מערכת 'עולם קטן' יוצאת בהתקפה נגד הרב דוד סתיו - סרוגים

מערכת 'עולם קטן' יוצאת בהתקפה נגד הרב דוד סתיו

במאמר מערכת של העלון, תוקפים העורכים את הקמפיין להרצת הרב דוד סתיו לרבנות הראשית לישראל: "השימוש של מערכת יחסי הציבור שלו בקלונה של הרבנות כדי לקדם את מועמדותו צורם ומטריד מאוד." במערכת העלון מביעים תמיכה במהלך לבחירתו של הרב יעקב אריאל שפורסם לראשונה ב'סרוגים'.

author-image
מערכת 'עולם קטן' יוצאת בהתקפה נגד הרב דוד סתיו
  עולם קטן מתנגדים. הרב סתיו (יח"צ)

מערכת עולם קטן יוצאת בהתקפה על קמפיין בחירתו של הרב סתיו לרבנות הראשית לישראל.

במאמר מערכת עליו חתומים יוסף רוסו, נרי לוי, איתן אורבך, הם מסכמים סדרת ראיונות עם המועמדים לתפקיד הרב הראשי לישראל שפורסמו בעלון בשבועות האחרונים.

בין השאר כותבים השלושה כי כדי להבין את כוחה של הרבנות הראשית לישראל, צריך להסתכל מה אומרים עליה מתנגדיה הנעזרים בעיתונות כדי להכפישה: "התמקדות עקבית בסיפורי הזוועה של המקום הזה שבעצם מהווה בית משפט למקרים הכי רגישים בדיני משפחה – גירושין מכוערים, משמורות ילדים, סיפורי גיור סבוכים ויתר סיפורים שאין קל מלהוציא מהם את המיץ של הרגשות והכעסים כלפי כל מי שישפוט בהם.

את כל אלפי סיפורי הגיור המרגשים, הונאות הכשרות שהתגלו על ידם והשכנת שלום–בית שעברו דרך הממסד הזה איש לא טורח לספר לנו."

עוד כותבים ב'עולם קטן' כי יש להבדיל בין "הרבנות הראשית כגוף מנהיג מבחינה תורנית לבין הזרוע הביצועית שלו – משרד הדתות. חלק גדול מהתיקונים בשירותי הדת צריך להתבצע במשרד הממשלתי הזה. האבחנה בין השניים תחדד גם היא את ההבדל בין התפקיד המהותי של הרבנות לבין הביצועיות של משרד הדתות."

פופולריּות ובחירות לרבנות

"אנחנו רוצים מאוד להאהיב את היהדות על החילונים אבל התפקיד הזה הוא לא תפקידה של הרבנות הראשית לישראל. התפקיד העיקרי שלה הוא להיות ההנהגה התורנית של המדינה." כותבים השלושה, ואז פונים לתקוף את הרב סתיו על קמפיין היח"צ שלו בקרב הגוף הבוחר.

"כמו שאף אחד מאתנו לא רוצה רמטכ"ל שייבחר על פי רמת הפופולריות שלו בעם, אנחנו רוצים הרבה יותר מזה שאת הרב הראשי לישראל יבחרו אנשי המקצוע הראויים לכך. נראה שהתכונה שהיא במהות הבחירה היא גדלותו בתורה. היכולת של הרב לקרב ולהסביר היא תכונה שמצטרפת ולא העיקר. המנגנון הנוכחי של 150 בוחרים שחציים אנשי תורה וחציים אנשי ציבור הוא הכי נכון והגיוני שאפשר להשיג כרגע.

הניסיון של הרב דוד סתיו, עתיר הזכויות וגדול בתורה, להכפיף את המנגנון הזה לקמפיין ציבורי חסר תקדים בהיקפו – מיליוני שקלים, לוביסטים, פרסומאים. (תגובות מידיות ודחיפת אינסוף אייטמים וראיונות רדיו וטלוויזיה מחבקים) הוא פסול ומוריד ומכהה את מהותו של התפקיד של הרב הראשי לישראל, ואף יוצר בתוכו ניגוד אינטרסים של החלטות מהותיות מול פופולריות. הרב סתיו עושה רבות כדי לתקן באמצעות הצבת אלטרנטיבה, אבל השימוש של מערכת יחסי הציבור שלו בקלונה של הרבנות כדי לקדם את מועמדותו צורם ומטריד מאוד."

על הדרך מזכירים השלושה את התנהלות הרב סתיו בתוך הארגון בו הוא משמש כיו"ר: "גם בתוך צֹהר לא אִפשר הרב סתיו בשום אופן בחירות דמוקרטיות. וזאת כנגד הקולות הרבים של מאות הרבנים שנמנים בארגון הזה. הוא יודע שלא כל דבר תוכל לאפשר לרוב לעשות אם אתה רוצה להישאר נאמן לערכים שבהם אתה מאמין."

תקיפה אישית או מחלוקת עקרונית

ענין נוסף אותו מעלים חברי מערכת 'עולם קטן' הוא הצהרתו של הרב סתיו שנחשפה ב'סרוגים' לפיה הרב סתיו עומד מאחורי האיומים עליו מתוך חשבון אישי מתקופת לימודו ב'מרכז הרב'.

"בעולם תקשורתי שלא טורח לעסוק במהות של מחלוקות תורה ונהנה להציג הכול כמאבקי כוח, הסיפור הזה יושב טוב מאוד. הסיפור הזה גם משתמש באופן מתוחכם בתסכול של חלק )קטן( בתוך הציבור הדתי לאומי מהצלחתה של ישיבת הר–המור בהובלת הקו השמרני והאידאליסטי בקרב הנוער. השתלחות ברב טאו נוחה מאוד שכן אין שום סיכוי שהרב יגיב לדברים הללו. אין ספק שהתנגדותו של הרב טאו למועמדות הרב סתיו מגיעה כולה ממקום עקרוני ונקי ומאהבת ה'. יש בדברים הללו טעם חמור לפגם מאחר שמנסים לקדם את הרב סתיו באמצעות הצגה פוגעת בכבודו של אחד מגדולי תלמידי החכמים בציונות. והרי אדרבא הרב הראשי צריך בראש ובראשונה לחזק את כבוד הרבנים."

בסיום המאמר מביעים השלושה תמיכה ביוזמת הרב חיים דרוקמן לשנות את חוק הרבנות הראשית לישראל כדי להריץ את הרב יעקב אריאל לתפקיד, עליה פורסם לראשונה ב'סרוגים' והועתק בכלי תקשורת אחרים מבלי לציין את מקורו.

"מועמדותו של הרב אריאל לתפקיד תביא לקִצה אי נעימות רבה מאוד ואף תצליח לאגד סביבה תמיכה רחבה גם בקרב המועמדים הנוכחיים. מעבר לגדולתו התורנית העצומה של הרב אריאל ומעמדו הבלתי מעורער כאחד מזקני הציונות הדתית, יש לרב אריאל הדרת כבוד, מתינות ושמרנות שיצליחו להישמע (גם אם לא תמיד להתקבל) בקרב כל גווני הציונות הדתית וממילא בקרב הציבור הישראלי בכללו. אם הרב אריאל לא יהיה מעוניין בכך, יחזרו הרבנים שוב אל רשימת שלושת מועמדי הציונות הדתית ויכריעו ביניהם."

"אנו מוחים כאן נגד הניסיון של תלמידים מכאן ומכאן להפוך את המחלוקת לאישית. ההפך הוא הנכון: השיחות הרבות שעשינו בעניין מלמדות על מחלוקת עקרונית ולשם שמים, וככזו היא תביא בעזרת ה' רק שלום ואהבה לטווח הרחוק." מסיימים השלושה את המאמר ומציינים כי הוא קיבל אישורם של רבנים מקרב הציונות הדתית.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
39 תגובות - 39 דיונים מיין לפי
1
העלון - כשמו כן הוא. קטן, קטן...
| 18-04-2013 11:56
2
אם היה לי מנוי לעולם קטן הייתי מבטל
| 18-04-2013 11:57
3
סתיו תמיד היה חזק בתקשורת, והרבה פחות ברבנות....
סתיו אוכל מה שבישל.. | 18-04-2013 12:15
קופת צדקה כמעט ריקה עושה הרבה רעש....
4
צודקים לגמרי!!!
| 18-04-2013 12:29
5
מסכים לגבי התוכן
משה | 18-04-2013 12:41
אך אינני בטוח שהם היו צריכים לתפוס עמדה בנושא שנוי במחלוקת כל כך.
6
חבל שלא בודקים את כל הפרטים
איתי | 18-04-2013 13:05
הרב סתיו לא עשה מסע פרסום, אלא עשו זאת בשבילו אנשים שמאוד מעריכים אותו. חבל שאנשים קטנים מעולם קטן שספק עד כמה למדו תורה מדברים כך על דיין ורב בישראל. איני מתלמידיו של הרב סתיו, אך אני חושב ש"עולם קטן" עברו את הגבולות ויש למחות על כך. מעניין גם שהם נגד פופוליזם של הרבנות והם בעצמם תוקפים רבנים מעל דפי העיתון כאילו הם חבריהם על מנת לתת כבוד לתורה, אך באותו הזמן הם מבזים אותה. חבל. מקווה שיעשו תשובה.
7
עולם קטן הולכים בדרך החרד"לי / חרדי של הכפשות בכתבות...
רובי | 18-04-2013 13:29
זהו עלון חרד"לי שהדגש שלו הוא הדגשת השוני ואי קבלת דעות שונות. צר לי שזו הגישה שמנסים להנחיל לנוער. זו לא הכתבה הראשונה בסגנון,
8
המפעל של הרב סתו מדבר בעד עצמו
אוהד | 18-04-2013 13:30
עושה רושם שצריך לבצע עבודת שדרוג משמעותית ברבנות. הרושם שלי כאזרח המדינה הוא שהרבנות מאוד אטומה וסובלת מחוסר ארגון (למשל שאין הנהגה ברורה מלמעלה וכל רב מקומי (שאולי נבחר בגלל קשרים) מחליט בעצמו עבור ציבור שלם. עושה רושם שלעיתים נציגי הרבנות מחמירים יתר על המידה וגוזרים גזירות שהציבור אינו יכול לעמוד בהם. התוצאה היא שזה מרחיק מאוד את הציבור החילוני ומשניא את היהדות על קהלים שלמים, שזה חילול ה' גדול מאוד. אני לא מכיר את הרב סתיו ולא מכיר את יתר המועמדים, אבל המפעל של צוהר שואף את לנקודת האמצע, מחפש את הגמישות ושואף לקרב את הציבור המסורתי והחילוני. אם אכן זה מפעל החיים של הרב סתיו מאוד הייתי רוצה לראות אותו בראש הרבנות הראשית לישראל.
9
עולם קטן הגיע כבר לתת רמה
דוד | 18-04-2013 13:41
נמאס מהתוקפנות ושנאת ה'פתוחים' שלכם
10
הרב סתיו בעצמו התנגד ליח"צ
יובל | 18-04-2013 13:45
עשו זאת בלי ידיעתו
11
מי מכריח את הרבנים להיות חברים בארגון "צוהר"?
מאיר | 18-04-2013 14:02
לפי הבנתי, רוב החברים בארגון 'צוהר' מלינים על התנהלות היו"ר, נשאלת אפוא השאלה הפשוטה: האם מישהו מכריח אתכם להיות חברים בארגון הזה? תתפטרו מן הארגון, ותקימו ארגון אחר דמוקרטי יותר!
12
היחצנים שהרב סתיו מממן התחילו להפציץ פה תגובות
שמיל | 18-04-2013 14:09
בעדו. אתם לא מבינים שם במשרדי הפרסום, שזה רק מזיק לו? אתם שקופים!
13
להפריט את הרבנות, ויפה שעה אחת קודם
שי | 18-04-2013 14:26
במקום להריץ חביב תקשורת כזה או אחר, מוטב בכלל לבטל את הגוף המאובן הזה שנקרא הרבנות הראשית. הרי החרדים מסתדרים טוב בלעדיה, וגם הדתיים לאומיים יוכלו לעשות זאת (וגם אלה שאינם דתיים יוכלו למצוא לעצמם רב שמועדף עליהם, כפי שזה קורא בחו"ל). פרופ' שנרב בכתב על כך בזמנו.
14
צודקים אבל...
יצחק | 18-04-2013 15:27
הטענות נכונות, והרבה חושבים ככה, אבל אתם משתפים פעולה כשעוסקים בפומבי בנושאי רבנות שלא אמורים להיות כאלו... לדוגמא הרב טאו עוסק מתחת לפני השטח, משכנע אנשים, אבל בצורה שהעיתונות הוציאה זה באמת נראה מלוכלך (גם הרב סתיו הציף זאת, אבל אתם המשכתם)..
15
צהר נתמך בעבר ע"י קרן אביחי
מאן דהו | 18-04-2013 15:37
קרן אביחי תומכת בארגונים שמטרתם לקרב בין זרמי היהדות (הכוונה לרפורמים). בקיצור צוהר זה לא מעלה זה חיסרון, ובאמת צריך להקים ארגון שיחליף את יחצני צהר. אני הייתי מעדיף שלא ישנו שום חוק ויבחרו אחד משני הרבנים האחרים (אם לא רב מהחרדים ייבחר)
16
בושה ליהדות האמונית - תת רמת העלונים
ישראל ישראלי | 18-04-2013 15:43
הכסף והכבוד מעוור עיני חכמים ובטח עיני הטיפשים. הגיע הזמן לאסור הכנסת עלונים לבתי הכנסת מכל סוג שהוא בכל זמן שהוא. העולם שלנו איננו קטן הוא גדול עד אין סוף, הצורף של המפרסמיםהחברות המדפיסים וגם הכותבים הורסים כל חלקה טובה בבתי הכנסת, בתפילה, בסביבתם ובתרבות יחסי החברה. אנא, רבני ישראל, הילחמו כנגד ה"פגע רע" שבא להרסנו, אל תסכימו שדבריכם הקדושים יהוו "עלי תאנה" לפרסומות וכתיבה מיותרת.
17
קיבלו את אישור הרבנים.בטח.הרבנים מהר המור.
דתי לאומי | 18-04-2013 18:05
מה ציפיתם מי התיר לכם לדבר לשון הרע והוצאת שם רע על תלמיד חכם..!?!?!
18
הוא לא מתאים
| 18-04-2013 18:19
רב שקורא ספרים מלוכלכים כספרי יוכי ברנדס לא ראוי להיות ראש הרבנים, שכדברי הרב קוק הנא אמור להיות קדוש מעם
19
ל17
יצחק | 18-04-2013 18:25
אין דרכו של הרב טאו לפעול דרך התקשורת.. הרי תוקפים אותו על כך... הוא מנסה לשכנע אנשים בפרטיות על בסיס חומרים שמציג שמעידים על דרכו של הרב סתיו... זה דווקא נראה לי דרך ראויה, אם כי כשזה יוצא החוצה זה לא נראה טוב, ונהיה יותר גרוע לאור אמירות והתנהגות של כאלו ואחרים מבין תלמידיו... דווקא נראה לי שזה מתאים לרבנים שחושבים כמוהו אבל לא אוהבים לעורר ביקורת (הרי על פי אמירות קודמות ישנם הרבה שלא הסכימו עם כמה ממהלכי בנט, אבל לא שמענו את הקולות)... אני גם מסכים שלא ראוי מה עולם קטן עשו, הם נפלו באותו דבר שמאשימים את הרב סתיו, כשעוסקים בסוגיות אלו בתקשורת.. אבל לא הייתי אומר שזה לשון הרע, ודאי לא מוציא שם רע... סך הכל אלו דברים גלויים, יש חושבים שפעולה בצורה תקשורתית מודרנית היא חיובית (צוהר עשו הרבה דברים טובים כך) ופועלים כך, מתראיינים בתוכניות רדיו, הולכים לכנסים להציג תוכניותיהם.. וכאן הם מבקרים את הדרך..
20
מי שעושה קמפיין תקשורתי, לא יתפלא שתוקפים אותו בתקשורת
דוד | 18-04-2013 19:01
למען הגילוי הנאות, צריך הציבור לדעת: למי יש אינטרס לממן את הרב סתיו במיליונים, כולל תוכנית הרבנות הראשית של צוהר שהיה שקוף בשביל בחירתו. כל הכבוד לעולם קטן, שלא פחדו לומר דבר לא לגיטימי. מי שיוצא בתקשורת נגד הרב טאו, ונגד הרבנות הראשית, רק ציני שיסתתר מאחורי ביזוי תלמיד חכם
21
מה לעשות שככה הוא רגיל מהפורום לרוץ ולהכפיש אחרים
בתקשורת | 18-04-2013 19:50
22
חבל מאוד
מומו | 18-04-2013 22:58
שעולם קטן נכנס לפינה הזו. גם עד היום לא היה קשה להבחין שעורכיו חשים כתלמידיו של הרב טאו, אבל בכל זאת הם הצליחו ליצור במה מאוד מוצלחת שמביאה לידי ביטוי זרמים רבים ושונים, בפתיחות שלא סותרת את הקו האידאולוגי הברור של מערכת העלון. לא ברור לי מי האחיתופל שיעץ להם לתת חלקם ב'מלחמת הקודש' הזו. זה לא יועיל ורק יזיק.
23
בושה וחרפה
שמעון | 18-04-2013 23:31
קראתי את הכתבה ואין מה להגיד פשוט בושה. מאמר מערכת שכולו הסתה אחת גדולה מלא צביעות ושטויות. דוגמא אחת: כותב המאמר טוען שהרב סתיו נזכר לבקר את הרבנות כשהתחיל את הקמפיין שלו. אין דבר יותר הזוי מזה. הרב סתיו הקים את צוהר לפני 17 שנה בגלל תחושתו שהיא לא מספקת מענה לציבורים גדולים. מה שהתברר כנכון.
24
עולם גדול
נורי | 19-04-2013 0:40
מועמד לא ראוי, מי שמתיר בספרו "בין הזמנים" לצפות בסרט לא צנוע ולעצום עינים בקטעים מלוכלכים לא ראוי להקרות רב, בטח לא רב ראשי. ולכל הטוענים כי הנ"ל לא יזם את היחצנות עבורו- הפסיקו להתמם ולהתל בציבור.
25
בושה- עולם קטן ירד לשפל!!!!
| 19-04-2013 1:06
26
איי לייטים. האמת כואבת...
יוסי | 19-04-2013 9:24
27
עולם קטן בושה וחרפה
שמוליק | 19-04-2013 10:09
קראתי את המאמר והתביישתי בשביל עולם קטן. האם המצב של המועמדים החרדלים כל כך אנוש שאין מה לומר בשבחם שחייבים לתקוף את הרב סתיו? ממתי נשמע שמערכת עיתון דתי תוקפת באופן כה בוטה רב. זה עצוב , זה דוחה ומוריד את המאבר על הרבנות לנקודת שפל חסרת תקדים. מובן שרוב הנאמר במאמר הן טענות מופרכות והזויות. הרב טאו שלא מוכן להיפגש עם הרב סתיו מפיץ נגדו חומרים וכו... הוא פועל לשם שמיים. והרב סתיו שטען שהרב טאו עומד מאחורי המקפה נגדו. הוא כמובן לא בסדר.
28
התנהגות מביכה של עורכי עולם קטן
דוד | 19-04-2013 12:43
מעולם לא ראיתי עיתון דתי שתוקף באופן כה בוטה רב. לאורך כל מערכת הבחירות אף אחד מהמועמדים לא תקף רב באופן אישי. גם הרב סתיו בניגוד לשקר של עולם קטן לא תקף את הרב טאו אלא רק אמר שהרב טאו זה שעומד מאחורי המתקפה נגדו , ללא מילה אחת רעה על הרב טאו. לעומת זאת עורכי עולם קטן יצאו למתקפה איומה בחריפותה שכמוה לא נראתה בציונות הדתית. זה עצוב וכואב.
29
התקפה מוצדקת- רב הוא לא יח"צן ופוליטיקאי.
שמואל | 19-04-2013 12:46
הגזים עם היח"צ והלוביסטים אין ספק..
30
כמה משלמים ביח"צ על כל תגובה בעד הרב סתיו?
דב | 19-04-2013 13:53
תגובות ממומנות מגוחכות. ישר כח לעולם קטן.
31
זה שעולם קטן הינו העלון הכי פופולרי וזה שנחטף ראשון-
גבאי | 19-04-2013 14:10
מעיד במשהו על הרמה שלו, ובכלל מלמד על תהליכים בציבור הדת"לי היקר והקדוש, והמשכילים ישכילו.
32
מה יש לצפות מהם ביזו את מרן פוסק הדור הגר"ע
יצחק | 20-04-2013 21:25
אז לא אכפת להם לבזות כל אחד. אין שם לא תורה ולא יראת שמים
33
כמה דברים שחשוב לדעת
יוסי לוי | 21-04-2013 5:12
חשבתי לרגע שאין צורך בתמיכתי בכתבה אבל חשוב שאומר כמה דברים: בואו ונחשוב מה היה קורה אילו אברי גלעד היה כותב את הדברים האלו ולא עלון עולם קטן וגם אני חושב שמה שעושים ברדיו גלי ישראל זה לא טוב, שהם כמעט בכל שבוע משמיעים דבר תורה מהרב סתיו, זה כמו שנגיד והיו בחירות והיו מראיינים רק את הבית היהודי ולא מפלגות אחרות ועוד משהו אשמח אם תראו את המכתב הבא שכתבתי לרדיו גלי ישראל שהם לא ענו לי שלום לך ישראל היקר אתה עושה עבודה נפלאה ואני שמח שיש רדיו גלי ישראל ואני שמח שענית לי כי אני מצפה לתגובות מכם וראיתי את מה שכתבת לי ולא ענית לי כמעט על כלום ואי אפשר לומר את מה שאמרת ש:לדעתי קלמן הוא אחד העיתונאים ההגונים, הישרים וההוגנים שיש בישראל. כי לומר על קרן נויבך שהיא לא מאוזנת(ואני מסכים עם זה) ועם זה לומר שהוא לא יראיין את אחמד טיבי זה קצת סותר וניתן דוגמא: שאנשים לא יסכימו להתראיין ברדיו גלי ישראל מכיוון וזה רדיו שמשדר למתנחלים(ויש כאלה) והערה אי אפשר לומר שקלמן עיתונאי הוגן אם התברר שהכתבה שהוא עשה על הרב אבינר היא שיקרית(וזו המציאות) ויש עוד הרבה דוגמאות לגבי האיזון של קלמן ליפסקינד ואני מסכים שמותר להיות לו דעה מסוימת אבל עם זאת כדאי לפתוח תיבת מייל או מס' פלאפון לשליחת הודעות מסרונים כי לא לכולם יש פייסבוק ולא כולם מוכנים/רוצים לעלות לשידור. וקורה שקלמן או אראל אומרים את המשפט הבא:חבר שלי עכשיו שלח לי הודעה. ומזה אתה למד שמתייחסים יותר לתגובות של חברים של המגישים יותר מאשר לתגובות של המאזינים והערה בונה לאראל סג"ל אני מאוד אוהב לשמוע אותו אבל אני מרגיש קצת חוסר איזון כי הוא בעצמו אמר שקשה לו לראיין את נועם שליט אבל בחרדים הוא יודע להכנס (גילוי נאות אני חרדי לשעבר ואני בלשון המעטה לא אוהב חרדים ועם זאת קשה לי עם כל הכתבות שעושים עליהם) אשמח להיות עמך בקשר יום טוב ובשורות טובות ע"כ המכתב ששלחתי אשמח לקבל תגובות
34
יחצ קריטי תפסיקו כבר צבועים
דוד | 21-04-2013 7:09
לכל המתחסדים שטוענים נגד השימוש של הרב סתיו ביחצ. הרב אריאל בבחירות הקודמות הקים מטה, שמו היה בניין אריאל עסק קצת ביחסי ציבור ובשכנוע הגוף הבוחר. ( הרב סתיו קיבל בזמנו משימה לשכנע מספר ראשי ערים ועמד בה) המטה ככל הנראה לא היה מספיק טוב ועובדה הרב אריאל הפסיד למועמד נחות ממנו בהרבה. בצוהר החליטו שנושא הרבנות חשוב מדאי מכדי שיהיו מופקדים עליו כמה ביינישים חובבנים והחליטו להשקיע במטה רציני בגלל חשיבות הנושא. באופן לא מפתיע המטה הזה עובד בשיא הרצינות וקוצר פירות לא מועטים. כאשר כיום כולם מבינים שלרב סתיו סיכויים גבוהים ביותר מול הרב דוד לאו על אף שזה מקושר בזכות אביו ועל פניו מתאים בהרבה מאשר מצגר לו הפסיד הרב אריאל.
35
להחרים את עולם קטן ואת צבי טאו ושלוחיו
גיא | 21-04-2013 8:02
נמאס מכם
36
זרועותיו הארוכות של הרב טאו נשלחות לכל עבר! עד מתי???
יהודי שפוי שמאס בפלג | 21-04-2013 12:20
עד מתי הרב טאו ימשיך לפלג את הציבור שלנו ? עד מתי ? הרב הזה פלגן באופיו , פרש ממרכז הרב בגלל מכון הוראה ואני בספק אם זו הסיבה האמיתית. הוא פשוט נהנה להתפלג , מהישיבה שלו יש ניחוח חזק של התנשאות ובדלנות יש להם זרועות סמויות במסווה של מכינות קדם צבאיות ושל ביתי מדרש קהילתיים , וגם עולם קטן ידוע שהוא קווניקי , תוצר הר המור. הגיע הזמן שרוב הציבור השפוי יתחיל להוקיע ולהוציא את הדברים החוצה כדי שזה יפסק ! הקטע הכי מעצבן שהרב טאו עצמו , לא מעיז לשים את עצמו במרכז, תמיד מתחבא מאחורי שלוחיו הוא לא ידבר ולא יתראיין, אבל ישלח את הפקודים שלו לעשות את המלחמות האלו . אני קורא לרב טאו , קח אחריות ותתחיל להוציא דברים בפומבי מפיך, תתעמת עם מי שצריך, אולי נסכים עם חלק מהדברים שלך. אבל זו לא הדרך!!!!!
37
כל הכבוד על לעורכי עולם קטן על המאמר.
נריה | 22-04-2013 22:20
הזדהיתי עם כל מילה. נקווה שבעז"ה הוא יפעל את פעולתו.
38
ביקורת צודקת- דרך מגונה
אריאל | 23-04-2013 16:23
גם אם יש ביקורת, ויתכן שהיא בחלקה צודקת, ודאי שהדרך הזו איננה ראויה. מאמרים כאלו אין מקומם בעיתוןף ודאי לא עיתון לנוער.
39
מה שסתיו בישל ,הוא אוכל..
דובר אמת בלבבו | 23-04-2013 18:05
סתיו -מזכיר לי את הילד שמתחיל עם כולם, ואח"כ בוכה. סתיו ויחצ"ניו היקרים ,מי שנכנס לרפש בכוחנות, שידע שהוא עלול להתלכלך.