אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הפארקים יפתחו: הממשלה אישרה הקלות נוספות

ממשלת ישראל אישרה הקלות נוספות כחלק מאסטרטגיית היציאה ממשבר הקורונה. בין ההקלות הבולטות: פתיחת הפארקים וגני השעשועים. יותר שימוש במתקני הכושר אך לא במתקני השעשועים

הפארקים יפתחו: הממשלה אישרה הקלות נוספות
  (צילום: נתי שוחט/ פלאש90)

ממשלת ישראל אישרה אמש (ראשון) הקלות נוספות כחלק מאסטרטגיית היציאה ממשבר הקורונה. למרות התנגדותו של מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, אושרה השימוש במתקני הכושר תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות.

תחום נוסף בו אישרו השרים הקלות קשור לחוזרים מחו"ל במסגרתו בוטלה חובת הבידוד במלון לשבים מחו"ל והם יוכלו לשהות בבידוד ביתי.

בר סימן טוב התנגד כאמור לפתיחת מתקני השעשועים ומתקני הכושר ואמר כי למרות פתיחת גני השעשועים והפארקים, המתקנים אמורים להיות סגורים בכדי למנוע התקהלויות. השרים ארדן, אקוניס ואוחנה התנגדו ודרשו שהפארקים ייפתחו עם מתקני הכושר ואישרו את השימוש בהם. עם זאת, מתקני השעשועים עדיין איסורים לשימוש.

ההקלות שאושרו הלילה תקפות עד לתאריך 19.5.2020.

– הגבלת פעילותם של עסקים וחנויות בשעות הערב בתקופת הרמדאן, ביישובים שמרבית תושביהם מוסלמים, תיעשה מעתה רק ביישובים שהוכרזו כ"אזור מוגבל".

– תבוטל המגבלה על שהייה בגנים ופארקים ציבוריים. פעילות במתקני כושר תתאפשר תחת שילוט של הרשות המקומית בדבר הצורך בשמירה על ריחוק פיזי ומניעת התקהלות. יובהר כי עדיין קיימת מגבלה על שימוש במתקני שעשועים המצויים בגן ציבורי או בשטח ציבורי אחר.

– הפטור מחבישת מסכה במהלך טיפול נפשי הניתן לחסר ישע, יתאפשר גם ללא שמירת מרחק של שלושה מטרים, בנוסף לפטור דומה שכבר ניתן בטיפול בקטין.

– חוזרים מחו"ל שיוכיחו כי ביכולתם להיכנס לבידוד ביתי באופן מלא ותקין – כמו בדירה לבד, או ביחידת דיור נפרדת לחלוטין מדיירים אחרים בבית – יורשו לקיים את הבידוד בביתם או במקום מתאים אחר העומד לרשותם. בנוסף, מי שכבר שוהה במלונית ויוכיח יכולת לבידוד ביתי, יוכל לצאת ולהשלים את תקופת הבידוד בביתו.

– שבים מחו"ל שלא יוכלו לקיים בידוד ביתי יופנו לבידוד במלוניות על חשבון המדינה.

– חוזר מחו"ל (כמו גם אחרים המחויבים בבידוד) לא יורשה להגיע לבידוד הבית באמצעות תחבורה ציבורית, למעט במוניות ובהתאם לכללים (שימוש במסכות, נסיעה עם חלונות פתוחים). זאת, כדי למנוע הדבקה פוטנציאלית בתחבורה ציבורית.

– אדם שיפר את חובת הבידוד, או שייסע בתחבורה ציבורית, ייקנס ויידרש להשלים את הבידוד במלונית. האכיפה תתוגבר והמשטרה תאכוף ותוודא את בידוד הבית של השבים מחו"ל ותיעזר לצורך כך גם במפקחי רשות האוכלוסין וההגירה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו