת כל השנה, וכועס על מי שמפר אותה, לָמָּה תָמוּתוּ ???(ירמיהו פרק כז פסוק יג). *על ידי רבי שמעון פסקה מגיפת כ“ד אלף תלמידי רבי עקיבא. זו היתה מגיפה נוראה של כאלף ניגפים ביום, ורבי שמעון עצר אותה. גם השנה רק רבי שמעון יעצור את המגיפה. וח“ו להיפך. *אפשר בהחלט לראות אצבע אלקים במצב המשתפר, כאשר רשב“י מאותת שאת ההילולא שלו אפשר לחגוג. מי הטיפש שחושב שהמצב המשתפר קשור להוראות משרד הבריאות, בשעה שהן מופרות בכל הארץ ברגל גסה ובמסכה מוסטת. מי שאינו טיפש יודע שזה לא מציאותי שזה יהיה כוחנו ועוצם ידינו. זה רק חיוך מן השמים לקראת ל“ג בעומר. *גורו לכם וחוסו על עצמכם! חבל שתשלמו את המחיר ישר מהשמים בקרוב, ושהיהדות החרדית תצטרך בהעדרכם למצוא עסקנים חדשים ח“ו. תבקשו סליחה מרשב“י, תבקשו סליחה מעם ישראל. ברגע האחרון אנחנו מתחננים אליכם: אל תפגעו ואל תיפגעו באש הצדיק! תעצרו את בזיון רשב“י זיע ועם ישראל, ותעצרו את המגיפה! *לָמָּה תָמוּתוּ ??? (ירמיהו פרק כז פסוק יג)...
פראפראזה
התמים | 11-05-2020 14:11
משוגעים לא מתים. הם רק מתחלפים.
אתה תבקש סליחה מכל מי שימות ?
מתנחל | 11-05-2020 13:45
עוכר ישראל
3
צודק!!!! הם לא מורמים מעם, למה שהם יעלו כשלעם
מזעזע | 11-05-2020 15:04
ישראל אסור, מה הפריוולגיה הזאת?????