אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב צפניה דרורי לסרוגים: "ימינה נוהגת בתבונה שהיא נשארת בחוץ"

ההחלטה של 'ימינה' לא להיכנס לממשלת נתניהו מקבלת גיבוי מהרב צפניה דרורי, מרבני הבית היהודי ומזקני רבני הציונות הדתית: "מה יש לעשות בקואליציה? לתת כוח לליכוד? זה לא הגיוני"

הרב דרורי: "ימינה נוהגת בתבונה שהיא נשארת בחוץ"
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

ראש ישיבת ההסדר בקריית שמונה, הרב צפניה דרורי, מרבני הבית היהודי ומזקני רבני הציונות הדתית, מגבה את החלטתה של מפלגת 'ימינה' שלא להיכנס לממשלת נתניהו וללכת לאופוזיציה.

בשיחה לסרוגים אומר הרב דרורי: "ימינה נהגה בתבונה רבה". לדבריו: "אם מתחשבים בהם יש להם מה לעשות בקואליציה, אם לא מתחשבים בהם אז אין להם מה לעשות שם. לא מתייחסים למה שהם מבקשים לא נותנים להם שום מעמד. אז אין להם מה לחפש שם".

הרב דרורי הוסיף כי ימינה תוכל לתמוך ביוזמות למען הריבונות וארץ ישראל גם מהאופוזיציה: "מה יש לעשות בקואליציה? לתת כוח לליכוד? זה לא הגיוני. מפלגה קמה כדי לשרת את האידיאולוגיות שלה ואת המצביעים שלה, לא לתת כוח למפלגה אחרת".

נתניהו לא עושה מאמצים להכניס אותנו (קרדיט: משרד הבטחון)

מנגד, הרב איתן אייזמן אמר מוקדם יותר לסרוגים כי "ימינה חייבת להיכנס לממשלה".

בשיחה לסרוגים אמר הרב אייזמן כי "עולם החינוך על כתפינו, עולם ארץ ישראל על כתפינו, עולם עם ישראל על כתפינו ואין לנו שום מקום באופוזיציה".

כשנשאל האם ימינה צריכה להיות בממשלה בכל מחיר, השיב: "אני לא יודע מה זה כל מחיר, אנחנו מקבלים הצעות לא רעות, שמהם יכולים להשיג שיפור. בשום מצב לא הולכים לאופוזיציה. עם ישראל יש לו עבודה, אנחנו שותפים, מי ידאג לחינוך הדתי? להתיישבות כולה? אלו דברים שאנחנו ערבים להם ואלו התפקידים שלנו. אם נקבל עוד נתח פה ונתח שם, ואפשר להשיג עוד דברים זה תמיד טוב וחשוב, אבל יש אחריות על הכתפיים".

עוד באותו נושא

ימינה הודיעה לנתניהו: הולכים לאופוזיציה


56

הרב אייזמן מתייחס למהלכים מול הממשל האמריקאי: "אנחנו באמצע בנייה ענקית בתקופה הרת גורל ומתקדמים להחיל את החוק הישראלי על כל השטחים, לחנך דור ילדים ולתת מענה לעם ישראל אז מי מתיר לנו לשבת עכשיו באופוזיציה? מה זה הלוקסוס הזה?"

נזכיר כי הרב אייזמן חתום עם הרב חיים דרוקמן והרב יהושע שפירא על המכתב ששוגר לאחרונה לראשי ימינה, בבקשה לפיהם "לא לאפשר אף ניסיון של פילוג בתוכנו".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
15 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
ימינה
עובדיה | 10-05-2020 17:16
טוב שהיא נשארת בחוץ . אין לה לא תבונה ולא תובנה .
למה?הסרוגים זנחו את הדתות?לפחות סגן/אגף שם
כשלחרדים אגף++בחינוך | 10-05-2020 19:00
הנציגים צריכים לדרוש לכלל הציבור וגם לציבור בוחריהם. חינוך.דתות.התיישבות.רווחה. מאבק על הציביון/פרהסיה. חברה וכלכלה. נכון לקדנציה זו, לא שייך לדרוש תיקי בטחון.חוץ.אוצר. הצעה : חינוך לבנט. תיק מתאים למגזר לבצלאל מתוך מכסת ליכוד/ימין. סגן בטחון לפרץ. יור וועדת חוקה ומשפט לשקד. לכהנא וסופר. סגן שר/יור וועדה שהולם ציבור הסרוגים. שבוע טוב.
2
ימינה זה לא ציונות דתית. לא תורה ולא דרך ארץ
זבוביק | 10-05-2020 17:17
השתלטם בכוח וברמיה על הבית היהודי. זרקתם את יוגב כחפץ חסר שימוש ובמקומו שמתם שתי עלמות חן שאף אחד לא בחר. הפרתם הסכם חתום באמצעות בגידות ושקרים. הרסתם לגוש הימין שלוש פעמים את האפשרות להשיג 61 חכים. אתם משתמשים ברבנים כמו בצעצועים ומנווטים אותם בדיוק לאיפה שמשתלם לכם. חלק מהגדול מה6 מנדטים שקיבלתם עשו זאת עם אף סתום ובושה גדולה, אתם ממש לא מייצגים את פניה היפות של הציונות הדתית... לכן, רבים וטובים מצביעים למפלגות אחרות כמו הליכוד ששם יש פריימריז מסודר ואנשים ברמה אחרת... יש אנשים שמצביעים לשס ואגודת ישראל ששם יש יהדות ברמה אחרת.
גם היינו 12, וזה ש6 מנדטים לא הגיעו לקלפי
ג'סי | 10-05-2020 17:46
איך קרה התיקו עם השמאל. התורנים מהזרם המרכזי, אפילו לא סתמו את האף. כנסו לסטטיסטיקות. התורניים מהזרם המרכזי, בכלל לא באו להצביע. ממשיכו של חנן פורת קיבל 2 מקומות ריז' ראץ לשרות. עם ממשיכו של הרב לוינגר- בן גביר נוהל משא ומתן , כאילו הוא בר מנדטים מגובה בראשי ישיבות הסדר, וממשיכיה של מימד (שמעולם לא עברה את אחוז החסימה) חטפו באישון ליל , כשסובבו את זקיננו, 4 מתוך 7 מקומות ראלים
תגובה לזבוביק
יתושיק | 10-05-2020 17:32
מילים כדורבנות!
3
על אף הסרחון בחרו בכם 6 מנדטים. מאילוץ
שרה גרינברג | 10-05-2020 17:34
חלק גדול מהששה מנדטים שקיבלתם עשו זאת עם בושה גדולה, אתם ממש לא מייצגים את פניה היפות של הציונות הדתית... במערכות האחרונות התאכזבתי מהתככים. רבים התאכזבו. אתם אנשים גדולים ויקרים, אך פועלים לא נכון. לכן, רבים וטובים מצביעים למפלגות אחרות כמו עוצמה יהודית, שס ואגודת ישראל, מפני ששם יש יהדות ברמה אחרת
4
אשמת מכל אחרים
עידו | 10-05-2020 18:03
אתה מראשי האשמים במצב הנוכחי של ימינה. נתת עם חבריך לתת לימינה להיות מטורללים המעוניינים לתקוע את עם ישראל בבוץ הימני נגד בתי המשפט ובעד מדיניות פוליטית חסרת סיכוי ושחר והגיון- וראה לאן הובלת. אין לך ולחבריך מעמד בקרב הסרוגים הנורמטיבים- מה לך כי תזעק?
5
הגיע הזמן שתפנימו
יהודה | 10-05-2020 18:03
אנחנו כבר לא המצביעים שלכם. עברנו לליכוד לשס וליהדות התורה. לצערי לא מעטים בחרו שלא להצביע בגלל ההתנהגות המבישה שלכם. על סמך סקרים פירקתם מפלגה. על סמך סקרים העמדתם את מי שפירק בראש. כל עוד לא תעשו חשבון נפש נמשיך לרעות בשדות זרים שלמעשה לא כל כך זרים. הליכוד היום יותר מסורתי מימינה.
אין בין מה שכתבת למציאות שום קשר
ידידיה | 11-05-2020 10:59
הליכוד יותר מסורתי מימינה? תזכורת קצרה: הליכוד בלם פעם אחרי פעם יוזמות של אנשי הציונות הדתית (עם תמיכה חלקית מאד מתוך הליכוד), לפסיקת התגברות כחוק יסוד ולטיפול במשיגי הגבול הפראיים שמשתלטים על דרום תל-אביב ועוד ערים. הליכוד בלם בנייה בישע ובעיקר בירושלים. הליכוד מינה שר משפטים גאה התומך בארגונים הללו ומקדם חוקים להכרה בנטיותיהם כנורמה לחיי משפחה. חלק בשחרור מאסיבי של התרי בנייה החל רק בתקופה הקצרה שבנט מכהן כשר ביטחון. הליכוד ללא ספק אם יוכל יחתום על תכנית טראמפ שהיא אסון אסטרטגי לא פחות מהסכם אוסלו הארור ואולי יותר. בעניין ההסכם לא הייתי סומך על המפלגות החרדיות שעניינים אסטרטגיים ואמונה שמדינת ישראל היא ראשית צמיחת גאולה מעניינים אותם או חכמיהם להטיל כובד משקלם למנוע בכל מחיר מסירת שטחי קודש לשונאי ישראל. הם לא רואים בזה כלל מבחן לרצון ה' שלא מפסיק לעשות לנו ניסים מטורפים מאז תשח מרוב אהבתו ואמונתו בנו.אמנם יש לציונות הדתית הרבה משותף ומסירות נפש עם החרדים על מבחן האמונה של כלל הציבור מה יעשה בדברים המרכזיים כגון שמירת שבת בפרהסיה, ויחס לקדושת המשפחה. הליכוד מאז הוקם בוגד בערכים אלה בכל פעם מחדש (מסירת סיני, הסכם חברון, הכלה של מצעדי הגאווה, ורמיסת השבת בפרהסיה) אם זה לשיטתך מסורתי, אז כל תורת ישראל היא לא יותר מטקס נחמד, אוכל טעים ומוסיקה עליזה.
6
סמןטריץ יזחל לכל ממשלה
הרב תמים | 10-05-2020 21:55
סמוטי נרקומן כבוד, גמד עם אגו.
7
יושר ואמת
דוד | 10-05-2020 22:06
אנשי ימינה תמכו בנאשם בשוחד ובמירמה. אין להם על מה להלין. מקבלים את המגיע להם.
8
יושרה
דוד | 10-05-2020 22:11
מה לסרוגים ולעברות מרמה ושוחד. יש לשמור על טוהר המידות במחנה.
9
הרב דרורי
ניצה כהן | 11-05-2020 8:23
הרב דרורי ימינה נוהגת בתבונה שהיא לא נכנסת לקואליציה .כאילו אמר הרב דרורי .שהרב פרץ לפחות לעת עתה הוא חסר תבונה .והשאלה מה מניע את התבונה זה אינטרסים
10
הרב דרוקמן
אברהם | 17-05-2020 19:16
הרב דרוקמן היו צריכים להתקשר ישירות עם ביבי ועדיין אפשר כיצד הוא זורק את הציונות הדתית ?
11
מה לרב ולפוליטיקה
דרור | 22-05-2020 8:54
נכון כי זאת הדרך הטובה ביותר להתאדות ולהיעלם וזה מה שמגיע להם בגלל שחצנות ורדיפה אחרי אגו וכבוד. יאללה מהאופוזיציה ושיתוף על מאפיית ליברמן הביתה וביי